Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A zsidok vagy a muszlimok...

A zsidok vagy a muszlimok hazudnak jobban? Mindketto propaganda-hadjaratot folytat a masik lejaratada erdekeben, de mar tenyleg kibogozhatatlan, hogy kinek van igaza. Esetleg egyiknek se?

Figyelt kérdés
Tehat szerintetek kinek az oldalan van az igazsag.Melyk a rosszabb?

#hazugság #arab #zsidó #muszlim #igazság #propaganda #tevhitek #konspuracioelmeletek
2012. jún. 7. 17:15
1 2 3
 1/24 intrepid ***** válasza:
64%
Az a helyzet, hogy ez a vita közöttük úgy elfajult, hogy nem igazán látni, hogy kinek van igaza. Na jó, egyiknek sem. Én hátradőlök, és kényelmesen nézem, ahogy ****tatják egymást. Egyik 19, a másik egy híján 20.
2012. jún. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%
Mind a kettö szepiti a sajat kis törtenetet szerintem.Mind a kettö mond valamit ami igaz meg olyat is ami nem.
2012. jún. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Ezt a kérdést miért nem a politika rovatban teszed fel? Mi köze ennek a judaizmushoz vagy az iszlámhoz?
2012. jún. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Igazandibol mikor feltettem akkor a vallasukbol kifolyo viselkedesukre gondoltam....aztan eszembe jutott errol h egyeb teren is vannak veluk erdekessegek.Szoval lehet igazad van ...de most mar mindegy .Egyebkent is a politika rovatnal tobb valasz erkezik.hmmm.
2012. jún. 7. 22:15
 5/24 anonim ***** válasza:
12%

Nem biztos, hogy pontosan értem, mire gondolsz, de azért néhány gondolat:


1. Vallási iratok

1. 1 A zsidó vallás (judaizmus) szent irata a Tóra (= Mózes könyvei), ill. a keresztényeknél Ószövetségként ismert könyvek gyűjteménye (ők ezt hívják Bibliának). Az eredeti iratok keletkezésének idejét i. e. 1600 és i. e. 400 közé teszik a kutatók.

Emellett létezik a két Talmud (Jeruzsálemi és Babiloni), amik a Tóra magyarázatait, az azzal kapcsolatos különböző nézeteket és vitákat tartalmazzák.


1. 2 A muszlimok elméletileg elfogadják az Ószövetséget, gyakorlatilag meg nem; azt állítják, hogy a zsidók meghamisítottak egyes részeket.

Fő vallási iratuk a Korán, melynek keletkezési ideje i. sz. 630 - 640 körülre tehető. Állításuk szerint Mohamednek, az ő prófétájuknak egy angyal "diktálta" a szöveget; ez pedig több helyen is ellentmond a Bibliának.


2. Térítés

A judaizmus nem térítő jellegű, azaz nem folytat hittérítő tevékenységet; erőszakosat meg aztán pláne nem.

Gondolom, a muszlimok dzsihádját nem kell részleteznem...

Persze erre azt szokták mondani, hogy ezek szélsőségek, nem magának a vallásnak az előírásai; de szerintem nem véletlen, hogy a Korán alapján és Allah nevében ilyen gondolkodással élnek emberek milliói (bizonyos területeken).


Ha konkretizálod, hogy mire vagy kíváncsi, lehet, hogy tudok normálisabb választ írni.


Üdv. :)

2012. jún. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
28%

Na azért ne keverjétek össze a duzsihádot az erőszakkal. A média csak azt fújja hogy fegyveres harc pedig NEM AZ! A szó jelentése belső erőfeszítés, vagyis minden lehet dizsihád, ami számodra erőfeszítést igényel egy jó célért, például dizsihad lehet az önfegyelem, amikor ha valaki veszekedést provokál, az illető nem veszekedik vissza. Csak hallgat a béke érdekében.

Sajnos a zsidó vallásról nem áll rendelkezésemre ilyen magyarázat, hogy ne legyek 100%-osan off, de szerintem egy hazugságnak sincs értelme, muszlim se hazudjon se zsidó vallású ember- És akkor az Ítélet napján kevesebb félnivalója lesz.

2012. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
duzsihádot= dzsihádot
2012. jún. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
57%

Okay, én valóban a dzsihád köztudatban élő jelentésére, azaz az erőszakos részére gondoltam: a hit terjesztése akár szellemi, akár fizikai erőszakkal is + terrorcselekmények, kiemelten az öngyilkos terroristák (mivel egyes területeken sahiddá válni kimondottan dicsőségnek számít, a saját médiájuk is ezt nyomja ezerrel).

Azt meg nem tudom, hova tartozik, hogy több európai városban is a sarijá bevezetését akarják elérni; szerintem a szellemi erőszakhoz. Hallani is elég gyakran olyan hangokat az ő részükről, hogy így akarják Európát leigázni szépen, lassan...


Üdv. :)

2012. jún. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
34%

Én sem igazán értem, h vallási szempontból mi értelme a kérdésnek. A propaganda hadjárat eleve nem vallási, hanem politikai, mindkét oldalon, még akkor is, ha kínjában már a vallást is belekeveri mindkét fél. Mivel mindkét oldal célja az, h egyszerre bizonyítsa azt, h az ő vallása milyen szép, és a légynek sem tudna ártani, illetve azt, h a másik meg milyen vérengző, nem normális, ezért igen, én azt mondom, egyiknek sincs igaza. Már csak azért sem, mert konkrétan azok, akik megjelentetik a propagandát, sajnos sokszor nincsenek igazán képben arról a vallásról, amit szidnak, azok pedig, akiknek szól a propaganda (értsd: a plebsz), végképp semmit nem tud az adott vallásról/kultúráról. És ez az, ami engem pl felháborít, h szánt szándékkal vezetik félre az embereket, és szítják a gyűlöletet. Kiragadnak félmondatokat szövegkörnyezetből, és arra építkeznek. Nem veszik figyelembe, h különböző irányzatok vannak, illetve millió apró szekta, amiknek szintén nincs túl sok köze magához az eredeti valláshoz, érdekes módon mégis úgy van mindig tálalva, h a "... vallás" milyen szörnyű.

Hogy melyik rosszabb? Ez így nagyon le van egyszerűsítve. Egy katolikus szempontjából minden egyéb vallás rossz, hiszen ellentmond az általa hirdetett igazságnak, de akár ki is cserélheted a katolikus szót egy másik vallásra is. Szigorúan nézve a hindu vallás az egyetlen, amelyik tényleg őszintén hiszi, h minden vallás tökéletesen egyenértékű a sajátjával, és még biztatja is a követőit, h ha úgy érzik, ez előreviszi őket a szellemi útjukon, akkor térjenek át másik vallásra. Az összes többi vallás többé-kevésbé ellenzi az ilyen lépéseket.

2012. jún. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Apropó, az öngyilkos merénylők pl kitűnő példa arra, h mennyire eltávolodtak egyes csoportok az eredeti vallásuktól. Az öngyilkosságnál gyakorlatilag nincs is nagyobb bűn, nem véletlen, h szunnita vonalon, ami sokkal közelebb van az eredetihez, mint a siíta, a mai napig gyakorlatilag elfogadhatatlan "ötlet" öngyilkossággal "berobbani" a Paradicsomba. Az öngyilkos merénylők mind siíták, vagy olyan emberek, akiknek közük nincs semmilyen valláshoz, csak jár a szájuk.
2012. jún. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!