Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mik az előnyei és hátrányai,...

Mik az előnyei és hátrányai, ha kijelentkezem Magyarországról?

Figyelt kérdés
Tehát mit vesztek, és mit nyerek.. és hogy később vissza lehet-e jönni. vagy ilyesmi

2012. jún. 18. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Vissza lehet menni persze hisz magyar állampolgár vagy.Ha külföldi állampolgár leszel és mellette megtartod a magyart (ha megtarthatod mivel nem minden ország engedélyezi a kettős állampolgárságot pl Ausztria , Kanada) akkor nyugodtan vissza tudsz menni.
2012. jún. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Előnyei: ha kijelentkezel, csakis akkor nem kell tb-t fizetned (nézz utána, hiába dolgozol és adózol külföldön, amennyiben nem jelentkeztél ki az országból, akkor ide IS kell társadalombiztosítást fizetned. Ha megtalál a NAV akkor utólag, akár évekre visszamenőleg+büntetés) Bármikor simán visszajöhetsz, hiszen nem az állampolgárságodat adtad fel, csak kijelentkeztél. Hátránya gyakorlatilag nincs. Kijelentkezésnél le kell adnod a személyidet és a lakcímkártyádat, onnantól csak az útleveleddel és a jogosítványoddal tudod igazolni magad, ezért ezekre az iratokra nagyon vigyázz, mert személyi nélkül egy "élmény" lesz ezeket pótolni.
2012. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Második.


Már most sem kell TB-t fizetnem, mert eu-n belül csak egy helyen kell adóznom, függetlenül, hogy hol van az állandóm.

2012. jún. 18. 16:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt te csak úgy hiszed. Ez a munkám, nézz utána.
2012. jún. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mármint adóznod csak ott kell, ahol dolgozol, de amennyiben van bejelentett magyarországi lakcímed, ide is kötelező társadalombiztosítást fizetned. Tényleg jóindulatúan mondom, hogy nézz utána, mert nem fogadják el kifogásnak, hogy "nem tudtam".
2012. jún. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hidd el h mar megtettem.
2012. jún. 19. 14:20
 7/7 anonim válasza:
Csak egy országban kell tb t fizetni . Én tudom . Most intéztem el kb 8 hónap alatt az egész hercehúrcát. Magyarország katasztrófa ilyen szempontból. Ahány ügyintéző annyi féleképpen mondja :) Nekem már sikerült. Hollandiában fizetem a tb-t. De egy bizonyos E 106-os nyomtatvány kiállításával otthon is ugyanolyan ellátást kapsz , mert a kinti biztosító vállalja a kifizetést.
2012. jún. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!