Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » I. sz.397 óta az Isten egyetle...

I. sz.397 óta az Isten egyetlen földi embernek sem nyilvánult meg?

Figyelt kérdés
Vagy ha megnyilvánult senki sem merte leírni, esetleg féltek a pápák haragjától.
2011. dec. 19. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Előtte sem.
2011. dec. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 eric_one ***** válasza:
51%
Milyen megnyilvánulásra gondolsz? Ez a dátum a kanonizáció befejezése, gondolod ekkor megjelenés volt? Nem hinném.
2011. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

1994 őszén Isten nekem is megnyilvánult, vagy is nyilvánvalóvá vált számomra, hogy Ő létezik. Ezt már nagyon sokszor, nagyon sok helyen elmondtam, leírtam. De még nem reklamált a pápa.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2011. dec. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Dehogynem! A prófétaság lelki ajándéka azóta is működik az Isten népe között, és igéretünk van rá, hogy a mi időnkben különösen meg fog nyilvánulni!


Üdv. Péter

2011. dec. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 pelgrim ***** válasza:
52%
Minden helyes belátás, minden jóindulat, minden szépség, minden barátságos szó, minden ami él, minden ember, mi magunk is Isten megnyilvánulásai vagyunk, csak legyünk hajlandók azt (be-)látni.
2011. dec. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elnézéseteket kérem: félreértelmezhető kérdésre nincs jó válasz. Ez az én hibám.


Javítok: i. sz. 397-ben a bibliai iratok lezárattak az "ember által". Ki, milyen jogon döntötte el, hogy ott és akkor nincs további írása az Új-testamentumnak. Vajon Isten is így akarta? A Bibliát isteni sugallatra (megnyilvánulásra) írták, amikor itt volt személyesen, vagy az angyalain keresztül, vagy látomásokban. Hogyan lehetséges az, hogy az elmúlt 1600 évben ilyen nem történt?

(Esetleg János apostolnak Jelenésekről szóló könyvében a 22/6-19 részei az egész Bibliára vonatkoznak? Akkor már i. sz. 100-ban le kellett volna zárni, miért vártak vele közel 300 évet?)

2011. dec. 20. 20:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha nem vetted volna észre most is jelen van. Ismered azt a biblia verset? Hogyha ketten hárman összejöttök az én nevemben, akkor én is veletek vagyok. Az Isten szeretetben nyilvánul meg, ezt a pápa nem akadályozhatta meg soha,mivel nem kézzel fogható.
2011. dec. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

aki belátja, hogy létezik Isten, annak megnyilvánul. aki a halál torkából jön vissza, annak is, csak legfeljebb nem ismeri el. szerinted hány ilyen ember volt i. sz. 397 óta? aztán a különféle "tényleges" csodákról (könnyező Szűz Mária, gyógyító források) ne is beszéljünk, mert abból olyan kevés volt, mármint a halál torkából a tudomány (Isten segítségével :P) vissza tud hozni, na de egy fél liter víz?

kábé naponta háromszor nyilvánul meg neked Isten, csak nem veszed észre :D

2011. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Előzőek (ketten)- ha megnyilvánul, akkor miért nem lehet le is írni? Illetve, ha ma nem kell, akkor az apostoloknak miért kellett, miért voltak kivételes helyzetben?
2011. dec. 22. 21:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor leírtak mindent amit tudni kell az elhívottaknak.Ennél több nem kell , mert az már nem az Istentől van.Jézus nyíltan kijelentette , az ő juhai értik az ő szavát és hozzá fognak menni.
2011. dec. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!