Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell a vallásokért...

Miért kell a vallásokért háborúzni?

Figyelt kérdés

Te ebben az istenben hiszel, én a magam igazságában. Oké. Kész. Miért kell emiatt háborúzni, konfliktusba keveredni, összeverekedni? Értelmes ember tudja, hogy ahány nézőpont, annyi igazság. Nem értem... mitől félnek az emberek? Mitől félnek a síiták, ami miatt utálják a szunnitákat? Azért kérdezem, mert a konfliktusok oka végül is mindig a félelem valamilyen fajtája. Miért nem fogadják el, hogy a másik ebben hisz és élnek békében? Honnan jön a félelem, a pánik, ami az önvédelmet váltja ki? Most komolyan, hogy lehet azon összebalhézni, hogy ki milyennek képzeli el a másvilágot meg az isteneket? Lehet ennél nagyobb hülyeségért háborúzni?



Ugyanígy nem értettem sosem, hogy miért kell focimeccseken szurkolás miatt verekedni. Egyik ennek szurkol, másik annak. Na és? Miért kell a másik vesztét akarni? Ritka primitív az az ember, aki pusztán más vélemény miatt megtámad egy másik embert.


2012. márc. 20. 23:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem kell,de oknak jó. Elég hozzá,ha a kicsit így vagy úgy értelmezik a szent írás szövegét és azt mondják ,hogy ez szerepel benne. Gyakorlatilag az ellenségkép kialakításához jól fel lehet használni,hogy a valós okokat eltakarják.
2012. márc. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Sok válasz született csak épp nem teljesen jók. Sokszor használják politikai célok elérésére a vallást, de a síita-szunnita ellentét pont nem ilyen. Amúgy sem értem, hogy milyen politikai célja lehet annak, ha pár begőzölt szunnita felrobbantja magát egy síita mecsetben egy síita ünnep alkalmával? Egyszerűen nekik le van írva a Koránban minden, többek között az is, hogy ők fogják uralni a világot egy kalifátusban. És ezt ők tök komolyan veszik. Annyira, hogy ha kell ölnek is érte, tök normális, józan gondolkodású muszlimok tudnak kifordulni magukból, ha csak egy rossz szót is hallanak a prófétájukról.


Btw: a síita-szunnita ellenségeskedés a próféta örökösének eldöntése körül megy, és mivel a Korán minden szava istentől van, ezért nem lehet két igazság, ergo utolsó vérig fognak küzdeni az igazukért.

2012. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
2 igazság nincs, csak 1, de egyik vallás sem mondja pontosan. Vagy egyáltalán nem azt mondják, vagy teli teszik fölöslges dolgokkal + igazsággal ellenes dolgokkal a mondanivalójukat.
2012. márc. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Btw: a síita-szunnita ellenségeskedés a próféta örökösének eldöntése körül megy, és mivel a Korán minden szava istentől van, ezért nem lehet két igazság, ergo utolsó vérig fognak küzdeni az igazukért."


Na ez az, amiért a vallás a világ legveszélyesebb fegyvere. Teljesen megváltoztatja az emberek gondolkodásmódját, tkp. agymosás.


#10:


19 éves vagyok.

2012. márc. 22. 18:44
 15/21 anonim ***** válasza:

ma 18:44


Hát persze, hogy az, még nem jöttél rá?


Ezt olvasd el:

"Nos, mint mondtam, nem kötekedni, és nem győzködni jöttem erre az oldalra. De ha már itt vagyok, had reagáljak pár dologra, és abszolút "baráti" alapon had figyelmeztessek. Kedves konrad, [egy kommentelőnkről van szó – a szerk.] azt írod: "mohamed próféta"??? Az a tömeggyilkos, analfabéta pederaszta gyerekb***szó, aki egy 9 éves kislánnyal "hálta el" a "nászéjszakát"? És erre még büszkék is a követői a mai napig, annyira, hogy gyakorlatban is művelik?" Nos óriási szerencséd, hogy nem lehet kinyomozni, ki is vagy valójában (vagy igen?) ezért a szövegedért ugyanis bárhol a világon, itt Magyarországon is, azzonnal megöl bárki a muszlimok közűl. Ne csodálkozz, ha egyszer valaki hasba szúr, aztán felvág szegycsontig, vagy összever amíg vért nem köpsz. Én egy nagyon békés, toleráns, flegma, fínomlelkű művész ember,európai "értelmiségi" vagyok, de ha a szemembe mondtad volna ezt, a szeretett prófétámról (Béke Legyen Vele) kivertem volna a fogaidat! Mint mondtam én higgadt és megfontolt vagyok. De ha ezt egy arab, vagy egy temperamentumosabb magyar testvérünk olvassa, lehet, hogy mindent megtesz, hogy megtaláljon, és kiiktasson. Tisztelettel figyelmeztetlek téged is Benjámin, hogy az iwiwes oldaladról tűntesd el a Mohamed karikatúrákat. Addig amíg nem késő! Szerintem senkinek sem hiányzik, hogy itt is az legyen mint Hollandiában. Mint mondtam, nem tudtok semmit tenni az iszlám európai terjedése ellen, ezért jobb, ha nem ingerlitek az alvó oroszlánt. Lám Koszovóval egy újabb muszlim ország született, tehát Európában: Törökország, Albánia, Bosznia, Koszovó-muszlim országok. Adjátok hozzá a francia, angol, német, benelux országok muszlim lakosságát, és gondolkodjatok el rajta. Ha a könyörületes Allah úgy akarja, a tatárok és törökök lakta romániai és bulgáriai Dobrudzsa is egyesül, és független európai ország lesz, akárcsak Baskorsztán, Tatarsztán és Csuvasföld is. Akkor mit csináltok? Ha ennyire nem akartok muszlimok között élni, javaslom, vágjátok fel az ereiteket, akasszátok fel magatokat stb.-stb. Mert az iszlám ellen nem tehettek semmit, max. anarchiát okoztok, és az utcákon gyilkoljuk le egymást! Ezt akarjátok? Én nem! Mi magyarországi és európai muszlimok nem! Mi békét akarunk, szabadságot és jogokat! Európában Magyarország az egyetlen ország, ahol elvették a mecseteinket, és nem építhetünk újakat! Ez demokrácia?"

2012. márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ebből az emberből a fájdalom beszél. Tény, hogy elvakult, de nem értem a másik felet sem, hogy minek provokál.
2012. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A vallások ritkán tűrnek ellentmondást.ahol vezető emberek vannak az élen,ott személyes hatalom és érdek van,azért arra is törekszenek,hogy a híveik ne legyenek nyitottak más nézőpontok felé.a hívők pedig beleélik magukat magukat abba az elképzelésbe,hogy meg kell védeniük az álláspontjukat,Istenüket,vallásukat.azonosulnak az elveikkel,ami aztán butaságot eredményez.a foci drukkerek,megrögzött politizálók is hasonló módon járnak el.
2012. márc. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

tegnap 19:08


Theo van Gogh nem provokált, csak élt az alkotmányos jogával. Ui. joga van karikatúrát készítenie, igen még a prófétáról is. Az életével fizetett. Ja és a karikatúra-botrány során pedig 50 ember meghalt van Gogh-on kívül. Mindenzt egy rajzért! Hát nem tragikomikus, már-már groteszk a 21.században?

2012. márc. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ja és megkérdezném az ide írókat, hogy hány vérgőzős vallási prófétát, vallásalapítót ismertek? Mohamed ugyanis egy mészáros volt, végighentelte az Arab-félszigetet. Ezért veszélyes és agresszív ez a vallás. Meg lehet nézni mi lesz majd most a Maghreb-ben az arab tavaszt követően!
2012. márc. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

A focidrukkerek verekedése, meg egyéb okból kitört verekedés nem felnőt emberhez méltó viselkedés, mégis felnőtt emberek így viselkednek.

Ez éppen olyan, mint amikor az óvodában a gyerekek veszekednek, és az óvónőnek kell rendet vágni köztük. Ez óvodásoknál teljesen természetes, de felnőtt embereknél egyáltalán nem az. Felnőttek esetében, ha verekednek, a rendőr vág rendet köztük,és be is viszik őket a rendőrségre, ha úgy alakul.

Amikor az emberek háborúznak, szintén úgy viselkednek, mint a kisgyrekek, akik a játékért harcolnak.

Isten teremtménye, akit Isten saját kpmására teremtett, nem kellene hogy úgy viselkedjen felnőtt korában, mint egy ötéves kisgyerek. Az ötéves kisgyerek szerencsére nem nagyon tud a másiknak ártani, max. azzal hogy üvöltenek egymással, meg verekszenek a játékokon, vagy bármi kis hülyeségen, de ez is nevelés kérdése, hogy így viselkednek-e, vagy sem, de felnőtt emberek, ha hatalom kerül a kezükbe, akkor ha nem lenne visszatartó erő, akkor képesek lennének elpusztítani a Földet valami semmitmondó hülyeség miatt, amin a nagyhatalmak összevesznek.

Én baháí vagyok, és a vallásom azt tanítja, hogy az emberiség a felnőtt korba lépett, amikor már Isten nem úgy kezel minket, mint egy gyereket, és azt is várja el tőlünk, hogy felnőttek módjára viselkedjünk, ezért arra kell rászorítani az embereket, hogy felnőtt ember módjára viselkedjenek.

A baháí vallás nem terjeszkedik fegyverrel, sem erőszakos térítéssel, ezért is olyan lassú a terjedése.

A baháí vallás minden vallással toleráns, és annyira békés, hogy ez hatással lehet a többi vallásra is, pl. ha majd a világon sok baháí hitű ember fog élni, akkor ez olyan hatással lesz a többi vallásra, hogy a vallások erőszakosabb ágai is békések lesznek, pl. az iszlám erőszakosabb irányzatai is békésebbé válnak majd.

A világbéke megvalósulása lehetséges, de ez nem megy egyik napról a másikra, hanem ez egy nagyon-nagyon hosszú, tövv évszázadig eltartó folyamat lesz.

A megoldást a baháí hit széles körű elterjedésében látom, amit nem szabad erőszakkal tenni, ez magától megy, az embereknek saját maguknak kell rátalálni.

Akit a baháí vallás érdekel bővebben, használja a Google-t, sok infót fog róla találni.

Üdv: Napirai

2012. márc. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!