Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintem már az első napban...

Szerintem már az első napban van ellentmondás . Szerintetek jól gondolom?

Figyelt kérdés
Szóval Isten az első nap választotta el a világosságot a sötétségtől . Tehát még egy deka atomot , azaz anyagot nem teremtett de mégis volt már világosság és sötétség . Mégis mi vetett árnyékot ? A semmi ? Valamint azt hogy valami világos vagy sötét onnan állapítjuk meg hogy milyen hullámhosszúságú a testről visszaverődő fény . Az első nap mi verte volna vissza a fényt ? A semmi ?

2012. ápr. 24. 19:13
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Nem , az a fény hiánya .
2012. ápr. 24. 20:08
 12/35 anonim ***** válasza:

Tegyük félre a Bibliát most, hogy mikor mi szerepel benne. Egyébként nem rossz gondolat amit írtál. Szerintem ne szó szerint fogd fel a te értelmedben sem, hogy lett fény és lett sötét. Hanem megteremtette valahogy ezeknek a feltételeit. Részletek nincsenek. Csak egy bevezetés. Az sem biztos, hogy a világosság a fényre utal.

A Biblia nem fizika könyv:)

2012. ápr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Nem volt fény, fényhiánya volt, de aztán lett fény is és az ami hozzá kell.
2012. ápr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Sötét anyag???:)
2012. ápr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

:)

Mondjuk az jobb kritika lenne szerintem, hogy mégis hogy a rákba, a haláljó büdös f..szába teremtette meg 1 nap alatt ezt meg azt, hogy ha egyáltalán nem volt nap meg akkor és idő sem. Ebből is látszik, hogy nem az emberi időről van szó és nem ez a lényege a dolgonak:) Gondolom. Bocsi a csúnya szóért, feszültség levezetés, senki ellen nem irányul:P

2012. ápr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

De én sem ismerem a teremtés történetét annyira, ami elég ciki. Most beleolvastam. És lett pár kérdésem.

De előtte olvastam egy ilyen részt:


Mózes 1 / 3. fejezet

"23

Kiküldé őt az Úr Isten az Éden kertjéből, hogy mívelje a földet, amelyből vétetett vala.

24

És kiűzé az embert, és oda helyezteté az Éden kertjének keleti oldala felől a Kerúbokat és a villogó pallos lángját, hogy őrizzék az élet fájának útját.


Ezt hogy kell érteni?

2012. ápr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Az Éden kertje a földön vagy, vagy most honnan és hová lettünk űzve?

Szerintem tilos ezeket szó szerint venni.

2012. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék olvasd el, tele van "ellentmondással". Nap is később lett, mint reggel és este. Ha szószerint veszed, iknább mesének vedd.

2012. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Egyik állításra rákerestem, de nekem nincs ezzel időm foglalkozni, így csak beleolvastam. Egyszer ha lesz időm majd a Bibliát és a nem Biblilát is jól kikritizálom.

[link]

Amíg nincs addig a szeretettel foglalkozom.

2012. ápr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Mi következik ebből?

4 lehetőség lehet.

1. A Biblia egy baromság.

2. Akik az ősrobbanást és hasonló elveket vallanak, szándékosan hazudnak és butítják a népet, hogy eltérítsenek minket Istentől és a gonoszság útjára vezessenek.

3. Isten egy Hacker, aki úgy teremtett mindent, mint a Bibliában, csak aztán eltűntette a naplófájlokat, ügyesen meghamisította. Vagy magam a fizikai törvények. Passz.

4. Rosszul van értelmezve a Biblia, esetleg bele lett firkláva kicsit. Szerintem az utolsó a legjobb válasz. Mivel igenis nagyon sok érdekes, tanulságos, hasznos dolog van a könyveb és lényegében a szeretetre tanít, leszámítva a belefirkált gyilkolászós részeket. De lehet az is azért került bele, hogy lássuh mi a helytelen. Hogy akinek füle van, úgyis tudja, hogy a szeretet a fontos.

2012. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!