Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell a vallásokért...

Miért kell a vallásokért háborúzni?

Figyelt kérdés

Te ebben az istenben hiszel, én a magam igazságában. Oké. Kész. Miért kell emiatt háborúzni, konfliktusba keveredni, összeverekedni? Értelmes ember tudja, hogy ahány nézőpont, annyi igazság. Nem értem... mitől félnek az emberek? Mitől félnek a síiták, ami miatt utálják a szunnitákat? Azért kérdezem, mert a konfliktusok oka végül is mindig a félelem valamilyen fajtája. Miért nem fogadják el, hogy a másik ebben hisz és élnek békében? Honnan jön a félelem, a pánik, ami az önvédelmet váltja ki? Most komolyan, hogy lehet azon összebalhézni, hogy ki milyennek képzeli el a másvilágot meg az isteneket? Lehet ennél nagyobb hülyeségért háborúzni?



Ugyanígy nem értettem sosem, hogy miért kell focimeccseken szurkolás miatt verekedni. Egyik ennek szurkol, másik annak. Na és? Miért kell a másik vesztét akarni? Ritka primitív az az ember, aki pusztán más vélemény miatt megtámad egy másik embert.


2012. márc. 20. 23:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ha lehetne hasznosnak jelölni a kérdést, tőlem nagyon sok hasznos szavazatot kapnál, mert külön-külön regisztrálnék. Ez egy nagyon jó kérdés, ami engem is foglalkoztat.

Miért verekednek össze azok, akik ugyanazt a sportot szeretik, csak más csapatnak szurkolnak?

Miért háborúznak képzeletbeli barátok miatt?

Igazából a vallási háborúk azért vannak, mert minden vallás célja a terjeszkedés. A vallási vezetők nem tudják elfogadni, hogy létezhet más igazság is, azon kívül, amit ők tanítanak. Félnek, hogy amiben hisznek, abban nem fognak hinni a többiek, ezért a félelem részükről a többi vallás iránt. A nem vallási vezetők meg gyűlölik a többi vallásos embert, mert szerintük hülyeséget mondanak és ilyen az ember. Nem tudja elfogadni, hogy nem lehet mindig igaza. Egy muzulmán kecskepásztor el sem tudja képzelni, hogy létezzen más igazság, mint Allah szava. Ebbe nőtt fel, belé nevelték, hogy a nyugatiak rosszak, mert jöttek és lebombáztak mindent. A nyugatiakba belenevelték, hogy rosszak a közel-keleten, mert jöttek és robbantottak, vagy, mert itt voltak több száz évig. Azért voltak itt több száz évig, mert mi meg elmentünk Jeruzsálembe (európaiak), mert az szent város. Látod, nem is kell sok, hogy egész kontinensek háborúzzanak. Elég egy város, ami 3 vallásnak is szent. De igazából ez is olyan, hogy csak felületesen beszéltem róla. Senkinek sincs igaza, senki nem ölhet azért, mert az más vallású, mint ő. Valóban nincs joga ezt senkinek sem eldönteni. Attól hogy valaki vallásos, vagy azért, mert nem, még nem lesz jobb/rosszabb ember. Sőt valójában rossz sem lehet az ember, ez is nézőpont kérdése.

A kérdésed továbbra is megválaszolatlanul áll és örökké úgy is marad.

A legegyszerűbb magyarázat az, hogy az ember szeret háborúzni még ha nem is akar. Mi is miért utáljuk a románokat? Ők miért utálnak minket? Nem lehet békesség a világon soha, mert az ember alapjába véve agresszív, ami az evolúcióját tekintve érthető is.

Igazából én egyedül az iszlám vallást utálom, mivel az egyértelműen leírja, hogy a vallást terjeszteni kell bármiféle eszközzel, akár fegyverrel is. Nekem nem tetszik, de ez nézőpont kérdése.

Amúgy ha úgy vesszük egy társadalmi berendezkedés is vallásnak minősül. A demokráciában az emberek a törvényekbe vetik a hitüket, hogy a törvények jók és igazságosak. Sajnos ez az egyik nagy baja is a demokráciának, ha nem hisznek az emberek a törvényekben, akkor elkezdik megszegni őket, ha a kormány kivezényel rendőröket, akkor azokat a hatalom katonáinak nevezik (többé kevésbé jogosan) és így az azonos hitű emberek megint konfliktusba keveredtek. Most persze függetlenül attól, hogy melyik politikus mennyit sikkaszt, mennyire volt rossz hatással a gazdaságra. Ezt a gondolat menetet is úgy képzeld el, hogy matekórán megalkotsz egy sablont, amiről elfogadod, hogy tökéletes és azt ábrázolja az a derékszögű háromszög, hogy az derékszögű, még akkor is, ha nincs benne még csak 90 fok közeli szög sem.

2012. márc. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Mármint alapjába véve utálom a vallásokat, de nem akarok ezért ölni. De úgy igazán az iszlámot rühellem/gyűlölöm. De igazából utálom az összes többi vallást is. A hívő embereket nem utálom, de vannak velük kapcsolatban előítéleteim.
2012. márc. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Teljesen megegyezik a véleményünk.

Hatalmat akarnak az emberek, tiszteletet, pénzt és a legtöbb primitív is. Sajnos csak a pr

2012. márc. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A félelem az ami könnyen kiváltható és fokozható, illetve jól lehet vele iránytani. És a vallások ezt kihasználják.
2012. márc. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A háborúk valódi oka sose a vallás azt csak az embereknek adják be, hogy mosolyogva öljék le a hitetlent ezzel "megtérítve" őket. Azt azért mégse mondhatják: Na emberek kinek van kedve ölni/meghalni olajért? inkább a: Terjesszük az igét/demokráciát! szlogen a hatásos.
2012. márc. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#1: Teljesen, százszázalékosan egyetértek. Jól megfogalmaztad az én gondolataimat is, és a demokráciában is igazad van. A nemzet, országhatárok kérdése is ugyanilyen, addig létezik, amíg hiszünk benne, nincs kőbe vésve. És valóban szinte tapintható az, mennyire félreértik a vallások egymást, ahogy te is szemléltetted. Meglepő, hogy mennyire egyformán gondolkodunk, ezért még fogok írni.


#5: Sajnos én is ezt gyanítom egy ideje, csak nem akartam leírni...

2012. márc. 21. 09:32
 7/21 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem a vallás miatt háborúznak, hanem egyéb érdekekből (politikai, gazdasági), csak sokszor az egész kap egy vallási színezetű retorikát.

Arról, ha meg két ember vitázik: Ha az egyik elkezdi szidni a másikat, akkor nyilván az meg próbálja védeni a maga igazát, ez természetes. A vallásos embernek az egész életét meghatározza az a hit, aki keresztény, azaz egész életét úgy "rendezi be", tehát, ha elkezded neki szidni a kereszténységet, akkor személye elleni támadásnak fogja venni.

2012. márc. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
A zsidók leölték Jézust mert nem fogadták el hogy ő a messiás, a vallások egymást nem fogadják el, de fontos tudni hogy a fanatikusok háborúznak, de keresztény ember nem háborúzna
2012. márc. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ez a keresztény ember nem háborúzna általánosítás. Nem csak a fanatikusok háborúznak. Az mindegy, hogy miért, nem muszáj a vallásért háborúzni, amúgy a keresztény emberek több száz éven keresztül háborúztak Európában, tehát a keresztény ember is háborúzik és nem csak fanatizmusból.
2012. márc. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Előző is én vagyok, meg az első és második is.

Kérdező, te hány éves vagy?

2012. márc. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!