Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell a vallásokért...

Miért kell a vallásokért háborúzni?

Figyelt kérdés

Te ebben az istenben hiszel, én a magam igazságában. Oké. Kész. Miért kell emiatt háborúzni, konfliktusba keveredni, összeverekedni? Értelmes ember tudja, hogy ahány nézőpont, annyi igazság. Nem értem... mitől félnek az emberek? Mitől félnek a síiták, ami miatt utálják a szunnitákat? Azért kérdezem, mert a konfliktusok oka végül is mindig a félelem valamilyen fajtája. Miért nem fogadják el, hogy a másik ebben hisz és élnek békében? Honnan jön a félelem, a pánik, ami az önvédelmet váltja ki? Most komolyan, hogy lehet azon összebalhézni, hogy ki milyennek képzeli el a másvilágot meg az isteneket? Lehet ennél nagyobb hülyeségért háborúzni?



Ugyanígy nem értettem sosem, hogy miért kell focimeccseken szurkolás miatt verekedni. Egyik ennek szurkol, másik annak. Na és? Miért kell a másik vesztét akarni? Ritka primitív az az ember, aki pusztán más vélemény miatt megtámad egy másik embert.


2012. márc. 20. 23:51
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Az emberiséget megosztják a vallások, hiszen számos nagyobb vallási hatalom folyton viszálykodik egymással.

Minden főbb valláson belül több kisebb csoport létezik. Például egy becslés szerint a kereszténység több mint 30 000 felekezetet foglal magában.

Sok országban a nagyobb vallások a hazafiasság és a faji hovatartozás jelképévé váltak. Éppen ezért a nacionalizmusból eredő gyűlölet, a faji előítélet, az etnikai viszályok és a vallási harcok közötti határok gyakorlatilag teljesen elmosódtak.

Mindezeket figyelembe véve rendkívül ellentmondásos, hogy a vallások többsége a saját állítása szerint a Biblia Istenét, a Teremtőt képviseli.

2012. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!