Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért teremtette ilyen...

Isten miért teremtette ilyen gyengére az embereket?

Figyelt kérdés
Akár azt is megtehette volna hogy egy példány átlagos élettartama 7000 év legyen, radioaktív érccel táplálkoznak, minden munkájuk, alkotásuk a legmagasabb esztétikum színtjén lenne, és az életük értelme a túlélésen kívül az egyre magasabb színtű célok meghatározása és elérése lenne??

2012. szept. 1. 12:42
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Az első válaszolóval értek egyet, amikor az anyagi uzniverzumot létrehoz(tuk), nem csak a keresztény isten volt ott, hanem egy csomó mindenki más is...
2012. szept. 1. 22:56
 12/23 Ozmium42 ***** válasza:
A gyengeség relatív fogalom. Egy csomó mindennél nagyságrendekkel erősebbek vagyunk. Egy csomó dolognál nagyságrendekkel tovább élünk. A többi értelmetlenség.
2012. szept. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Mi értelme lenne, ha szupererősek, szuperokosak és szuperjók lennénk? A földi életünk célja az, hogy fejlődjünk, és ha nagyon jónak teremtett volna minket az Úr, nem lenne hová fejlődni. Fejlődni csak az tud, aki gyenge, annak van hová fejlődnie. Meg aztán, ha nem tudnánk megbetegedni, nem kellene tartanunk attól, hogy balesetben meghalunk stb., akkor mi motiválna minket?
2012. szept. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Azt gondolom kérdező, hogy az ember előtt teremtett életek alapján ez tűnhetett a legtökéletesebb agyi szerkezetnek. Az agy neuronjai és annak energia termelő képessége az ami meghatározza az életkor hosszát. -természetesen akkor a más betegség nem jön közbe.


Viszont a neuronok csak egy ideig szaporodnak aztán több nem lesz! --- mint más sejtünknél viszont igen. Elpusztul a sejt de helyette ott az új sejt.


Amíg az agyban erős test-energia képes keletkezni, addig az élet sokáig él. Amikor már gyengül a test-energia (idegrendszeri töltések) akkor sajnos az agy sejtjei is öregednek. De a biológiai -idő ami jelen van a testben, az is lassulni fog aztán egyszer csak megáll a test elgyengül és a lélek eltávozik belőle.


Az olyan sejtes életet amely a földi élet, aligha viselné el a radioaktív élelmiszert.


Miért nem abból lett a sejtünk? Nagyon egyszerű. Az isteni teremtők csak olyan életet alkothattak amilyen anyag állt elegendő mennyiségben a rendelkezésükre. A radioaktív anyag viszont ha túl sok lett a volna a Földön, akkor az azt jelentette volna, hogy a Föld is meghalt mint élő bolygó-- mert az az anyag bomlása következtében keletkezett végtermék!


Ne gondold azt, hogy az életnek nincs magasabb szintű szent célja--- még akkor is van ha nagyon sok ember sajnos ma is csak egy orángután tipus- a halállal ezek ismét primitív anyagnak részévé válnak- ez az ő sorsuk lehet az egyetemet végzett lehet az maga a leggazdagabb-- szóval bárki, aki primitiv maradt becsület vonatkozásában. De aki Emberré vált élete során, az halhatatlanná válik, és az által pedig Ő maga lesz egy istenség. Aki majd egyszer újra teremteni fog a mostaninál egy sokkal becsületesebb, tökéletesebb életet.

2012. szept. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Colonel Simi válasza:
bonyolult!
2012. szept. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Colonel az bonyolult ahogy írtam?
2012. szept. 8. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Colonel Simi válasza:
Jó én az ilyen történelem meg bibliai dolgokra gondoltam!
2012. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Colonel-- a bibliát ha jól sejtem az isteni teremtés és a halhatatlanság fogalmai miatt írtad és nem érted. Igazad van ha misztikumban gondolkodsz. Hisz a vallási dogmák misztikus, meseszerű írások.


Próbáld a teremtést a halhatatlanságot a természeti törvények alapján értelmezni.


A teremtés a biológiai anyag az egy elektro-kémiai, elektromágneses ráhatásnak a végeredménye.


Ennek egyik bizonyítéka a benned rohangáló és ,megújulni, erősödni képes lelked, ami energia szálakból van-- aztán a sejtjeidnek amelyet atomok építenek fel-- tehát volt egy teremtő aktus egy energia és mágneses ráhatás az ősi világot alkotó anyagokra aminek következtében keletkezetek az új molekulák, mint fehérjék-majd sejtek- sejthalmazok- amit mindig átszőtt a benne maradt energia, mint lélek


A lélek halhatatlansága? -- még a fizika elmélet is azt tanítja Energia nem vész el főleg nem a mágneses. Tehát a lélek túl éli a test-halálát, mint mágneses- energia létezés DE El kell jutnia az isteni mágneses Energiához, mert az élet lelke leheletnyi és itt elpusztulna megsemmisülne de ez is a végső célja itt a Földön-- A Föld szívéhez kell eljutnia és belépnie a Fénybe vagy is a Föld mágneses isteni energiába, hogy erőssé halhatatlanná, és lelke által maga is teremtő erővé válhasson egyszer egy új bolygón.

2012. szept. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Honnan veszem amit írtam -- keress rá ezekre a fejezetekre ez két blogban van ird be a keresőbe. Itt nem adhatok meg blog cimet hogy csak rákattinthass. Csak a levelező oldalon ha kéred. A létezés fantasztikuma az egyik blog cime

11. f. Gondolkodtató...

19. f. A két csodálatos lelkünk.

8. f. Csodálatos Földünk 1.


60.f. Szeretet, szerelem, barátság, és elmúlás...

92.f.Komolyan érdekel az igazság?

2012. szept. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Colonel Simi válasza:
Tudom ezeket amiket ide írtál, mindet, nem vagyok nagyon vallásos vagy egyéb, de én hiszek valamennyire ebbe a teremtésbe!
2012. szept. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!