Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők miért nem képesek a...

A hívők miért nem képesek a saját hitrendszerüket is tárgyilagosan végiggondolni?

Figyelt kérdés
A tudomány állításait buzgóan próbálják cáfolni és viszonylag rákapnak minden kis apró részletre,ami látszólag nincs tisztázva vagy nem tudják elképzelni. Tehát igyekeznek LOGIKAILAG, a józan ész segítségével cáfolni az evolúciót, de ugyanezt már nem képesek a saját hitükkel elvégezni, mert ott már megelégszenek az "így vagyon írva" kijelentéssel.
2012. dec. 14. 13:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom. Azért mert valamire azt mondják, hogy tudomány én még nem fogom elhinni. Lassan már az intelligens mosóporban is hinnem kell. A Bibliát sem azért hiszem el, mert szent könyv és valaki ezt mondta. Szóval erről ennyit.
2012. dec. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

#10


Szerinted miért lettek feketék a fekete emberek?

Ősgyík embert még nem láttam.

2012. dec. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

Azért, mert ezek általában a beszűkült, könnyebb utat választó, zömében szektás hívők, akiknek a szekta adott valami megoldást a sebeikre, amitől nekik most nagyon jó.

A hit és a vallásosság nem erről szól.

Az én hitrendszerem már többször tárgyilagosan végig lett gondolva és fejlődött a 2000 év alatt. A teológia egy tudomány, csak úgy mint a filozófia. Illetve úgy mint a természettudományok, csak ott más dolgokra keresik a választ. Ezért nem lehet és nem érdemes a kettőt összehasonlítani.

2012. dec. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Ozmium42 ***** válasza:
68%

Nem vallásosság kérdése, mindenkivel így van egyébként, csak a vallásos-tudományos vita jobban napirenden van.


A helyzet az, hogy az emberi elme úgy működik, hogy van egy világképünk, amit valóságosnak tartunk. Az elménk igyekszik elhárítani a tévedésünk lehetőségét ezzel kapcsolatba, mert akkor érzi jól magát, ha mindig igazunk van. Ha valami apróság ellent mond ennek a világképnek, nem is agyalunk rajta, semmiségnek tartjuk. Ha valami komoly ellentmondásba ütközünk, az elménk akkor sem a saját "véleményét" kezdi felülbírálni először, hanem megpróbál hárítani, hogy a másik magyarázat téves, logikátlan, paradox, vagy szándékos hazugság, szemfényvesztés, a terjesztői rosszindulatúak, stb.


A másik eset, hogy olyan információval találkozunk, ami valamelyest új, de integrálható a régi képbe, ilyen is van, és a világképünk többször megváltozhat életünk során, de az elménk nem erre törekszik.

2012. dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Andizsuzsi ***** válasza:

"Erről szól a tudomány. Nyílván a tudomány eredményeit fogja elmondani."


Nyilván. Feltételezem, hogy tudja is (veled együtt), és ha valaki rákérdez, gyönyörűen le is tudjátok vezetni.

2012. dec. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Nagyon a diplomádra vered látom, ettől ugyanolyan értéktelen maradsz, az a nagy helyzet. ÉRTELMES ember nem kérkedik a végzettségével, láthatóan te nem az vagy.
2012. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Az ateisták pedig LOGIKALAG igyekszzenek cáfolni a hit minden létező alappilérét, de mindkét oldal akadályokba ütközik egy-egy ponton. Nem az evolúció itt a kérdés. Pusztán csak az, hogy sokan azt képzelik, hogy az ember szarta a spanyolviaszt, a tudomány meg a világmindenséget. Miközben a tudomány által ismert dolgok csak egy nagyon apró szeletét képezik mindannak, ami körülvesz minket - gondoljunk pl a sötét anyagra, amiről szinte semmit sem tudunk, sőt, a mai napig fedezünk fel új dolgokat a saját naprendszerünben is. A tudomány pusztán próbál összefüggéseket találni egy hihetetlenül komplex rendszerben, aminek eredetét NEM ISMERJÜK pontosan. Mert nincs ellenpélda nélküli, maradéktalanul elfogadott bizonyíték. Az ateista azt mondja a hívőnek: bizonyítsd az Istened létezését. Én pedig azt mondom: cáfold meg! Mutass valamit, ami alapján kizárt, hogy létezzen bárminemű felsőbb hatalom, vagy energia, nevezzük azt bármilyen néven. Nem tudsz, mert maradéktalanul semmi sem szól sem mellette, sem ellene. Márpedig, amíg nem tudod maradéktalanul megcáfolni, JOGOM VAN HINNI benne, ahogy mindenki másnak is. Hogy melyik oldalnak van igaza, azt csak az idő döntheti el, semmi más.
2012. dec. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Az eddigi válaszokban voltak jók is - de a témához nem értenek.


Az ember agyában van egy ún. "hihetőségközpont". Ez dönti el, hogy amire éppen gondolunk, az lehet-e valóságos és igaz. Ez a központ kikapcsol pl. álomban (és félálomban) - ezért hiszünk el olyankor mindent és nem csodálkozunk a dolgokon.


A hívőknél ez a központ kikapcsol akkor is, amikor a hitükről gondolkodnak! Ezt MRI vizsgálatokkal derítették ki. Így aztán persze esélyük sincs, hogy rájöjjenek, mi lehet a gond a hitükkel...

2012. dec. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Képesek lennének,csak nem akarják.Szerinted kíváncsiak arra,hogy ebben,vagy abban tévednek?
2012. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Cs. Jeromos ***** válasza:
21%

ha valaki logikailag képes cáfolni Istent, annak fizetek egy sert.


sajna az a helyzet, ha nagyon racionálisan vizsgáljuk a körülöttünk lévő világot, akkor Isten létezése nemhogy lehetséges, de szükségszerű is.

2012. dec. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!