Isten miért teremtette a Földet meg az embereket meg mindent? És Ő hogy lett? Ír erről valamit a biblia?
A Biblia azt írja, minden Isten által van, minden Istenben, minden Istenért. A Bibliából kiderül, hogy Isten maga a minden. Ha pedig a minden, akkor teljes, nem hiányzik belőle semmi. Ha teljes, akkor nem változik semmivé, hanem Önmagából megjelenítve(teremtve) változtat. Ami pedig nem változik, az nem lett sehogy, vagyis nem keletkezett, mivel a keletkezés az változás ismérve, így nem is pusztul soha...Isten egyszerűen VAN. Tudom nehéz felfogni elsőre, de idővel könnyebbé válik.
Az embereket azért hozta létre, hogy megossza hatalmát velük, de ezt csak úgy tudja megtenni, hogy legyen értelme, ha az embereket tapasztalatnak teszi ki, a tapasztalathoz fizikai testet "kovácsolt" számukra, és egy helyet, ahol a tapasztalás végbe mehet...ez a Föld.
üdv
26/F
LastOne.Left
Kedves kérdező!
Isten mindig is létezett és létezni is fog. Az alábbi Biblia vers alátámasztja ezt. Zsoltárok 90:2 "Mielőtt a hegyek megszülettek,S mintegy vajúdva világra hoztad a földkerekséget és a termékeny földet,Időtlen időktől fogva időtlen időkig te vagy Isten. A Jelenések könyvében úgy fogalmaz, hogy Ő az "örökkévalóság Királya".
Hogy miért teremtette meg a földet és az embereket? Erre is megkaphatod a választ az Ézsaiás 45:18-ból "Ő, az igaz Isten, a föld Megformálója és Alkotója, Ő, aki megszilárdította, aki nem pusztán a semmiért teremtette, aki azért formálta meg, hogy lakjanak rajta"
Bea
Szia!
A kérdés talán úgy helyesebb, hogy mi célból hozott létre Isten világokat, és bennük a miénket is? Merthogy a Biblia világok teremtéséről beszél.
Messzemenő következménye van a teremtés szempontjából annak az állításnak, hogy "Isten a szeretet". Felemelő s egyben vigasztaló is azok számára, akik Istent úgy képzelték el, hogy Ő a maga kényére-kedvére létrehozott teremtményeket, hogy azután tetszése szerint uralkodhassék rajtuk. Sokan tekintenek úgy az isteni teremtésre, mint Madách Imre Lucifere:
"Aztán mi végre az egész teremtés?
Dicsőségedre írtál költeményt,
Beléhelyezted egy rossz gépezetbe,
És meg nem únod véges végtelen,
Hogy az a nóta mindig úgy megyen.
Méltó-e ilyen aggastyánhoz e
Játék, melyen csak gyermekszív hevülhet?
Hol sárba gyúrt kis szikla mímeli
Urát, de torzalak csak, képe nem..."
(Az ember tragédiája, I. szín)
Ezzel szemben a Biblia azt tanítja, hogy Isten azért teremtett, mert meg akarja osztani az örök életet és a vele járó kiváltságokat valamennyi teremtményével. Ezért, és csak ezért szólhat Dávid így emberi lehetőségeinkről: "Micsoda az ember, hogy megemlékezel róla? És az embernek fia, hogy gondod van reá? Hiszen kevéssel tetted őt kisebbé Istennél, és dicsőséggel és tisztességgel megkoronáztad őt! Úrrá tetted őt kezeid munkáin, mindent lábai alá vetettél" (Zsoltárok 8:5–7).
Fontos még kiemelni, hogy Isten nem teremtett eleve befejezett teremtményeket. Nem abban az értelemben alkotta az Úr "tökéletes"-nek az embert, hogy azután semmi dolga se legyen már önmagával, hanem a tökéletesség alapjával és lehetőségével hívta létre. Azt akarta, hogy amivé válik az ember, abban a saját elhatározása, választása, meggyőződése is benne legyen. Isten értelmesnek, azaz – a Biblia nyelvén – a "saját képére és hasonlatosságára" teremtette az embert (I. Mózes 1:26). Ősszüleink "felnőtt" és nem "gyermek" állapotban nyerték életüket. Maga Isten tanította őket gondolkodásra, fogalomalkotásra és megnevezésre, beszédre.
Istent senki nem teremtette, Ő örökkévaló, az időn kívül helyezkedik el, és már az idő kezdete előtt létezett.
Isten végtelen perspektívájából nézni a dolgokat nekünk embereknek valószínűleg legalább olyan nehéz, mint amilyen nehéz egy kutyának vagy egy macskának megértenie, hogy mi lehet ezen az oldalon. Ha Isten végtelen, mi teremtményei pedig végesek vagyunk, nem kellene azon meglepődnünk, hogy felfogóképességünknek és perspektívánknak korlátai vannak.
A Biblia minden idők legolvasottabb könyve. Azon belül is, a legolvasottabb oldal valószínűleg Mózes I. könyvének legelső oldala. Az ott fellelhető első szó:
"Kezdetben..." valószínűleg minden idők legismertebb szava - a legszélesebb körben tett kijelentés. Ha tovább olvassuk, már a harmadik szónál láthatjuk, hogy Isten ott volt kezdetben. Egy másik, kulcsfontosságú meglátás János evangéliumának első szavaiból következik:
"Kezdetben volt az Ige és az ige Istennél volt és Isten volt az ige."
Ismét azt látjuk, hogy volt kezdet, és a Biblia azt is elénk tárja, hogy Ki volt jelen az idő kezdetén. A tudomány kényszerítő indokai miatt volt szükség kezdetre. Ha azonban időt és fáradtságot szeretnénk megtakarítani, olvassuk el ismét a Biblia első három szavát - és higgyünk benne: "Kezdetben teremtette Isten..."
Üdv. Péter
A válasz megírásának időpontja: 07-08 18:43
Ha elfogadod a Biblia hitelességét, akkor nem kétséges, hogy Ő létezik. A Bibliai történetek alátámasztják.
(Róma 1:20) Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége, úgyhogy nincs mentség számukra;
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!