Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők miért nem képesek a...

A hívők miért nem képesek a saját hitrendszerüket is tárgyilagosan végiggondolni?

Figyelt kérdés
A tudomány állításait buzgóan próbálják cáfolni és viszonylag rákapnak minden kis apró részletre,ami látszólag nincs tisztázva vagy nem tudják elképzelni. Tehát igyekeznek LOGIKAILAG, a józan ész segítségével cáfolni az evolúciót, de ugyanezt már nem képesek a saját hitükkel elvégezni, mert ott már megelégszenek az "így vagyon írva" kijelentéssel.
2012. dec. 14. 13:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
74%
Ebben teljes mértékben igazad van én is ezt vettem észre...
2012. dec. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
81%
Mert nekik eddig terjed az ész. Vakon elhiszik, hogy ott egy könyv és annak minden szava igaz, mert valaki azt mondta, az a Szent Könyv. Ezért van ennyi buta, megvezethető ember, akármit meg lehet etetni velük, ha jól tálalod.
2012. dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Csak hát ez olyan természettudományos csoda :) Nem tudom elképzelni a következő jelenetet: valaki elkezdi használni az eszét,elkezd gondolkodni, hogy mennyire lehet igaz az evolúciú (itt most a gyanakváson van a hangsúly, hogy egyéltalán elgondolkodik valamin mindegy hogy téves következtetéseket von le). Szóval kattognak az agy fogaskerekei egy ideig, majd aztán előveszi a bibliát, beleolvas és itt már nem gyanakszik,itt már nem kételkedik,nem gondolkodik, nem törekszik a logikára stb.


MIÉRT??? Egyik pillanatban még meg van , a másikban meg nincs. DE miért?

2012. dec. 14. 14:21
 4/32 anonim ***** válasza:
51%
Mert a biblia ígér neki örök életet, boldogságot, fűt-fát, az evolúció pedig nem.
2012. dec. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
61%

Én nagyon sokáig fundi katolikus voltam, amíg kicsi voltam. Végig gondoltam a hitrendszerem és most már csak simán törekszem keresztény lenni (mert minden vallásban találok hibát).


"Tehát igyekeznek LOGIKAILAG, a józan ész segítségével cáfolni az evolúciót"

Az evolúciónak azt a részét szerintem senki nem cáfolja, hogy mutáció van és variációk jönnek létre.


Az abiogenezis "makroevolúció" vallást szoktuk támadni.

Jobban mondva én nem szoktam támadni azt sem. Csak amikor elmondják, hogy hülye vallásos vagyok és jönnek ide hittéríteni, felteszek néhány kérdést mielőtt vakon hinnék nekik. Nem hiszem, hogy ez olyan nagy gond.


A tudomány nem engedheti meg magának, hogy általános igazságként kezeljen egy olyan elméletet ami nem bizonyított és teli van kérdőjelekkel.


A vallásosságot be lehet állítani nagyon negatívként és károsként (mind a tudományra és társadalomra nézve), de ez igaz az evolúcióra is.


A vallás hit kérdése. A normális tudósok pedig tudják, hogy nem ismernek mindent a világból. Akkor pedig nem tudom, hogy miért jó, ha nem elméletnek tanítanak egy nem megalapozott dolgot.


Egyébként meg nincs a Bibliában annyi ellentmondás, mint ahogy néhányan próbálják belemagyarázni.

2012. dec. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Lásd pl. Kent Hovind. Pedig van sok tanult vallásos ember, aki pl. nem fogad el a természettudományok közül sokat, de pl bizonyos tudományágakat igen, amik nem kapcsolódnak és fejtegetnek vallási kérdéseket, pl szénizotópos kormeghatározás, lemeztektonika, csillagászat..ezeket tévesnek látják,de van amit elfogadnak.

Azt vettem észre én is, hogy sokmindent cáfolnak, de pl ha felteszem nekik, hogy most akkor mi ujság van Ádám és Évától vezesd már le az emberiséget, a rasszokat, pár évezred alatt, akkor csak néznek.

2012. dec. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
69%
Egyszerűen, mert a hat emocionális alapokra építkezik, nem pedig racionálisra, az pedig kizárja a tárgyilagos vizsgálatot.
2012. dec. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Andizsuzsi ***** válasza:
58%

"de pl ha felteszem nekik, hogy most akkor mi ujság van Ádám és Évától vezesd már le az emberiséget, a rasszokat, pár évezred alatt, akkor csak néznek."


És ha neked teszik fel azt a kérdést, hogy az ősrobbanástól vezesd le az emberiséget rasszokkal együtt akárhány évezred alatt, akkor te mit teszel?

2012. dec. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

"És ha neked teszik fel azt a kérdést, hogy az ősrobbanástól vezesd le az emberiséget rasszokkal együtt akárhány évezred alatt, akkor te mit teszel?"


Erről szól a tudomány. Nyílván a tudomány eredményeit fogja elmondani.

2012. dec. 14. 15:09
 10/32 anonim ***** válasza:
75%
Igen csak hogy ameddig a Bibliában le van vezetve az emberiség családfája odáig tudják..pl Noétól teljesen új családfával kell indulni, és ezt szépen le is vezetik, de hogy hogyan alakultak ki a nagy rasszok, és lett olyan változatos az emberiség pár ezer év alatt arra sosem tudnak válaszolni..Én nem fogom levezetni, nem is akarom, nem is tudnám,egyetlen ember sem, csakhogy ha azt hallod egy hívőtől, hogy Noénak ez a fia ide, az meg amoda vándorolt, az még nem válaszolja meg, hogy lettek fekete emberek,mongoloidok, pigmeusok..stb, erre mindig azt hozzák fel, hogy a bűn következtében....Nem tudom, akik elfordulnak Istentől hirtelen bőrszínváltozás,és egyéb testi változások mennek végbe??(húzott szem, széles orrcsont, alacsony testmagasság...stb)...na ilyen dolgokra lennék én kíváncsi....
2012. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!