Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem szeretem a vallást?...

Miért nem szeretem a vallást? Ennek a videónak kellene mondani valamit?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=2Qa3cmuYXBs


Megnéztem, de nem értem.

Most ennek kellene mondania valamit, hogy mi az igazság a vallással, a kereszténységgel kapcsolatban?



2012. ápr. 16. 13:26
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Ez a videó semmit nem mond a vallásról. Az egyházakról (főleg a történelmi egyházakról) mond kritiák. A vallást az egyházzal összemossa ő is. Azt, hogy miért nem szereted a vallást, magadban kell keresned, nem mások videóiban.
2012. ápr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Hát, lehet, hogy kellene, de számomra nem sokat mond. Nagy szavak ezek, mármint az igazság, szerintem ezt nem vagyunk hivatottak eldönteni és pláne nem mások hite fölé helyezni, a saját vallásunkat, nézetünket. A testi és a lelki szabadság az, ami fontos és nem az, hogy ki kitől véli kapni. Sajnos a legtöbb vallás, eltörölné a többit, ha tehetné, még ma is. Na, szerintem ez az, amiről, ha képesek lennénk valaha lemondani, nemessé tenné az embert és igazabbá, mindenki hitét.
2012. ápr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem van benne sok helytálló dolog.Pl.csak vegyük azt,hogy Jézust a vallástalansága miatt ítélték halálra.ez fajta elutasító mentalitás az egyházakban,mint nagy hatalmakban a mai napig fennáll-igaz,már nem ítélik halálra,csak mondjuk kiközösítik azt,aki nem fogadja el a nézeteiket.A vallás valóban emberi találmány,és amiről a vallási vezetők szónokolnak,és ahogyan viselkednek,annak már nem sok köze van Jézus életviteléhez.
2012. ápr. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Alapvetően arról szól, amit a legtöbb nem hívő nem ismer, és ez a fő oka, hogy elfordulnak Jézustól, ha van is valamilyen hitük. Elmagyarázom.


Vallás:

Olyan rendszeres szokás, amelyekbe veti az ember a hitét, hogy azok által fogja őt Isten elfogadni. Az ilyen embereket áthatja egy félelem a kárhozattól, ezért élnek vallásos életet. A vallásellenesség fő célpontja (nagyon helyesen) az ilyen vallásosság elleni küzdelem, mert ez lebénítja az embert. Csak a legtöbb vallásellenes törekvés szerintem nem a célravezető módon történik.


Kapcsolat Jézus Krisztussal:

A vallás ellentéte és ellensége. Jézus kereszthalálával elhordozta a világ minden bűnét. Ezért bárki szabadon mehet Istenhez, ahogy ő hív is mindenkit, mert pont azért volt ez az áldozat, hogy semmi akadálya ne legyen az Istennel való üdvözítő kapcsolatnak, hacsaknem a saját szabad akaratunk. A vallással szemben Jézus azt hirdeti, hogy nem kell görcsölni, hogy Isten elfogadja az embert, mert ennek minden akadálya a keresztre lett szegezve, ezért hit által szabadon vehetjük a megbocsátást, és az üdvösséget. A pokol nem fenyegető ellenség többé, hanem a saját személyes választási lehetőségünk. Istennek ugyanis nem a büntetése a pokoli szenvedés, hanem az ő hiányának közvetlen következménye, mivel mindennek ő a forrása. Itteni életünk során gondoskodva van rólunk, van levegő, víz, fény, étel, de ha Isten nélkül megyünk el innen, azt visszük magunkkal az örökkévalóságba, ahol az istennélküliséget Isten megadja az elutasítónak teljes mértékben.


Nagyjából ez a lényege. Remélem, érthető. :)

2012. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!