Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintem már az első napban...

Szerintem már az első napban van ellentmondás . Szerintetek jól gondolom?

Figyelt kérdés
Szóval Isten az első nap választotta el a világosságot a sötétségtől . Tehát még egy deka atomot , azaz anyagot nem teremtett de mégis volt már világosság és sötétség . Mégis mi vetett árnyékot ? A semmi ? Valamint azt hogy valami világos vagy sötét onnan állapítjuk meg hogy milyen hullámhosszúságú a testről visszaverődő fény . Az első nap mi verte volna vissza a fényt ? A semmi ?

2012. ápr. 24. 19:13
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Most akkor olvastam a Bilbiát vagy sem? xD
2012. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Lehet pesszimista és primitív vagyok, de szerintem erre a tudomány egy darabig nem fog tudni válaszolni. Legalábbis úgy, hogy én itt ülök, a tudósok meg máshol. Nem fogják tudni szerintem kiszámítani soha.
2012. ápr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Egy emberke írta egyszer nagyon logiusan, hogy ha minden részecskét, törvényt részletesen ismernénk, akkor megtudnánk mondani a jövőt. Akár a múltat is. De fel tudjuk mi ezt fogni valaha? Én nem mondom azt, hogy nem kell próbálkozni. De nem kellene annyira felvágni, hogy de királyok vagyunk, mindent tudunk lassan a világról. Mert semmit. Szerintem. Lehet mondani, hogy én vagyok a műveletlen és ostoba, de ahhoz, hogy az egész világ az agyunkba menjen, túl pici. Márpedig egyszerűsíteni valamit csak úgy lehet, hogy pontosaqn tudjuk, hogy mit akarunk. Különben csak találatás az egész.
2012. ápr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Most már megyek, de azért még visszakérdezek.

"Egy deka atomot nem teremtett" Ősrobbanás...

Mi robbant fel? Honnan került oda? Vagy mi volt körülötte és mi táplálta? Csak úgy úszkált az eneriga? Kezdetben volt káosz? xD És az honnét? De ez Istenre is vonatkozik. Előtte mi volt? Szerintem a mindenséghez képest ez az álatlunk felfogott, látott világ egy nulla.

2012. ápr. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
én egy harcos ateista vagyok de te hülye vagy :D
2012. ápr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért mindig az Ősrobbanást hozzátok fel . Már van több elmélet is a világegyetem keletkezésére . Az Ősrobbanás elméletnek is kezdenek csökkenni pártolói .
2012. ápr. 25. 17:07
 27/35 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jól gondolod. Eltekintve attól a néhány tévedéstől, amire már előttem rávilágítottak, a fő gond szerintem ott van - bocsi, sértő szándék nélkül mondom -, hogy a te látóköröd a világról jóval szűkebb, mint a Bibliáé. :)

Egy dolog az, hogy a mi kis földi teremtésünkről azt gondolod, hogy minden akkor lett teremtve és előtte semmi nem volt, másrészt pedig minden létezőről feltételezed, hogy anyagi. A Biblia szerint viszont Isten Szellem, és létezik egy szellemi világ, meg egy anyagi világ, és mind a kettő létezett már azelőtt, amit mi hatnapos teremtésnek hívunk.

Ha maradunk a sima logikánál: ha úgy találsz "ellentmondást" egy írott műben, hogy nem maradsz meg annak keretei között, akkor valójában nem egy belső ellentmondást találtál, hanem bele akartál magyaráztál valamit, amit nem tartalmaz, és nem sikerült. Önmagának nem mond ellent, hanem valaminek, amit te elképzelsz. Ez nem azt bizonyítja, hogy a Biblia hülyeség, hanem csak azt, hogy a világnézeteddel nem összeegyeztethető.


Ha megmaradunk a kérdésnél: az, hogy Isten a földi teremtésnek az első napján először világosságot teremtett, nem jelenti azt, hogy előtte semmiféle "világosság" vagy fény nem létezett. Mindössze annyit ír, hogy a *földön* sötétség volt, úgyhogy Isten, mielőtt munkához látott volna, felkapcsolta a lámpát. :)

A Biblia egyértelműen azt állítja, hogy "Isten világosság" (v. "Isten fény" - 1Ján 1:5). Úgyhogy ha úgy tetszik, a Biblia szerint fény örökkön örökké van.


Mondok jobbat: amikor Isten új eget és új földet teremt majd (Jelenések 21-22), a mennyből leszálló új Jeruzsálemben nem is lesz semmiféle természetes fényforrás (Nap vagy csillag), ami világítson, mert az Isten fényessége fogja az egészet beragyogni.

"Jel 21:23 És a városnak nincs szüksége a napra, sem a holdra, hogy világítsanak benne; mert az Isten dicsősége megvilágosította azt, és annak szövétneke a Bárány.

Jel 21:24 És a pogányok, akik megtartatnak, annak világosságában [v. fényében] járnak; és a föld királyai az ő dicsőségüket és tisztességüket abba viszik.

Jel 21:25 És annak kapui be nem záratnak nappal ( éjszaka ugyanis ott nem lesz);

Jel 21:26 És a pogányok dicsőségét és tisztességét abba viszik."


Sokkal bonyolultabb látszatellentmondásokat is találhatsz a Bibliában, keresd tovább őket! :)

2012. ápr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
7%
Mi az hogy kezdenek csökkenni az Ősrobbanás elmélet pártolói? Ez nem egy eszme vagy vallás hanem tudományos tény. Elég szomorú hogy egyesek nem képesek elfogadni tudományosan igazolt tényeket.
2012. ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Egy elméletnek is csökkenhetnek a pártolói . Még nem 100%-osan bizonyított az ősrobbanás . Itt van például a Hold kialakulásának az elmélete . Régen az volt a négy elmélet közül a legelfogadottabb hogy a Föld túl gyorsan forgott és ennek hatására kiszakadt a Hold anyaga , ma viszont egy Mars méretű test becsapódását tartják elfogadottnak . Vagy ott van Einstein elméletei közt is néhány amit kezdetben kedveltek aztán mellékelté váltak .egy elmélet az idő haladtával veszíthet a pártfogóiból .
2012. ápr. 25. 19:47
 30/35 anonim ***** válasza:
32%

Szia, a történet erősen szimbolikus, a napok időszakokat jelentettek, amiket a káosz (éjszaka) és a rend (nappal) váltakozása választott szét. Maga a Biblia is megemlíti "a teremtésnek ama napjait" külön választva az emberi értelemben vett napoktól.

Nincsenek ellentmondások mert a dolgoknak (világosság-sötétség) mélyebb dimenziói vannak.


Ez nem mese, hanem példabeszéd, és véletlenül nagyon is tudományos. Az ősrobbanás egy nagyon valószínű kezdet volt. A modern tudománnyal csak egy baj van: ahogy írod,elméletek jönnek, elméletek mennek, ezt pártolják azt pártolják. Tegnap ősrobbantunk holnap meg ki tudja milyen buborék dimenzióban csücsülünk. Ami nem is volna baj mert a tudomány fejlődik,a baj csak az hogy miért kell akkor elméleteket ténynek felfogni?


Hangsúlyozom, én az ősrobbanást totál elfogadom, de nem vagyok tudós.

2012. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!