Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vannak még vallásos...

Miért vannak még vallásos iskolák?

Figyelt kérdés
Nem kéne tiltani a 18 évesnél fiatalabbakon végzett agymosást? És főleg egy ISKOLÁBAN?

2012. szept. 23. 19:31
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Hopp, találtam egy is erről egy kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..
2012. szept. 24. 15:06
 32/44 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, ők adnak egy értékrendet, ami jobbá teszi a világot.

Ugyan nincs 6,5 milliárd keresztény, de neked a medreszék se tetszenének, a zsidó iskolák sem tetszenének, és a hindu vagy buddhista vallási iskolák sem tetszenének, amelyek szintén tanítanak vallási ismeretet, és szigorúbban megkövetelik a vallási előírások betartását, mint a keresztény iskolák.


Ha nem lennének vallási iskolák, akkor is kellene valahova járniuk ezeknek a gyerekeknek és kamaszoknak. Ekkor a pénzt az államnak kellene odaadni, és az sem közvetlenül a gazdaságba menne. Másrészt, egy iskola fenntartásában a fizetés, meg az adók, járulékok jelentik a legnagyobb költséget, ahol is az előbbiből az iskola dolgozói élnek meg, másik része visszakerül az államhoz, a többi pedig kikerül a piacra, mert fűteni kell, áramot fizetni kell, tornatermet építeni kell, krétát venni kell, uszodabérletet venni kell, és hasonlók. A dolgozók fizetése is hamarosan megjelenik a piacon, és bármilyen kevés is, még mindig többet tudnak költeni, mint egy közmunkás.


Istennek nincsenek unokái. Azok a gyerekek is válthatnak vallást, akik otthon és az iskolában is csak egy vallás szellemében nevelkedtek. Ha az egyházakat csak a hívők pénzéből tartanák fel, akkor a pártokat is csak a szimpatizánsaik és a tagjaik tartsák el!


Egyházi iskolába jártam. Biztosíthatlak, hogy nemcsak hittant tanítanak ott, hanem mindent, ami elő van írva. Tanultunk mi más dolgokat is, amelyek csak embernek lenni segítettek. Tanultunk filozófiát, latint is, meg más tárgyakat, amiket haszontalannak látnál. Lehet baj a hittantanárral, ezt elismerem. Ő is lehet egy utolsó bunkó. De egy ének-, torna- vagy matematikatanár is.

2012. szept. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
A kérdés nem a keresztény iskolákról szól, hanem általában a vallási iskolákról (ezért így írtam ki a kérdést), csak magyarországon nagyrészt keresztény iskolák vannak, ezért írt mindenki azokról, és ezért beszéltem én is a kereszténységről. "ők adnak egy értékrendet, ami jobbá teszi a világot" ők egy hibás értékrendet adnak, pl. sokan homofóbok csak azért, mert "a biblia tiltja a homoszexualitást", és a kereszténység nem túl toleráns a többi vallással szemben. Egy gyereknek a környezetétől (iskola, család) kéne megtanulnia egy helyes értékrendet, csak sajnos nagyrészt a médiának köszönhetően egyre sötétebbek az új generációk. Nem egy háború tört ki vallási ellentétek miatt, és a kereszténységnek köszönhető, hogy a középkorban szinte semmit sem fejlődött a tudomány. "Azok a gyerekek is válthatnak vallást, akik otthon és az iskolában is csak egy vallás szellemében nevelkedtek." A koránban benne van, hogy aki letér az iszlám hitről, annak halál a büntetése, és elmaradottabb területeken a hívők ezt a mai napig is betartják. És hiába válthat hitet, ha már kiskora óta a szüleitől és az iskolában is ezt hallja, akkor nem fogja megkérdőjelezni, hogy biztosan a jó vallásban hisz-e. A filozófiával nincs semmi bajom, de a latin tényleg egy felesleges tantárgy, tudom, én is tanultam.
2012. szept. 24. 16:19
 34/44 anonim ***** válasza:
24%

"Az ősrobbanásra kicsit több bizonyíték van, mint a teremtésre..."

Hadd lám!Imádok tanulni!

Elő a bizonyítékokkal!!!!!!:)

2012. szept. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
#35 [link]
2012. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 Andizsuzsi ***** válasza:
50%
Kedves kérdező! Majd ha gyereked lesz, akkor olyan iskolába íratod, amit nem valamelyik egyház tart fenn, hanem a tiedhez hasonlóan csupa okos gyerek jár oda. Ahogy a te szüleid is megtalálták ezt a remek iskolát, te is meg fogod. Más szülők pedig a saját értékrendjüknek megfelelő iskolába íratják a gyerekeiket. De azt azért nem gondolnám, hogy az egyházi fennatartású iskolából kikerülő "agymosott" gyerekek bármivel is másabbak (értsd jobbak vagy rosszabbak) lennének, mint az állami fenntartású iskolában tanultak.
2012. szept. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim válasza:
63%
Nem vagyok vallásos, de a kérdésedet nem helyeslem. mindenki eldöntheti hova járatja a gyerekét. Én csak attól kapok agybajt mikor vidéken van 8 településnek 1 iskolája ahol kötelező a hittan. ráadásul egy vallásra kényszeríti nem csak a vallás nélküli de az iskolában tanított valláson kívüli 1000 vallást valló gyereket is. kérdésed elég kötekedő kifejezetten kötekedő, szemét és bizonyos szempontból raszista. értem van egy véleményed de nem körülötted forog a világ aki hiszi ezt vagy azt had higgye. nem a te gondod. van egy érzésem hogy csak unatkoztál ezért írtad ezt. na láthatod a válaszezreket most már nem fogsz. de gyanítom el se olvasod.
2012. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
59%

Én is egyházi iskolába járok és az égvilágon semmi bajom nincs vele, nagyon szeretek oda járni. Mondjuk ehhez az is hozzátartozik, hogy én szeretek új dolgokat tanulni és ez a vallással is így van. Ezzel csak bővül a tudásod, alapműveltséged. Ha elég idős vagy már, akkor el tudod dönteni, hogy mit hiszel el és mit nem, el tudod helyezni a fejedben a tanultakat. Ameddig kicsi vagyok pedig ott vannak a szüleid, akik a helyes utat tudják mutatni, nyilván nem véletlen választották neked azt az iskolát.

Agymosásban nem hiszek. Saját tapasztalatomtól tudok beszélni, hogy nálunk soha nem erőszakoltál ránk a vallást, megtanulod, amit meg kell, de nem vagy köteles HINNI!

2012. szept. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim válasza:
43%

Én most leszek 15 éves és most egy sima középiskolába járok, de ezelőtt egy református suliba jártam általánosba...

Először zavart a templomba járás, a hittan órák és a többi de ahogy elértem a felsős kort , s még inkább a hetedikes- nyolcadikos kort beláttam, hogy az én iskolámmal nincs semmi baj, sőt..

Egy olyan iskolában is lehet szigorú rend és értékek amelyek nem vallásosak, de én tudom a saját iskolámról hogy olyan értékekre tanított meg, amire egy esetleges más nem vallásos iskola nem tanított volna.. De amint mondtam persze vannak olyan iskolák , amik ugyan nem vallásosak , de megtanítanak különböző értékrendekre..

Viszont az, hogy "fiatalabbakon végzett agymosást" ?? Oo

Én nyolc évet töltöttem el abban az iskolában és még véletlenül sem olyan , mint azt némelyik ember képzelné! Itt nem az van, hogy be kell magolni a Bibliát és Énekes könyv minden egyes betűjét! Nem azt tanítja, hogy légy bigott és csakis az Isten és csakis az Isten mindenek előtt (persze arra tanít hogy kövessem őt, de nem olyan túl dramatizált szinten mint ahogyan azt egyesek elképzelik). Hanem megtanították ebben az iskolában , hogy mi a tisztelet , a becsületesség, a szeretet, a különböző erények és még megannyi számos olyan dolgot, hogy jót cselekedjünk és a stb.. stb..

Tehát az én iskolám (és persze főként több más is) nem agymosást végez a diákjain hanem TANÍT, NEVEL, és FELKÉSZÍT a továbbiakra, AZ ÉLETRE!!!


Ez legyen szem előtt, amit ráadásként egy alig 15 éves gyerek mond..

2012. szept. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
52%

Én haverom ilyenbe jár óra előtt imádkozás, utána egy gyerek felel, " úgy tökön rúglak "b@zdmeg" ha még egy ilyet mondasz," ezt mondta a tanár azelőtt meg imádkozott.

Ez az egyház egy kétszínű pénzéhes banda. Imádkoznak azt szitkozódnak. Soha többé vallásos iskola. Neki abba is beleszóltak, hogy lehet-e iskolában kézen fogva járni, tudod ez agyház homoszexuális papot akar csinálni, meg pedofilt. Miseruha meg a többi utána meg úgy beszélnek az emberrel mint a kutyával.

2012. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!