Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tanúk! Elmagyaráznátok nekem...

Tanúk! Elmagyaráznátok nekem a 144000-es dolgot?

Figyelt kérdés
2012. nov. 17. 17:44
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
21%

Más részt a Teremtő sosem engedi meg, hogy a föld maradandó kárt szenvedjen, hiszen leíratta szintén itt a jelenések könyvében, hogy elfogja pusztítani azokat akik a földet pusztítják.


A bibliában pedig az Ég kifejezés és a Föld kifejezés nem minden esetben szó szerinti.

Vannak esetek, amikor a Föld kifejezés alatt a földön levő emberi társadalmat jelenti, és nem a szó szerinti földet, amit sosem enged embereknek teljesen elpusztítani.


Az Ég alatt pedig kormányzyatokat jelent, hiszen ezek magas állásban vannak,


„És az ég eltűnt, mint egy tekercs, melyet összegöngyölítenek, és minden hegy és sziget kimozdult a helyéből” (Jelenések 6:14). Nyilvánvaló, hogy itt nem betű szerinti egekről, hegyekről és szigetekről van szó.



Egy hasonló prófécia segít megértenünk, hogy mire vonatkozik „az ég” kifejezés. Ez a prófécia elmondja, milyen dühöt érez Jehova az összes nemzet iránt: „Az egek seregéhez tartozók mind elrothadnak. Összegöngyöltetnek az egek, mint egy könyvtekercs” (Ézsaiás 34:4). Különösen Edomnak kell szenvednie. Milyen módon? A babilóniaiak lerohanták Edomot nem sokkal Jeruzsálem i. e. 607-ben bekövetkezett pusztulása után. Abban az időben a szó szerinti egekben nem történt olyan kiemelkedő esemény, amelyet följegyeztek volna. Azonban Edom ’egeiben’ történtek katasztrofális események. A földi kormányzati hatalmakat letaszították magas, egekhez hasonló állásukból (Ézsaiás 34:5). ’Összegöngyölték’ és félretették őket, mint valami régi tekercset, amelyet már senki sem használ többé.


„Az ég” tehát, amely ’eltűnik, mint egy tekercs’, a föld felett uralkodó, Isten-ellenes kormányzatokra utal. Ezeket véglegesen eltávolítja a fehér ló mindent meghódító Lovasa (Jelenések 19:11–16, 19–21). Mindezt megerősíti az, amit Péter apostol mondott, miközben várta azokat az eseményeket, amelyeket a hatodik pecsét felnyitása jelez: „A mostani egek és föld . . . tűznek vannak félretéve, s fenntartatnak az ítéletnek és az istentelen emberek elpusztításának napjára” (2Péter 3:7)



Tehát logikus, hogy a „minden hegy és sziget” kifejezés, ahogyan arra a hatodik pecsét felnyitásakor történik utalás, a világ politikai kormányzatait és az azoktól függő szervezeteket jelenti, amelyek sok ember szemében olyan stabilnak tűnnek. Ezek megrendülnek és kimozdulnak a helyükből mindazok megdöbbenésére és elborzadására, akik korábban bennük bíztak. Ahogy a prófécia a továbbiakban közli, Jehova és a Fia haragjának nagy napja – az utolsó földrengés, mely megrázza Sátán egész szervezetét – kétségtelenül eljön bosszúval.


Ha hiszed ha nem, de mindenki mindent meg fog tudni kellő időben, csak nem mindegy, hol vagyunk az idők áramlatában.

2012. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
66%
Na be is lett masolva az Ortorony magyarazata,koszonjuk szepen,csak ez nem bibliai magyarazat hanem szandekos felremagyarazas.
2012. nov. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
30%

" hogy elfogja

pusztítani azokat akik a földet

pusztítják."


Ezt miért is veszed szó szerint? Tudod, hogy mi föld?


" És formálta vala az Úr Isten az

embert a földnek porából, és

lehellett vala az ő orrába életnek

lehelletét. Így lőn az ember élő

lélekké."


" mert por vagy te s ismét porrá leszesz."


" Ezeket

véglegesen eltávolítja a fehér ló

mindent meghódító Lovasa

(Jelenések 19:11–16, 19–21)."


Bocsi, de a 19. fejezet nem igazán a fehér lóval foglalkozik, ráadásul sokkal inkább idői folyamat ábrázolódik ki a 6. fejezetből a korokban lévő szentek tekintetében.


Telefonról írtam, úgyhogy kicsit nehézkes, így itt most be is fejeztem.


Szia

2012. nov. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
8%

Kedves válaszoló, Én nem tudom, hogy mi kép jött ide a föld alkotó elemeiből teremtett ember, de te tudod.


egyébként, a 19. fejezetben említést tesz a fehér ló lovasáról, aki nem más mint Jézus.

S ha egy kicsit tovább olvasod, akkor láthatod, hogy a föld királyai, tehát a földön levő emberek akik hatalmon vannak, felkerekednek a lovon ülő ellen, vagy is nem akarnak majd Jézus királyi méltósága előtt meghajolni, mert nem akarnak a vezetői szerepükről lemondani.

Magyarán eszük ágában sincs vissza adni az uralmat Jézusnak

De Jézus a királyok királya és urak ura, és ha nem akarják vissza adni az egy dolog, el lesznek távolítva az útból, igazságosan.


(Jelenések 19:11-21) 11 És láttam, hogy megnyílt az ég, és íme, egy fehér ló. A rajta ülőt pedig Hűnek és Igaznak nevezik, és ő igazságosságban ítélkezik és folytat háborút. 12 Szeme tűzláng, fején pedig sok diadém. Egy név van felírva rá, melyet senki sem ismer, csak ő maga; 13 vérrel hintett felsőruhába van felöltözve, és ezen a néven hívják: az Isten Szava. 14 Az égben levő seregek is követték őt fehér lovakon, s fehér, tiszta, finom lenvászonba voltak öltözve. 15 És szájából éles, hosszú kard jön ki, hogy azzal sújtson le a nemzetekre, és vasvesszővel fogja terelni őket. Ő tapossa a mindenható Isten dühödt haragjának borsajtóját is. 16 És felsőruháján, igen, a combján egy név van felírva: királyoknak Királya és uraknak Ura. 17 A napban is láttam egy angyalt állni, aki harsány hangon így kiáltott az ég közepén repülő minden madárnak: „Jöjjetek, gyűljetek egybe az Isten nagy vacsorájára, 18 hogy egyétek a királyok húsát és a katonai parancsnokok húsát, az erősek húsát meg a lovak húsát és a rajtuk ülőkét, és mindenkinek húsát, szabadokét, és rabszolgákét is, kicsikét és nagyokét.” 19 És láttam, hogy a vadállat, a föld királyai és a seregeik egybegyűltek, hogy háborút viseljenek a lovon ülő ellen és az ő serege ellen. 20 És a vadállatot megfogták, s vele együtt a hamis prófétát is, aki a jeleket tette előtte, amelyekkel félrevezette azokat, akik elfogadták a vadállat jelét, és azokat, akik imádattal adóznak a képmásának. Mindkettőt a kénnel égő tüzes tóba vetették elevenen. 21 A többieket pedig a lovon ülő hosszú kardjával ölték meg, mely a szájából jött ki. És minden madár jóllakott a húsukból.


azon a napon teljesen mindegy hogy rabszolga, egyszerű ember, kicsi vagy nagy, mindenki megkapja a megfelelő "jutalmát" azért amit életében tett.

a vers önmagáért beszél...

2012. nov. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
56%
Az utolsó napokban ,inkább hisznek a meséknek,mondáknak,mint az igazságnak.kb.1000 tanúbol ,ha 1-2 személynek felragyog Isten ismerete Krisztus arcán,már meg érte őket "piszkálni".Öröm van a menyben minden megtérő bűnös felett.
2012. nov. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 Bodjo válasza:

Nemtudom, mikor lesz és kinek igaza, de ha még az én életemben eljön a "nagy pillanat", szeretnék a közelükben lenni:


[link]


:)

2012. nov. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 Tokále válasza:
0%
Beteg társaság! Isten nem létezik és nem létezett. Olvassál sokat (több mint 1000 könyvet) TÖBB NYELVEN, ne légy korlátolt, járjál személyesen templomokba, zsinagógákba, imaházakba és mecsetekbe ima idején és nézd azt a képmutatást amit a NEM GONDOLKODÓ birkák mutatnak. A vezetőknek jó, mert ebből élnek. Utána olvassál Richard Dawkinsnak a "The god delusion" c. könyvet pld. de a korlátoltaknak ajánlom az egyszerű youtubet. Keresőbe írd be: csillaghamu (nem én vagyok) NÉZD meg mielőtt megszólalsz MINDEN ott lévő videót miket mond Richard Dawkins, Sir David Attenborough, Carl Sagan, Richard Feynman személyek akik leraktak valamit az emberiség asztalára. Nem megyek tovább példákkal, mert ha zárt az agyad és nincs kivel kommunikálni, számomra elpocsékolt idő, neked elpocsékolt egyetlen egy életed lesz. Már nem vagyok fiatal, túlleptem a 40, rengeteget utaztam a világban, 5 nyelven beszélek, ateista vagyok, nagyon élvezem az életet, kiváló egészségem van, sokszor boldog is vagyok de zavar a sötétség ami a fejekben van. Open your mind, ember!
2012. nov. 21. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
74%

Tokále válasza:


Beteg társaság! Isten nem létezik és nem létezett. Olvassál sokat (több mint 1000 könyvet) .........


Kedves Tokále.

Az ateisták tábora nagyon kicsi,a vallásos emberek tábora igen nagy.Azok tábora akik Jézus Krisztusban megismerték Istent,nem túl nagy ,szerte a világban nem tudni hányan vannak.Egy biztosan tudható,van hitük reménységük,és tudják mi vár rájuk ,vagy ki vár rájuk a haláluk után.

Te is hívő ember vagy ,hiszen elhiszed ,hogy nincs Isten,jogodban áll.A másik embernek ugyan olyan joga van hinni Istenben ,mint neked nem hinni.

Értessz a számítás technikához? Ugye lehetetlen ,hogy egy bonyolult program elő áljon ,csak úgy ,programozó nélkűl?

Vagy láttálmár olyan karórát ami ne egy órásmester állítson elő?

Na erről enyit.

Vannak jó előadások :böngésszél!

http://www.youtube.com/watch?v=Uec5Yuf24C4


http://www.youtube.com/watch?v=J0UIbd0eLxw

2012. nov. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
18%

A 3-s hozzászólás utolsó bekezdése nem kicsit problémás.


"Nyilvánvaló, hogy Jehova tanúi egyfajta kasztrendszert állítanak fel..."


Ez tipikusan emberi megközelítése az igazságnak. A "kasztrendszert" a földön mindig emberek hozták létre, és ha már itt tartunk, a legnagyobb egyházak sokkal inkább hasonlítanak a jelenlegi felállásukban egy kasztrendszerre, mint Isten Királysága.


"melyben lesz egy uralkodó és egy uralom alá vetett réteg (az előbbihez a 144.000 kiváltságos tartozna)."


Manipulatív megfogalmazás a 144.000 "kiváltságos" szöveg, mivel semmilyen tekintetben sem "kiváltságosabbak" ők, mint a földi reménységű társaik. Örülnél te nagyon, ha a földi örök élet KIVÁLTSÁGÁT kapnád jutalmul!!! Csak hogy ez nem olyan egyszerű, cselekedni kell Isten akaratát, persze ehhez ismerni is kellene.


"A Biblia azonban nem tanít semmiféle osztályrendszerről."


Nem-e? A következő link alatt, főleg a 24-s válaszban van róla szó bőven - és még minden messze nincs benne:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Teljesen korrektül és értelemszerűen végigvezethető, hogy az első századtól számítható, a szellemtől felkent tanítványokról van szó (és nem a korábban meghaltakról, mert Jézus volt az első zsenge!).

2012. nov. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagyok túl járatos ezekben a dolgokban.

Talán tévedek, de én azt szűrtem le, hogy jehova tanúi kifejezetten a Bibliára támaszkodnak, vissza az alapokhoz, elvetve toldásokat, értelmezéseket.

Legalább is ezt szeretnék.

A kérdés kapcsán viszont pont ők állítanak fel elméletet, magyarázzák a szentírást, mert érdekük ezt kívánja.

Meglehet, hamisítanak.

Talán tévednek

Vagy nem jól látom?

Csupán érdekel kissé, mert nem pontosan értem a vita lényegét.

2012. nov. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!