Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az hogy lehet, hogy a tudás...

Az hogy lehet, hogy a tudás fájáról evés eredendő bűnt okozott, míg Isten fiának megkínzása, keresztre feszítése, üdvözülést eredményezett?

Figyelt kérdés
2012. nov. 2. 13:30
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

"1. Nem a tudás fájáról ettek, hanem a jó és gonosz tudásának fájáról. (Vagyis előtte sem voltak tudatlanok, hanem azzal, hogy erről ettek, ők döntötték el, hogy számukra mi a jó és mi a rossz.) "


Attól, hogy fogalmat alkottak valamiről még nem döntöttek el semmit. A kisgyermek is úgy gondolja, hogy milyen jó lenne belakmározni édességből vacsora előtt (bár a szülei megtiltották neki), azzal még se tesz rosszat, ha megfordul a fejében (pedig tudja, milyen finom is az). Csak azzal, ha ténylegesen eszik belőle. Ezért soha nem értettem, minek kellett attól a hülye fától eltiltani Ádámot és Évát. Miért nem tudott az Úr az Édenkertben törvényeket hozni, mint a tízparancsolat? Szerintem senki nem kockáztatta volna meg, hogy kiűzzék arról a helyről (hacsak Sátán nem talált volna ki valami mást).Pl. Egy ember képes lett volna egy másik ember feleségével hálni az Édenkertben, ha tudja, hogy ezért száműzik onnan? stb.

2012. nov. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
kérdésem szintén fennáll "Nem a tudás fájáról ettek, hanem a jó és gonosz tudásának fájáról. " esetén is.
2012. nov. 2. 22:02
 13/33 anonim ***** válasza:
Isten nem azt mondta, hogy meg foglak ölni titeket, ha esztek abból a fából, hanem azt, hogy meg fogtok halni.
2012. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

"

És csaknem minden vérrel tisztíttatik meg a törvény szerint, és vérontás nélkül nincsen bűnbocsánat."


pl. erre céloztam, Istennek valaki vére kelljen, ahhoz, hogy hajlandó legyen megbocsájtani.

2012. nov. 2. 22:11
 15/33 anonim ***** válasza:

12-es vagyok. Na szóval, az előzőekben már elmondták, hogy a keresztény hit szerint Jézus elszenvedte a büntetést helyettünk, de attól még nem tehetjük azt, amit akarunk.

Az eredendő bűn tanítása számomra pedig teljesen elfogadhatatlan, szerintem az igazságossággal messzemenően szemben áll. Pl. Mit tehetünk mi, itt békésen fórumozgatók arról, hogy az ősünk nem tartotta be a törvényt. Mintha biztos lenne, hogy mindegyikünk ugyanazt tette volna.

Én pl. ebben az eredendő bűnben maximálisan nem hiszek.

2012. nov. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Oks, tételezzük fel, h igazad van, és lehetetlen, hogy Isten bűn miatti haragjához áldozat legyen szükséges. Akkor viszont mondj mást: a te és az én bűneim hogy lennének elrendezhetők Isten előtt? Ugyanis a dolog lényege pont az, hogy

1. az, h bűnt követünk el, nem rendezhető el annyival, hogy bocsi!

2. Isten annyira szeret minket, h még a Fiát sem kímélte - gyakorlatilag önmagából szakította ki - ahhoz, hogy az igazságosság elégtételt kapjon.


Tudom, hogy ezt nehéz elfogadni, de abból az alapállásból indulj ki, hogy Isten tökéletes. Nem olyan, mint mi, hogy vannak kicsit simlis dolgaink, de azért mégsem vagyunk annyira rossz emberek, mint egy tömeggyilkos, hanem Isten az abszolút tökéletesség. Akiben egy csepp bűn, vagy a bűn hajlama sincs, és nem átsiklik a bűn felett, hanem meg akarja azt szüntetni. Ezért van, hogy a bűnbocsánat sem csak elkenése a bűnnek, hanem a bűnbocsánatban Isten új szívet, egészen pontosan új célokkal rendelkező szívet ad - és ezért kell a váltságáldozat.

2012. nov. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

úgy, hogy, ha isten szerint a bűn miatt szenvedni kell, akkor az szenvedjen, aki a bűnt elkövette, és ne más, aki tök ártatlan.


bár szerintem sok bűn nem szenvedést érdemel, hanem jóvá tételt (amennyire lehetséges). pl, ha eltöröm valaki vázáját, akkor vagy megragasztom, vagy újat veszek neki, vagy esetleg valami másban kárpótlom, de minimum bocsánatot kérek.


de semmi esetre nem az az igazságos, ha emiatt egy harmadik embert megkínzunk, csak, hogy valaki megbűnhődjön.



Ha valaki olyan bűnt követ el, ami a társadalomra veszélyes, akkor azt meg kell akadályozni benne (pl. börtönbe zárni), a többiek védelme érdekében.


és pl. az nem lenne igazságos, hogy ha Jani gyilkolászik, és emiatt Pistit megbüntetjük, csak, hogy Isten meg tudjon bocsájtani.

2012. nov. 2. 22:34
 18/33 anonim ***** válasza:

Egyébként Ádám és Éva története nem olyan egyszerű, mint sokan gondolják.

Én például nem szó szerint szoktam értelmezni, de most hosszú lenne leírni, hogy mi mindent hoztam ki belőle.:)


Maradjunk az eredetinél most, csak előtte reagálok erre:

"de attól még nem tehetjük azt, amit akarunk. "


Most is megtehetsz bármit, csak a tetteidnek következménye van.

Bármit megtehetsz, ami másoknak nem árt.

Nem kell összekverni xy egyház dogmáit Isten akaratával.

Az egész törvény arra épül, hogy szeressük egymást, vigyázzunk egymássra, segítsük egymást, éljünk békében.


"Az eredendő bűn tanítása számomra pedig teljesen elfogadhatatlan, szerintem az igazságossággal messzemenően szemben áll."

Neked szabad döntésed van továbbra is választani a jó és a rossz között.

Téged csak annyira érint az őseid tette, hogy a tested meg fog halni, mert emberből vagy.

Ha te "jó" ember vagy akkor nem hiszem, hogy nehezebb lesz jónak lenned, ha valaki azt mondja, hogy csak akkor lehetsz vele, ha jó vagy.

Te szeretnéd a gyereked, ha terrorista lenne? Segítenél neki gyerekeket csempészni, hogy menjen az üzlet?

Gondolom szeretnéd őt, de rosszul esne amilyen lett. Főleg ha neked ugrana egy csákánnyal.

Mit tennél, ha lenne 3 fiad és az egyik mindet bántalmazni akarná? Elnyomni, kínozni, uralkodni felettük?

Nem védenéd meg a többit?

2012. nov. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Isten egyébként az ószövetségben megmondta, hogy mit ne csinálj. Az újszövetségben meg megmondta, hogy mit csinálj.

Végülis a kettőnek egy a lényege. A szeretet.

Ez a te próbád. Te is kaptál egy lehetőséged, mint Ádám és Éva.

2012. nov. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

"

És csaknem minden vérrel tisztíttatik meg a törvény szerint, és vérontás nélkül nincsen bűnbocsánat."

ebben mi a béke?

2012. nov. 2. 22:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!