Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ebben a videóban Istenről van...

Ebben a videóban Istenről van szó. Mi a véleményed erről a videóról?


2013. jan. 5. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
több a hatásvadász elem, mint a mondandó
2013. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy unatkozó ember videója. De Isten nevét sokszor veszi a szájára hiába. A kezdeti vicchez pedig: azért mondta el, mert igazán boldog életed csak Istennel lehet.
2013. jan. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan így beszél egy olyan ember, aki sosem tapasztalta - vagy sosem akarta megtapasztalni - Isten jelenlétét az életben. Pontosan így beszél valaki, aki képtelen elfogadni bármi nála hatalmasabb létezését. Vannak, akik hisznek, vannak, akik tudják, és vannak, akik vakok, siketek, de a szájuk annál nagyobb.

Tényleg olyan félelmetes lenne, ha létezne valami, ami egyensúlyban tartja ezt a hihetetlenül komplex rendszert, aminek a részei vagyunk? A videóban elhangzott egy kérdés, aminek a másik oldalára kérdeznék itt rá: mi lenne, ha megdöntenék a relativitáselméletet, amire az egész mai fizika épül? Mi lenne, ha megdöntenék a kvantumfizika alapjait? Mi történne, ha megfejtenék a sötét anyag mibenlétét és viselketését, és kiderülne, hogy az mindent cáfol, amit ma ismerni vélünk? Összeomlana minden? Összeomlana a tudomány? Káosz lenne? IGEN! Egy ideig az lenne, majd születnének újabb, pontosabb, vagy pontatlanabb teóriák, amikkel újra megpróbálják leírni a leírhatatlant. Közelítünk, de racionalitással, ésszel, szív nélkül sosem fogjuk tudni felfogni a tudomány valódi lényegét, ahogy a vallásét, vagy, hogy pontosabban fogalmazzak, az Istenbe vetett hitét sem.

2013. jan. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos Én nem néztem végig,,, de majdnem sírva fakadtam...


Elég is volt az első néhány perc.


Isten nem teremtett Tévét, meg bögrét,stb, azt az emberek hozták létre.


Jehova az Életet hozta létre, s Ő nem emberi lény.

Ez a fiatal ember belesem gondolt abba, hogy az aki a napot létre hozta, vagy univerzumot közel sem úgy néz ki ahogy egy ember s a felépítése sem közelíthető a mienkhez.


Jehova egy kifogyhatatlan energia forrás,korlátlan hatalommal ellenben velünk szemben... ezért nem is néztem tovább...

2013. jan. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Néhány dolog nagyon is kiderül a filmből.


Semmit nem tud a srác Istenről.

Nem keresi Istent.

A mondandóját téves információkra alapozza!

2013. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!