Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen perdöntő bizonyítékok...

Milyen perdöntő bizonyítékok vannak az ősrobbanás elmélet és a darwini evolúció mellet?

Figyelt kérdés

Az élettelenből hogy lesz élő?

A fosszíliák közötti átmenetek hol találhatók?

A még legegyszerűbb élőlények komplexitására mi a válasz?

Magára az emberre mi a válasz?


2012. szept. 24. 11:47
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

"Nekem van egy jó minőségű hangfelvételem az ősrobbanásról."


Feldobnád valamelyik megoszó portálra?:)

Szerintem sokan meghallgatnánk.


Tudom , az a 2 Kelvin környéki zaj a megoldás.

2012. szept. 24. 20:35
 12/35 anonim ***** válasza:
10%

"Nos, a darwini evolúció legperdöntőbb bizonyítéka a géntechnológia működése"

A géntechnológia működése ha létezik, az arra bizonyíték, hogy a gének manipulálásával változásokat érhetünk el.


A C-vitaminos példa pedig nem arra bizonyíték, hogy a semmiből egyre jobbak leszünk, hanem hogy valami nagyon elromlott. Ez nem Isten műve, hanem az "almáé" :P


Ne vegyétek beleugatásnak, csak elmondtam az észrevételeim.

2012. szept. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
77%
2012. szept. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
87%

12-es, ha tudsz génmanipulálni, akkor ismétled a természet munkáját. Vagy úgy gondolod, hogy létezik mutáció, természetes szelekció, mi ezt mesterségesen elő is tudjuk idézni, de a fajok olyan kedvesek, hogy ezt maguktól sosem tennék? Mégis mi korlátozná őket? Vagy esetleg isteni képességekkel rendelkezünk?:-) Csak mert teremteni tudunk?

A géntechnológia a biológia törvényszerűségek szerint működik, nincs benne semmi különleges. Megismertük ezeket a törvényeket és alkalmazzuk. Ennyi.

2012. szept. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
77%

"Ne vegyétek beleugatásnak, csak elmondtam az észrevételeim."


Nyugodtan.Érvek és ellenérvekről szól ez a kérdés.


Annak örülnék,ha legalább több 100 ezren fűznének hozzá valami okos észrevételt,megjegyzést.

2012. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha már egyszer a tudósok feltérképezték a világot (úgy ahogy) és ezt alá is támasztották én feltétlenül elhiszem nekik amit mondanak, én nem vagyok tudós.

De az élet létrejöttét (sok egyéb mellett) még mindig nem tudják megmagyarázni. Szó szerint lövésük sincs, csak hipotéziseik. (van tudomány ami ezzel foglalkozik)


Egy valamit nem értek ezzel kapcsolatban. A tudomány minden ágában vannak olyan jelenségek amelyeket nem tudnak, képtelenek megmagyarázni ezt ők is tudják, mégis sokszor úgy beszélnek mintha mindent tudnának és mindetn gondolkodás nélkül elutasítanak, ami az ő világképükkel ellentétes.

pl az én gondolatomat is erről:

Szerintem lehetséges hogy az Isten teremtette a világot, csak kísérletezett... de felmerül a kérdés: ki teremtette Istent? (psszt: Chuck Norris ;-)


Isten kérdése: Létezhet egy olyan dimenzió amit mi, a mi nem érzékelünk, de valami miatt hatással van ránk. Vagy valami hasonló.

A diemnziók látezése is csak egy hipotézis mégis nagyon sokan készpénznek veszik...


DE a vallásosok is ugyan ilyenek, mindent kinyalnak egy könyvből és mivel oda van írva az biztosan úgy is történt... nem vonom kétségbe, de azért nem éri meg gyűlölködni miatta.

2012. szept. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Előző thx,ment a zöld.
2012. szept. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
75%

"Nekem van egy jó minőségű hangfelvételem az ősrobbanásról."


Állítólag az üres televízióadás hangyafoci effektusa részben az ősrobbanásból visszamaradt háttérsugárzás eredménye.

2012. szept. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 hollófernyiges ***** válasza:
77%

"A C-vitaminos példa pedig nem arra bizonyíték, hogy a semmiből egyre jobbak leszünk, hanem hogy valami nagyon elromlott."


Nem, arra bizonyíték, hogy a szélesorrú majmoknak (beleértve az embert) közös ősük volt. Hogy jobbak lettünk-e közben arra tényleg nem bizonyíték, de ez egyébként is kétséges.

2012. szept. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 hollófernyiges ***** válasza:
76%
Nagyon reggel van még, keskenyorrú majmokról van szó.
2012. szept. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!