Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők miért nem képesek a...

A hívők miért nem képesek a saját hitrendszerüket is tárgyilagosan végiggondolni?

Figyelt kérdés
A tudomány állításait buzgóan próbálják cáfolni és viszonylag rákapnak minden kis apró részletre,ami látszólag nincs tisztázva vagy nem tudják elképzelni. Tehát igyekeznek LOGIKAILAG, a józan ész segítségével cáfolni az evolúciót, de ugyanezt már nem képesek a saját hitükkel elvégezni, mert ott már megelégszenek az "így vagyon írva" kijelentéssel.
2012. dec. 14. 13:41
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Kedves Jeromos és az összes cáfolatra váró!

Cáfolni ugyan senki nem tudja a semmit, azzal foglalkozni sem érdemes.

Arra ugyan hiába vársz.

Amit cáfolni lehet, az a Biblia, mert az valóságos.

Mindezeket számtalanszor meg is tesszük, de akkor azonnal jön a válasz, mindez képletes, csak a sajnálatos az, hogy az értelmét mindenki kedve szerint magyarázza.

Teszik ezt műveltségi fokuknak megfelelően, amely sajnos általában nem túl magas, hiszen elegendő a hivatkozás, Isten így akarta, tette, hogy miképpen, az nem érdekes, mert Ő mindenható, tehát neki nem probléma semmi, tovább nincs értelme a dolgokon törni a fejünket, mert ez így van és punktum.

Mindez jól példázza a műveltségi szintet, de egyúttal okozója is, meggátolva a további fejlődést.

Az átlagos vallásossal ez a helyzet, akik tanultabbak, azoknak nem is ennyire egyszerű, gyakran kerülnek problémás helyzet elé és vívódásuk rámutathat, hogy a hitnek olyan oldala is van, amit nem hagyhat figyelmen kívül az ateista sem, bár hogy ez pontosan micsoda, az definiálásra szorul.

Mindezért ateista létemre szeretném pontosabban megismerni a hívők gondolatvilágát, amelyben a számtalan negatívum mellett pozitív dolog is tapasztalható és az a kérdés, hogy összeségében a hit következtében valaki nyer, vagy veszít, az egy rendkívül összetett dolog.

Jelen pillanatban azt gondolom, hogy ez egyénenként függő és szerepet játszhat benne az egyén intelligencia szintje, pszichés beállítottsága, hangulati, lelki stabilitása.

Mindezért a jó szándékú ember kénytelen elfogadni a vallás pozitív hatását, figyelembe véve, hogy a műveltség fejlesztésének ez sem lehet akadálya, sőt, egyértelmű, aki a tudomány álláspontját primitív érvekkel akarja cáfolni, az egyszerűen ostoba.

Természetesen ez nem vonatkozik a normálisan érvelőkre, akik akár maguktól, akár a bírálat hatására foglalkozni kezdenek egy olyan kérdésswl, amire addig nem figyeltek fel.

Mindezért jogos a valláskritika rovat, ahol beszélgetéseink során mindannyian tanulunk valamit a világról...

2012. dec. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
36%
Azt ugye persze mindenki elfelejti, kedves Tudós urak, hogy míg mi a saját meggyőződésünkből hiszünk abban amiben, ti addig mások modatait ismételgetitek. Nincs egy önálló gondolatotok sem, csak annyit mondtok: a tudósok ezt bizonyították a tudósok azt bizonyították. Vannak saját tapasztalataitok? Nekem igen Isten létezését igazoló(hogy mi az abba nem megyek bele mert az ismét csak vitát szül úgysem akarjátok megérteni hát ne is kérdezzétek.), de nektek kétlem hogy lenne...
2012. dec. 19. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves Ateisták!


Miért okoz nektek ilyen lelki válságot az, hogy mi hívők miben hiszün, és miben nem, és miért? Minden héten legalább egyszer felmerül a kérdés, mintha ezzel bármi is megoldódna a világ menetében.

2012. dec. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

A tudomány elméletei nehezen felfoghatóak, és abba nem lehet belekapaszkodni" Amíg a vallásos misztikumok mese világa elringatni képes, elaltatni és valamiféle illúzióféle kapaszkodott biztosít.


Az emberi faj nem arról híres, hogy bátor hanem arról, hogy fanatikus, fanatizálható, irányítható. Sokkal kényelemesebb mint gondolkodni bármin is.


A középosztály és a milliárdosok között az a különbség, hogy a milliárdos mer gondolkodni, nem hagyatkozik istensegedelmére-- amíg a középréteg még mindig azt vallja többségében; MAJD ISTEN megsegít....mert lusta, kényelmes még gondolkodni is-- akkor mire fől várjuk hogy a hit-témában felvilágosultabbá váljon?

2012. dec. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

"A vallás hit kérdése. A normális tudósok pedig tudják, hogy nem ismernek mindent a világból."



Igen, de nem az erre a válasz, hogy mindenben hiszünk, ami nincs bizonyítva, hanem az hogy azt fogadjuk el, ami bizonyítva van.



Erre a vallásos ember válasza az, hogy a hitnek nem kell bizonyíték. Ez így igaz, és ezzel senkinek semmi baja nincs, de akkor viszont ne várja el, hogy a hitét valóságként kezeljük. Ami valóság arra lehet bizonyítékot találni. Talán nem egy adott kor eszközeivel, de előbb-utóbb lehet. Nekem lehet az a hitem, hogy a nagy rózsaszín egyszarvú fejéből pattant ki a világ, de mivel ez hit, ez az én személyes ügyem, és már eleve abszurd az, hogy én ezt valakinek be akarjam bizonyítani. Mert HIT. Nem teória, nem tudományos feltevés. Hinni bármiben lehet.

Azt kéne végre megérteni, hogy a hit a tudás alternatívája. Hitre annak van szüksége, aki nem tud, hogy kipótolja a hézagokat a világában. A kettő úgy viszonyul egymáshoz, mint a szemmel látás, és a vakvezető kutyára hagyatkozás. Minél előrébb halad a tudás, annál inkább háttérbe szorul a hit, mert megváltozik az emberek világnézete, és jobban megérti a valóságot. És fordítva is igaz: a világ elmaradottabb, szegényebb, több félelemben élő népei a legvallásosabbak.

2012. dec. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
31%
Hát nagyon fura dolgokkal próbáljátok meggyőzni a hívőket arról hogy nincs Isten, akkro kérdem én miért vagytok felháborodva ha egy -két hittérítő titeket is megtalál? Ugyan az nem? Az hogy ti kézpénznek veszitek, hogy Isten nem létezik az a ti szuverén véleményetek, de ne akarjatok már minket is meggyőzni. Ennyi erővel ha csak abban hisztek amit láttok a saját szemetekkel, hogy hihetitek el hogy valóban léteztek? Hisz saját magatokat nemmláthatjátok, csak részleteket, természetesen másodlagos tárgy felhasználása nélkül(gondolok itt a tükörre, vízre, fényképre). Én személy szerint tárgyilagosan végiggondoltam a hitrendszerem és nagyon is valóságosnak találom, valóságosabbnak mint a darwini elméletet.
2012. dec. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"Ennyi erővel ha csak abban hisztek amit láttok a saját szemetekkel, hogy hihetitek el hogy valóban léteztek? Hisz saját magatokat nemmláthatjátok, csak részleteket, természetesen másodlagos tárgy felhasználása nélkül(gondolok itt a tükörre, vízre, fényképre). "



Nem csak abban hiszünk, amiben látunk, ez a buta emberek butasága. Abban hiszünk, ami érzékelhető és bizonyítható. A rádióhullámokat senki nem látja, de az azokat mérő műszer mutatójának a kilengését már látjuk. Az "azt hisz, amit lát" mondást nem kell szó szerint venni, nem csak a látásra vonatkozik, hanem az összes érzékszervre, és arra, hogy valós, alátámasztható dolgokat fogadunk el.

2012. dec. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

De a vak hit az veszélyt hozhat az életre--legyen az vallásos vagy épp tudományos-- hisz a tudomány is nagy vonalakban csak hiszeget" addig számolja az egyenleteit" amig a két oldal egyenlő és akkor azt mondja ez egy axioma.


Valamikor jó pár éve írtam egy geológus professzornak levelet amiben megírtam hogy a Földünk bele lépet az utolsó időszakába, mert belülről melegszik forrósodik át kifelé haladva és pár ezer esztendő múlva el kell kezdeni kitelepíteni az élővilágot egy élhető bolygóra. Tehát nagyon fontos az űrutazás tökéletesítése! S egyebeket írtam, hogy mi várható a jövőben a Föld fizikai életében nagy változás.


A prof rendes volt, mert válaszolt-- Még is ledöbbentem a válaszától---" Nem kell félni kedves asszonyom, mert bármi is lesz, Isten megvédi az emberiséget!!""


Ha a tudomány a vallások alkotta Isten segedelmében bízik. akkor bizony az élet kipusztul!EZ a VAK HIT!!

2012. dec. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Egyébként--


Boldog Karácsonyi ünnepeket kívánok mindnyájatoknak!

2012. dec. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Én nem támadom a tudományt, még a makroevolúcióra is úgy tekintek, hogy tényleg létrejöhetett a világ így is (persze Isten felügyeletével, irányításával), és a halál bejövetelét az ember halálaként értelmezem.

De a kreáció elméletét is elfogadom.

Szerintem ezzel nem jó foglalkozni, csak veszekedést szül.

Elég ha azt tudom, hogy a világot Isten teremtette, a fizika törvényeit is, és meg is változtathatja őket (ekkor jönnek létre a csodák).

2012. dec. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!