Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért bújik el Isten? Miért...

Miért bújik el Isten? Miért nem vállalja fel önmagát? Sokkal hitelesebb lenne ha nyilvánosan bemutatkozna! Nem gondoljátok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 11:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
59%

A sírás jogos...nevetni pedig max magadon tudhatsz...

A kérdésedre ott a válasz csak meg kellene tanulnod olvasni. Lapozzunk...

2011. dec. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%

Ne szidjátok, szegény kölyköt, most tett fel egy kérdést ezzel a dumával:

"Mózes hogy tudta a világ összes állatát egy olyan hatalmas bárkába zárni, ami még a világ legnagyobb óceánjárójától is nagyobbnak kellett volna hogy legyen?"


Szegénynek halvány lövése semmiről sem. Tudjátok, téli szünet van a suliban, unatkozik.


Nyílt kérdés a honlap üzemeltetőjéhez:

Ha van valláskritika, miért nincs tudománykritika? Miért csak a vallásos embereket lehet megrugdosni? Ez nem diszkrimináció? Ha nekem van problémám a tudománnyal és ezt a tudomány oldalon teszem fel, darabokra szednek, mivel menthetem magam, hogy én a tudománykritika oldalon szerettem volna feltenni ezt a kérdést, de nem volt?


De tényleg kérdező, Istentől elvárod, hogy integessen neked (mondjuk akkor sem hinnél neki), te meg nem létező név mögé bújkálsz? Megteheted, de akkor ne akarjál olyan dolgot mástól melyet te sem teszel meg...


Üdv: L

2011. dec. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
39%

Jót aludjál kedves kérdező!


Biztos elvitte anyuci ebéd után aludni:) , vagy apucinak kellett a gép...


Üdv:A

2011. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
73%
Durván kétezer éve megmutatta magát. Namost mivel tudjuk, hogy örök időktől fogva van és örökké lesz is, azaz a kora kvázi végtelen akkor az ő szemszögéből az a kétezer év amióta megmutatta magát és amikor Jézus kinyilvánította, hogy visszatér még csak éppen most volt. Miért kellene folyamatosan az egész emberiséghez beszélnie, ha egyszer a többség nem is kíváncsi a szavára?
2011. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

Ha a kereszténység Istenére gondolsz, akkor el kellene olvasnod néhány részt a Bibliából és megkapod a választ.


Menjünk sorba:

- valóban az ember Isten képére lett teremtve, tehát az Isten is olyan mint az ember,

- az emberben Isteni életnek a lehelete van, tehát "isteni részek" vagyunk mi is,

- Mózes I.3.8: ..a kertben jár vala..: ez tökéletes emberi viselkedés,

- Mózes I.6.9: ..Istennel jár vala Noé.,

- Mózes I.11.5: Az Úr pedig leszálla..,

- Mózes I.18.2: És felemelé az ő szemeit, és látá, hogy imé három férfiú áll ő előtte.. (ha van Bibliád ezeket olvasd el.)

- az Ó-testamentumban itt élt az emberek között és nagyon sokszor megjelent,

- mikor megjelenítette az embernek az Isten Fiát (egyes vallások szerint saját magát) és az emberek kivégezték (tehát Istent is), feltámadása után elment a Földről,

- most már csak Illés szekerének megjelenése után fog visszatérni, de azt már sem én, sem te nem fogjuk megélni.


Nyilván, ha neked lenne egy kiválasztott közösséged és ott megölik a fiadat, a lábadat sem tennéd be soha többet, legfeljebb, ha bosszút akarsz állni.


(L: írhatsz a moderátoroknak és a tudomány oldalra feltehetnek egy "tudomány kritika" rovatot is.

Én kíváncsi lennék, hogy a tudományban mit kritizálnál - ha gondolod nekem megírhatod, hátha tudok rá válaszolni megsértődés nélkül-)

2011. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
69%

Vidiripi


A teremtő nem bújik el. Ádámot maga a Teremtő tanította ,beszélgetett vele.

De bűnbe estek Éva is és Ádám is.

Ádám tökéletes volt. Mi nem vagyunk azok.

Ketté választotta a tengert a zsidóknak az Egyiptomi kivonulás idején. Azt mindenki látta. Még is utána 40 évig kellet bolyonganiuk a vidéken azért mert csak nem volt elég erős a hitük pedig ők látták a hatalmát saját szemükkel.

2011. dec. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező.


az a helyzet, hogy az elmédet(nem az agyadat), amivel gondolkodsz sem látod. de ha az agyadat néznéd, sem az agyadat látnád, hanem egy "képet" csak...most akkor nem létezik az elméd? te nem létezel?


te Istent azért nem látod, mert valójában az Isten az, ami lát.


ui.: a tapasztaló önmagát nem láthatja, mivel a tapasztaló csak a tapasztalatot látja, s a jó öreg viszonyítottság bizonyítja, hogy ha van tapasztalat, akkor van tapasztaló is, ha a világ megjelenik és változik, akkor van valami, ami megjelenít és változtat. :P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. dec. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:

F I G Y E L E M !


Kérlek nézd el a többiek félremagyarázását,

kedves többiek, kérlek ne sértődjetek meg!


(Szerintem Péter első válasza mond valamit. De utána nem kellett volna magára venni a dolgot.....)


-Miért bújik el Isten?

-Azért hogy ne égj szénné ott helyben.

-Miért nem vállalja fel önmagát?

-Fizikailag ugyan nem látható módon, de felvállalja önmagát. Fotót csinálni róla vagy hangfelvételt készíteni nem nagyon lehet, viszont lehet érzékelni a jelenlétét és találkozni vele!

(Van az a mondás hogy "Hiszem ha látom.", de Istent meg pont akkor fogod meglátni, miUTÁN hiszed hogy létezik. (Nem rögtön.))

-Sokkal hitelesebb lenne ha nyilvánosan bemutatkozna!

-Hm.. ez elgondolkodtató. A választ két részletre bontottam:

1.) Ne vedd félremagyarázásnak, de "Isten országa ti bennetek van", Isten országa először nem szemmel látható módon jön el, hanem EMBERENKÉNT aki elhiszi és befogadja, annak a szívében elindul a változás, megjelenik benne Isten országa, fokozatosan elkezd Istenhez jobban hasonlítani és fokozatosan méltóvá válik arra, hogy majd Istent meg is lássa és szemtől szemben beszéljen vele!


2.) ISTEN: 3 személy, Jézus, Szent Szellem, Atya.

Az Atya a mennyben van. Jézus a földre jött, de meghalt, feltámadt, a mennyben van, de vissza fog jönni. Szent Szellem a mennyben is van meg a földön is, hasonló pl. a szélhez, ami mindenhol van, és nem látod, de amit tesz azt látod. Őáltala lehet megtapasztalni a földön Isten jelenlétét és az 1.) pontban leírtakat.

Na a LÉNYEG, a kérdés szempontjából:

Jézus, aki Isten, vissza fog jönni az idők végén, és minden szem meglátja őt.

Aki az övé, annak ez jó, aki viszont nem, annak szívás, mert a világot megítélni jön vissza. Gyakorlatilag mindenki elpusztul aki olyan, hogy "hamoströgtönmeghalna akkor a pokolbakerülne" állapotban van. Ezt, hajszálpontosan Isten dolga megítélni, konkrétan Jézusnak.


(Jutnak eszembe részek a Bibliából alátámasztásul, de azt éreztetted, hogy neked csak a válasz kell, így nem nyújtottam ezekkel a válaszom, de ha kíváncsi vagy rá, írj privátban vagy ide a kérdés alá, és elküldöm!)


Üdv, Dóri


Ja, még valamit a rejtőzködésről és a bemutatkozásról: próbáld ki, ha megszólítod, válaszol neked



De van lehetősége még most minden romlott rothadt pokolra méltó személynek megbánni a bűneit és kibékülni Istennel.

2014. aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Hopsz, :D


az utolsó sor véletlen került oda, közben teljesen átszerkesztettem.


Szóval az nem lényeges, így kitöröltem, de ezek szerint nem teljesen.

D.

2014. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!