Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért használja Isten és...

Miért használja Isten és Sátán az embereket sakk bábúnak?

Figyelt kérdés
Miért nem intézik el egymás közt a problémájukat?
2011. dec. 29. 22:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Nem használja. Miért tenné?

Kaptunk egy türelmi időt, a rosszat is megtapasztalni. Mindeni dönthet, neki melyik kedvesebb, s oda áll. S hamarosan eljön az idő, s onnan ott is marad mindenki, ahol akart lenni, az idők végezetéig. Ez a szabad akarat.

2011. dec. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Isten szereti a Sátánt, egyébként. Csak a Sátán irígy, s ez neki fáj.
2011. dec. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Hogy jön ide a fa? Az 1 másik kérdés.
2011. dec. 29. 23:39
 14/26 anonim ***** válasza:
63%
Látod, tesó, ha olvastad volna a kötekedésed tárgyát, tudnád.
2011. dec. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Igen úgy hogy ne kötekedjetek utolsónak igaza van. Szépen válaszoljatok ahogy én is. Nekem kell példát mutatnom aki nem vallásos? Nm inkább nektek kellene szépen beszélnetek? Hát milyen hívők vagytok ti akik lebunkózzátok a hitetleneket? Egyszer ti is hitetlenek voltatok, jól esett volna nektek ha lebunkóznak? Aki meg nem hívő, az nem jelenti az hogy bunkó, csak mások a nézetei és tiszteletbe kell tartani. Én tiszteletbe tartom a hívőket, mert nem nevezem őket bunkónak mert másképp vélekednek a bibliáról. De ha kérdezek valamit mert nem értem, az egyáltalán nem provokatív, ezt tájékozódásnak hívják. Lehet hogy egyszer valami hatalmas hívő leszek, ha mindenre kapok érdemleges és érthető választ. De ha lebunkózik engem egy hívő akkor azt gondolom nem akarok hívő lenni, nehogy én is másokat lebunkózzak majd.
2011. dec. 29. 23:50
 16/26 anonim ***** válasza:

"Aki meg nem hívő, az nem jelenti az hogy bunkó"

Egyetértek. Van itt néhány fazon, aki itt éli ki a hétköznapokban összeszedett frusztrációit, ne is reagálj rá, majd megunják.


A kérdésedre nem tudok érdemben válaszolni, mert nem hiszek egyikben sem, de ha válaszolnom kéne, szerintem mindkettő (Isten és Sátán) bennünk van, és a harcukat ezért kell nekünk megvívni. Ők nem önálló lények, hanem a mi részeink, és a "csata" bennünk zajlik. Minden más csak szimbólum, mese, stb. :)

2011. dec. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Valóban készen kell állnia egy vallásos embernek minden kérdésre a legjobb tudása szerint válaszolni.

A kérdező felé viszont annyit hogy ha nem ad a kereszténység mindent átfogó választ a kérdésére tudni kell hogy ez nem az egyetlen teológiai irányzat.


Ez a kérdés nagyon hasonlít az eleve elrendeltség vitatásához. És megfordíthatnánk akár hogy miért használja Isten a sátánt sakkbábúként? azért hogy kifejleszthessük a szabad akaratunkat. Miért? Mert így tudjuk a személyiségünket "tökélyre" fejleszteni.

Isten egy személy ahogyan Te magad is (a különbségekre most ne térjünk ki). Te megválogatod a barátaidat. Ő segít nekik hogy "összerázódjanak", hogy alkalmassá váljanak a társaságára.

2011. dec. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
38%
Álljatok már le! A kérdező nem csinált semmi rosszat csak kérdez mert érdeklődő. Tudtommal nem sérteget senkit.
2011. dec. 30. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Barátom, A te hited nem az igazság kereséstől és Isten magtalálásától függ? Attól függ, hogy én mosolyogva válaszolok, vagy bunkón? Most hozzám akarsz tartozni, vagy Istenhez. Ha Istenhez, akkor keresd őt és olvasd el, ami a kezedben van. Ha meg nem érdekel az egész, akkor is használd úgy ezt az oldalt, ahogy szokás. Kérdezel, majd vársz, nem kommentálsz minden választ rögtön. Hanem vársz és akkor senki nem cuppan rád. Ez eredetileg nem egy chatoldal. A válaszaid tükrözik a hitedet és a meggyőződésedet, ezért az értetlenségünk, hogy mit akarsz itt? Válaszoljunk szépen és akkor majd hívő leszel? Ne röhögtess... Minden kérdésre több oldalról megkapod a választ, de mindenbe bele lehet kötni szintén több oldalról. Ezt csinálom én is. Az egész történelmi természettudományba ott kötök bele, ahol tudok. És hiába válaszol szépen egy természettudós én akkor sem fogom vallani a 4,6 milliárd éves földet (ami néhány évtizede még csak 3 milliárd volt).


Gondolkozz el egy kicsit ezeken a dolgokon.


Szia

2011. dec. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Ez a sakkjátszma már eldőlt. Azzal, hogy Krisztus vállalta a kereszthalált az emberekért megnyerte ezt a küzdelmet. Sátán tudja, hogy kevés ideje van, ezért tartunk itt ahol tartunk.


Az un. ősevangéliumban - amit az Isten közvetlen a bűnbeesés után jelentett ki - ezt olvassuk: "Ellenségeskedést szerzek". Isten azt ígérte tehát, hogy felveszi a küzdelmet a gonosszal oly módon, hogy az emberben, az "asszony magvában" támaszt ellenségeskedést a bűnnel szemben. Ilyen értelemben tehát nem bábfigurák vagyunk hanem kulcsszereplők!


Az ember közreműködése szükséges a bűn és a rossz legyőzéséhez. Az ember szabad akaratából választotta Sátán uralmát és állt mellé. Szabadulása csak úgy lehetséges, ha Isten fel tudja éleszteni az ellenállást az emberben, ha az ember hajlandó elfogadni ezt a segítséget. Az embernek kell visszautasítani és kiűzni Sátánt. Ez döntő jelentőségű! A megváltási terv alapeszméje a szabad akarat, a szabad választási képesség tiszteletben tartása.


Ebben a pillanatban azt is láthatjuk, hogy miért ilyen hosszú, és miért ilyen bonyolultnak látszó ez a küzdelem.


Mert ha Isten közvetlenül az ellenséggel venné fel a harcot és megsemmisítené, ez nagyon gyors és egyszerű lenne. De Isten csak közvetett harcot vehet fel az ellenséggel. Az emberben éleszti fel az ellenállást, és neki kell legyőznie Sátánt.


Üdv. Péter

2011. dec. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!