Így lehetne béke?
Szerintem soha nem lehet itt béke.Ahhoz teljesen a 0-ról kéne indulni 1 teljesen új emberiséggel.A ma élő emberek gondolkodását már nem lehet megváltoztatni.A pénz arra szolgál, h egyes emberek kényelmesebben éljenek, más emberek segítségével/kárán(ahogy tetszik)de ezáltal annak a másik embernek is javul a sorsa mivel a munkájáért pénzt kap,így ő is szolgáltatásokhoz kényelemhez tud jutni..Tehát ha maradnánk ezen a fejledtségi szinten és mindenki egyenlő nincs pénz,nincs aki dolgozzon, nem lehet fenntartani semmiféle kényelmet,amire az ember az élete során vágyik.Ha mindenki a fán mászkálna akkor dominanciaharcok dúlnának.Csak a legerősebb élné túl, mint az állatvilágban.
Tehát az általad leírt dolgok csakis elméleti síkon hangzanak jól.kivitelezhetetlen.
Az élet egy verseny, és nincs olyan, hogy mindenki egyszerre ér célba. Nincs olyan, hogy mindenki egyenlő, mert az emberek rivalizálnak. Nem a Sátán miatt, egyszerűen ilyen a természetünk. Van aki megtanulja az ilyen energiáit értelmes és építő dolgokba vezetni, másoknak nem sikerül.
Vallások mindig lesznek, mert ezek a minket körülvevő világról szóló felfogások. Nem lehet elérni, hogy az emberek ne gondoljanak semmit, ne higgyenek semmit, és azt sem, hogy mindenki ugyanazt higgye. Újabb vallásháborúkat kellene indítanod, ha el akarnád törölni a mostaniakat, és akkor is csak a saját elképzeléseiddel helyettesíthetnéd, ami nem hiszem, hogy jó lenne bárkinek is.
A pénz a kereskedelem eszköze. Most úgy tűnik, hogy minden a pénz körül forog, de a probléma ennél jóval komplikáltabb. Az emberek rivalizálnak továbbra is. Pénzben rivalizálni pedig sokkal könnyebb, mint fizikai vagy szellemi teljesítményben. Sőt, pénzzel ki lehet ezeket váltani. És az emberünk sikeres, mintha nagyon erős, vagy nagyon okos lenne.
Politikát érintve csak annyit mondhatok, hogy Magyarországon ha felszólalsz a vagyoni igazságtalanságok ellen, akkor kommunista vagy, ha emellé még nemzeti érzelmű is, akkor náci.
Összegzés: nem lenne béke, mert 1. a felvázolt eszmék egyáltalán nem kívánatosak mindenki számára 2. megvalósíthatatlanok, még akkor is, ha van aki fogékony ezekre a jelszavakra, mert némelyik önmagában paradoxon.
Nem mondtam egy szóval se,hogy gürizz míg meg nem halsz. Hanem arra, hogy nincs se 100%-os béke ill 100%-os szabadság.
Tetszik vagy sem ennünk kell. Ölelésből meg puszilkodásból nem fogunk jól lakni. Ahhoz, hogy a búza kinőjön nem elég neki énekelni a szeretetről, meg napsugarakról. A földet meg kell művelni, és ehhez kellenek dolgozó emberek. De mivel ha 100 ember kimegy és véletlenszerűen ütlegeli a földet abból nem lesz semmi. Ezért kell egy főnök (már borul is a mindenki egyenlő) aki azért tudja mit kell csinálni. Valamint biztos vannak olyanok akik nem képesek dolgozni de ugyan úgy kérnek a kajából, ők lesznek a társadalom szempontjából a paraziták.
Pénz nélküli világ és nem lenne kapzsiság meg anyagiasság *.*. Már bocsáss meg de egy nagy sz@r-t. Azt hiszed az emberek azért találták ki a pénz mert unatkoztak. Pénz előtt is volt érték. Csak akkor az számított gazdagnak akinek sok földje, tenyészállata volt. A fizetés nem érmébe hanem magban történt. Semmi különbség nem lenne a világba, mert vannak hasznos és kevésbé hasznos nyersanyagok, és mivel mindegyik véges nem lehet mindenkinek végtelen mennyiséget elajándékozni.
Egyébként nem lenne lehetséges a mindenki egyenlő és a mindenki szabad egyszerre. Ha én például szeretnék az utcán meztelenül futni egyet, akkor az a prűd rétegnek nem fog tetszeni.
Ilyenkor 2 dolog következhet be:
Vagy megtiltják nekem,hogy így fussak - oda a szabadság
Vagy szabadon futkorászhatok és akinek nem tetszik az így járt - ez pedig konfliktus helyzetet teremt és oda az idilli béke.
Abba kéne az utópiákról való álmodozást és ezt a világot kéne jobbá vagy kevésbé rosszá tenni. Nem arra várni,hogy jön valaki aki mindenkit letöröl és csak neked teremt egy új világot. Megkéne találni a legjobb egyensúly és nem lenne annyi gond.
Nos kedves Kérdező, ez hamarosan meg fog valósulni.
De ezt nem lehet csak emberi erőfeszítéssel, ahogy az egyik hozzá szóló le is írta.
ezért kell, hogy az élet forrása egyesítse azokat az embereket, akik szeretnének úgy élni ahogy kezdetben Ádám hülyesége előtt volt.
Ez a munka folyamatban van, de sajnos nem akarnak ebbe azok bele menni akik Isten nélküli gondolkodással akarnak élni.
ezért is lesz "tisztogatás, mert a teremtő senkinek ne fog örökké könyörögni.
ezt Ő elhatározta, és nem tudjuk megakadályozni, ahhoz nagyon kevesek vagyunk, hiába is rugdalóznak egyesek ellene.
Jézus nem azért halt meg, hogy minden így maradjon. Akkor az egésznek semmi értelme nem lenne.
Az elmúlt évezredek bebizonyították, hogy az emberi uralmak ennyit érnek.
ezért a teremtő felállított egy királyságot ami mára egy jól működő kormányzat, és Jézus a kinevezett királya.
ezért az országért tanította a követőit imádkozni, hogy a földön is vegye át a hatalmat.
S ha tetszik ha nem ez az uralom nem fog 4 évente át szállni senkire, örökké fenn fog maradni.
(Dániel 2:44) 44 És azoknak a királyoknak a napjaiban az egek Istene felállít egy királyságot, amely soha nem fog elpusztulni. Ez a királyság nem száll át más népre. Szétzúzza és megsemmisíti mindazokat a királyságokat, maga pedig megáll időtlen időkig,
Jézus bebizonyította, hogy Jó király, tud élelemről gondoskodni, gyógyítani, és a meghalt hozzánk tartozókat is vissza hozza ide az életbe.
És nem lesznek nemzetek meg ország határok, és pénz sem lesz.
Igen is lehet így békében élni, és lesz is.
Már most vannak bizonyítékok, hogy működik ez az élet, mert ennek a királyságnak több mint 7. millió alatt valója van.
Az igény jogos. Már 100 éve is az volt. A vázolt megoldásnak két problémája van. ellentétes az emberi természettel, azért nem fenntartható, továbbá senki sem ismeri a hozzá vezető utat (mert az is ellentétes az emberi természettel).
Az embernek azért van szüksége országokra, mert belső igénye, hogy tartozzon valahová, legyenek gyökerei, hagyománya. A pénzre technikai okokból van szüksége. Nem tudná könnyen megoldani a szükségleteit, nem tudna mit kezdeni az általa termelt dolgokkal. A vallás egyszerűen a tudatlanságból eredő bizonytalanság, az abból származó félelem leküzdésének eszköze. Az egyenlőség nem kivitelezhető, mert az emberek nem egyformának születnek. Hanem zseniális vagy átlagos, esetleg átlag alatti képességekkel, hajlamokkal. Vannak akik betegségekkel, vagy hiányosságokkal. Ezért eltérők az igényeik. De elég is annyi, ha az igényeikhez való esélyeik egyenlők. A szabadságnak nincs értelme, ha nincs meg az ellentéte, a kötelezettség. Ha nemek mindent szabad lenne, és gyilkolni támad kedvem, az nem lenne szabadság az áldozatnak.
Viszont van megoldás ezekre a problémákra, elég sokan rá is jöttek erre már, de még nem akarják elegendően ahhoz, hogy ki lehessen vitelezni. Az akarás növelésének pedig egyetlen útja a tanulás, mert akkor van esély annak felismerésére, hogy érdemesebb azokat követni, akik tudják az utat. És felismerik, kik ezek.
Amit te leírtál az egy újfajta társadalmi rend lenne. A társadalmi rendszereket nem lehet erőszakkal kialakítani. Azok mindig a társadalom tagjai kollektív jellemvonásának megfelelően fejlődnek ki. Ha mégis megpróbálsz erőszakkal létrehozni egy új társadalmi formát, akkor abból egy diktatúra lesz. Az így kialakított társadalom tagjai nem lesznek alkalmasak beváltani azt az eszményt, ami alapján a társadalmat te "körzővel vonalzóval" megtervezted. Egész egyszerűen azért, mert az emberek nem olyanok, és a társadalom működése és minősége sokkal inkább függ a tartalomtól (jelen esetben ezek az emberek) mint a formától.
A föltett kérdés azt sugallja, hogy egy társadalmi forma megtervezésével meg lehet változtatni az embereket, méghozzá a kívánt irányba. De ez nem így van. Ha erőszakot teszel másokon, azzal csak rosszat tudsz okozni, és abból nem származik semmi jó. Hiába találsz ki valamilyen elvont vagy ideális jót, ha az nem valóságos, és nem lehet a valóságba átültetni.
Ez utópia, és egyébként már többször bebizonyosodott, hogy ellentétes az emberi természettel.
Ráadásul az általad felvázolt világban kb. úgy élnénk, mint a robotok, tehát nekem ez nem kell, köszönöm...
Kedves Kérdező!
A felsorolt dolgokat (a pénz, az országok, a vallások) mind az emberek alakították ki, mégpedig természetükből fakadóan. Tehát egy olyan világ, ahol ezek nem léteznek, nemcsak megvalósíthatatlan, hanem az emberi természettel ellentétes is lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!