Ha evolúció nincs, az emberi nyelvek viszont változnak, akkor nem volt a Teremtő következetlen?
Azoktól kérdezem, akik hisznek a Teremtésben ÉS elvetik az evolúció tudományos elméletét, VALAMINT rendelkeznek a kérdésre vonatkozó magasabbrendű (akár dogmatikai, akár misztikus) tudással:
Ha az élőlényeket Isten teremtette, és az emberi nyelveket is Isten teremtette, továbbá tényadataink vannak a nyelvek folyamatos fejlődéséről és átalakulásáról (lásd pl. a közös eredetű horvát és a szerb jelenleg folyó, részben tudatos, részben politikailag erőltetett elkülömböződését), akkor mi késztethette Istent arra, hogy az egyik rendszert (élőlények) fixre csinálja, a másiknak meg (nyelvek) csak fejlődési szabályokat határozzon meg?
Nem lett volna következetesebb, ha mindkét rendszerre csak fejlődési szabályokat határoz meg, vagy mindkét rendszert fixre csinálja?
Van erre a kérdésre értelmes válasz azon kívül, hogy "Isten útjai kifürkészhetetlenek"?
Én a tudományban hiszek és nem istenben. Amikor rájönnek egy adott betegség gyógyítására, ami pár száz évvel ezelőtt gyógyíthatatlan volt, akkor az ember fejlődött. Nem isten dobta oda elé a megoldást, hanem ő vette észre.
Ha az ember vissza tudja addig vezetni az életformát egészen a legegyszerűbbig, akkor miért hinéé... áhhhh.. nevetek =)
"Az a képesség, hogy az ár ellen ússzunk, fontos szerepet játszott az emberiség történelmének legfontosabb újításainál. Olyan eszmék jellemezték az egész felvilágosodást, amelyek kerülték a kor dogmáit, és olyan igazságokat fedtek fel a természet és az emberi lét kérdéseiben, amelyeket minden ember megtapasztalhat, és amelyek még ma is bennünk élnek.
Galilei az egyházzal vívott harcot, és bár az egyház megnyerte a csatát azzal, hogy a tudóst élete végéig börtönben tartotta, végül elvesztette a háborút. Kevesen hiszik ma úgy, hogy a Nap kering a Föld körül, és így Isten a Földet teremtette a világegyetem középpontjának. Francis Bacon azt hangoztatta, hogy az ember rendeltetése a Földön a megértés. Úgy gondolkozott, ha tagadjuk emberi mivoltunk e legalapvetõbb elvét, akkor a puszta barbárság mélységeibe süllyedünk.
Charles Darwin - aki bár a felvilágosodás tetõpontja után írta munkáit, annak vívmányai közvetlenül hatottak rá - teológiai iskolát végzett, és mégis késztetést érzett arra, hogy az utazásai során megfigyelt, biológiai fajokat összekötõ törvényszerûséget megértse. Nézetei sok bibliai tantételt megkérdõjeleztek, ugyanakkor érvelése logikus volt, és egy önfejlesztési folyamat által (saját elméjében lejátszódó harc a megértésért) fejlesztette az emberiséget azzal, hogy új szintet jelölt meg az emberi megismerés számára.
Az egyház tantételei egyre inkább a perifériára szorultak. Az egyház felõl érkezõ negatív visszacsatolástól való félelmet legyõzte megfigyeléseinek igazsága és a világ megértésének az a hulláma az emberekben, amelyet nézetei keltettek....
A filozófusok megkülönböztetik a kis "i"-betûs igazságot a nagy "I"-betûs Igazságtól...
A nagybetûs Igazság valamely transzcendentális lény által elõírt rend létét feltételezi, azaz, hogy az igazság végeredményben Istentõl származik, aki mindent elõre eltervezett, amikor a világegyetemet megteremtette.
A kisbetûs igazságra magunk jövünk rá, és benne mindannyian egyetérthetünk, akik hasonló élményekkel és megfigyelésekkel rendelkezünk. Utóbbi objektív igazságként is ismeretes, amely bensõnkbõl jön, és ezen a földön nyilvánítódik ki, szemben az Igazsággal, amely kívülrõl jön, és felülrõl vetítik ránk, hogy kövessük.
Az erkölcsiséget nem kell feltétlenül az Igazság következményének tekintenünk. Az objektív igazságból éppoly könnyedén adódhat moralisztikus, spirituális kultúra."
Első válaszoló vagyok, Evolúció márpedig van. A kérdést most sem értem igazán, de szerintem az emberi nyelvek azért kezdtek változni, mert amikor az ember azon szakaszában fejlődött, amikor a nyelvek kialakulgattak, nem egy földrajzi helyen éltek. Nem voltak kapcsolatban egymással, szokásaik is mások voltak. Durva példa, de ma ha egy vidéki elszigetelt gyermek felutazik Budapestre korabeli gyermekekhez, akkor igen csak nézni fog egy-két nem értett szó után. És ez csak országon belül van.
Például teljesen máshogyan alakult azoknak a nyelvezete, akik hegységben laktak, mint azoknak akik sosem láttak hegyet és a síkságokon éltek.
Visszatérve az emberi bizonyításokhoz, ma már a bibliai történeteket és cáfolják sorra. És ugyan miért ne hinnénk benne, mint például abban, hogy a cián méreg. Szóval érted =)
Én nem hiszek Istenben, de az állítólagos sötét oldalban sem. Nekem az fontos amit én teszek és elérek az életben.
Isten valóban jó, hiszen szerinted létrehozott bennünket. Más kérdés azonban, hogy szopat bennünket (háborúk, természeti katasztrófák, terrorista támadások). Ilyen alapon 'beleprogramozni' életünkbe a menyországi életet - ahol mindenki szép és jó, nincs baj és fájdalom - nagyon nehéz lett volna :)
God owned ;)
Idézet
"Az evolúcióelmélet leírja az ember kialakulását biológiai szempontból. Az egyház a teremtés dogmáját tanítja, mely szerint a világot Isten teremtette. A világon belül van az ember is. Hogy biológiai szempontból hogyan alakult ki, arról nem szól az egyház, mert az egyház nem egy biológiai kutatólabor, hanem egy vallási intézmény. Ezért mondom, hogy a vallás és a tudomány közt sem egyetértés, sem konfliktus nem tud lenni, mivel egyszerűen nem ugyanazzal foglalkoznak. Ha az egyház beleszól a biológiai vitákba, az szereptévesztés. Az is szereptévesztés, ha egy tudós azt hiszi, hogy tudományos eredményei megerősítik vagy cáfolják a vallási tanításokat."
kedves kérdező!
ha kérhetlek, tedd meg magadnak és másoknak is azt a szivességet, hogy picit kutakodsz, mielött kérdezel.
a teremtés és az evolukció nem zárja ki egymást, többek között azért sem, mert az evolukció az élet keletkezésére nem ad választ.
ami kizárja egymást az az intelligens tervezés és az evolukció.
viszont, hogy a kérdésedre válaszoljak, az intelligens tervezés is fejlődést ír le, úgyhogy az egész kérdés eleve értelmetlen...
11:09
1. Nem ez volt a kérdés.
2. BIZONYÍTSD!
09:40: "[H]a kérhetlek, tedd meg magadnak és másoknak is azt a szivességet, hogy picit kutakodsz, mielött kérdezel."
Kutakodtam. Sőt, a feltett kérdés is a kutakodás része. Azt szeretném ugyanis tudni, hogy mit és hogyan gondolnak azok, akik világnézeti alapon elutasítanak egy tudományos elméletet. Sajnos közülük még senki nem szólalt meg.
"[A] teremtés és az evolukció nem zárja ki egymást..." -- Szerintem sem, de mint írtam, engem most azok véleménye érdekel, akik ennek az ellenkezőjét gondolják.
"[A]z intelligens tervezés is fejlődést ír le..." -- Az intelligens tervezés (intelligent design) tudtommal NEM fejlődést ír le. Épp azzal érvel folyton, hogy egy adott biológiailag rendszer egyszerűsíthetetlenül komplex és nem alakulhatott ki fejlődés útján, csak teremtés (értelmes tervezés) útján. Mire alapozod azt a véleményed, hogy az ID fejlődést ír le? Az Intelligens Tervező megteremtette a világot, aztán meghatározta az evolúciós szabályokat a természet további spontán fejlődéséhez? Ezt hol olvastad? Vagy félreértettelek?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!