Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért bújik el Isten? Miért...

Miért bújik el Isten? Miért nem vállalja fel önmagát? Sokkal hitelesebb lenne ha nyilvánosan bemutatkozna! Nem gondoljátok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 11:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Ha félretennéd az ellenérzéseidet a Szentírás felöl, és hajlandó lennél olvasni belőle, akkor magad is megtapasztalhatnád, hogy Isten vállalja Önmagát.


A bűneset óta Isten egy bizonyos értelemben visszavonult az ember és a világ életéből: "Hozzáférhetetlen világosságban lakozik és az emberek közül senki nem látta, sem nem láthatja" (I. Timótheus 6:16). "Bizony, te rejtőzködő Isten vagy, Izráelnek Istene, Szabadító" (Ésaiás 45:15).


Nem részvétlenségből, a magára hagyás szándékával teszi ezt, mert hiszen eközben fenntartja az élet lehetőségét a Földön a bűn pusztító, romboló erői ellenére, "figyel és szemmel tart", amint az Írás mondja (Malakiás 3:16; Zsoltárok 33:18). Isten azért "rejtőzködik el", mert a bűnnel fertőzött ember számára mind lelkileg, mind fizikailag elhordozhatatlan lenne az ő jelenléte. A bibliai leírás szerint a bűneset megtörténte után maga az ember kívánt elrejtőzni Isten elől, mert félni kezdett tőle (I. Mózes 3:8–10). Találó az alábbi megállapítás:


"Ami a természetben látható, az sem az istenség kizárását, sem nyilvánvaló jelenlétét nem bizonyítja, hanem egy elrejtőzködő Isten jelenlétéről tanúskodik. Minden ennek a jegyét viseli magán." (Blaise Pascal: Gondolatok, 556. töredék)


Üdv. Péter

2011. dec. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
68%

Vond le magad a következtetést:



Egy kicsi faluban a hegyek között, minden nyáron nagy szárazság volt. Így volt ez idén is...


Ahogy beköszöntött az ősz elkezdett esni az eső és csak esett, csak esett 40 nap 40 éjszaka. Még a templomot is majdnem ellepte a víz, csak a kereszt lógott ki, és rajta kapaszkodott a pap.


A víz folyamatosan emelkedett...


Az áramlat arra sodort egy faágat. A pap nem kapaszkodott bele, mert azt gondolta, ha szereti az isten akkor megmenti. Tovább sodródott az ág.


A víz csak emelkedik...


Megjelent egy egy óriási madár, karmai között egy kötél. Tíz percig körözött a pap fölött, de a pap elhessegette.


A víz tovább emelkedik...


Arra evezett egy horgász a csónakjával, hogy kimentse a papot. A pap továbbra is úgy gondolta, hogy a jókat úgyis megmenti az isten.


A víz teljesen ellepi a templom csúcsát és a pap már nem tud mibe kapaszkodni és megfullad.


A pap átkerül a másvilágra, és kérdőre vonja az istent, hogy miért kellett meghallnia amikor egész életében őt szolgálta.


Erre az isten így válaszolt:

- Háromszor küldtem segítséget és egyszer sem használtad ki. Hát akkor mit akarsz?


Tanulság: Lehetőség mindig van, de tudni kell meglátni.

2011. dec. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Miért van az, ha valahányszor felteszek 1 kérdést egy vallásosnak, félremagyaráz és nem a kérdésemre válaszol?
2011. dec. 28. 12:21
 14/29 anonim ***** válasza:
22%

"Miért van az, ha valahányszor felteszek 1 kérdést egy vallásosnak, félremagyaráz és nem a kérdésemre válaszol?"


Mondtam, hogy megjelent, testet öltött, de nem kellett.


Miért van az, hogy egy vallásos feltesz egy természettudományos kérdést egy ateistának, akkor csak félremagyaráz, de bizonyítani nem tud semmit? Ha kötekedni akarsz, miért nem maradsz otthon, miért mész el máshová? Amikor elhangzik egy kérdés, sokan úgy gondolják, hogy pusztán kiváncsiságból teszi fel. És nézd, marhára nem érdekli senki válasza, pusztán a saját igazát üvöltözi szerte széjjel, mint ordító oroszlán. :D

Jó étvágyat az ebédhez! :)


Üdv: L

2011. dec. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Te jársz rossz helyen. Ez a vallás kritika. Innentől kezdve én jó helyen járok. direkt nem a vallás topikban kérdeztem meg mert toleráns voltam veletek.
2011. dec. 28. 12:47
 16/29 anonim ***** válasza:
53%

Sziasztok!


Kedves kérdező akkor beszéljünk nyíltan: te nem tartod inkorrektnek, hogy azt kiabálod: "Miért bújik el, miért nem vállalja fel önmagát, sokkal hitelesebb lenne ha nyilvánosan bemutatkozna!


Te pedig ennek ellenkezőjét teszed: "Nem tudni kinek a kérdése"? Nos akkor vallj szint: Kinek a kérdése?


Üdv. Péter

2011. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Miért neked még annyi sincs mint nekem, akkor hogy veszed a jogot hogy felülbírálj?
2011. dec. 28. 13:01
 18/29 anonim ***** válasza:
64%

"mert toleráns voltam veletek."


Egy könnycsepp futott végig lassan arcomon, mikor olvastam ezt a gondolatodat. Hogy lehetsz ilyen könyörületes?! Mondd, hogy lehetsz ilyen kegyelmes hozzánk, ostoba hívőkhöz, akik még azt sem tudjuk, hogy Isten nem létezik?! Még csak meg sem fogant bennünk, barbár népségben a gondolat, hogy Urunk, kiben olyan nagy mértékben hiszünk... egyszerűen nincs?! Hát hogy lehet??


Ebben a fejlett társadalomban, a 21. század a hajnalán még mindig viszonylag ilyen sok primitív ember ragaszkodik ehhez az ősi és letűnt tanhoz...? Isten elküldte Fiát a világba, aki meghalt értünk, bűnösökért (persze Te nem vagy bűnös, kegyelmes Tanítómesterem, aki toleráns is vagy hozzám).


Természetesen, ne vedd sértésnek, csak viccelek!


A kérdés mégis, hogy Isten miért is nem vállalja önmagát? Hát igen... Gondoljunk csak bele!


Végülis érdemes elolvasni hozzá a Bilbiát, (persze ha keresztény istenképről van szó a kérdésben) már csak azért is, mert a bibliai történeteken keresztül látszik, hogy Isten vállalja önmagát. Illetve, mint azt említették Jézuson KERESZTül is.

Aztán: Ott van még az a lehetőség is, hogy mi magunk válaszoljunk az Ő hívására! És akkor nekünk személyesen, nyilvánosan meg fog mutatkozni az életünkben. Ez egy próbát mindenképp megér. Főleg akkor, hogy ha már az ember annyi energiát fektet a témába, hogy támadja... ;)

2011. dec. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Én is sírok a nevetéstől, mert eddig még senki nem válaszolt a kérdésre :D
2011. dec. 28. 13:05
 20/29 anonim ***** válasza:
63%

Dehogyisnem! De ha valaki nem akarja megérteni... az sajnos nem fogja... :)


Vagy mi a célod? Vagy mit szeretnél hallani? Mert a válasz elhangzott.

2011. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!