Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hivő zsidók kreacionisták?...

A hivő zsidók kreacionisták? Vagy melyik elmélet hívei? Mi a hivatalos álláspont?

Figyelt kérdés
Gondolom régen Jézus korában azok voltak mind,de mi lehet a helyzet manapság?Ill. ha nem azok ,akkor mióta nem?
2011. dec. 7. 15:37
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Olvasd úgy, hogy az elejétől a Mózes I. könyve 2. rész 4.sorának feléig, eddig a mondatig bezárólag:

"Ez az égnek és a földnek eredete, a mikor teremtettek."


Majd a hatodik nap "részletezése" így folytatódik a sor második felétől:

Mikor az Úr Isten a földet és az eget teremté, még semmiféle mezei növény sem vala a földön..." Innentől csak(!) az ember teremtésével foglalkozik, semmi mással. Nem egy újabb teremtéstörténetet olvashatunk, hanem (csak) az ember teremtéséről, feladatáról, házasságáról majd bűnbeeséséről, büntetésésről és ígéretet a megváltóról.


Aztán ha elolvastad eképpen különválasztva 10-szer 15 ször és még akkor is úgy gondolod, a te dolgod...meg amúgy is.


Üdv: L

2011. dec. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Az istenhívők már nem tudják, hogy a tudományba hogyan magyarázzák bele az istenüket. :D A 6 nap azóta jelent évmilliárdokat, amióta kiderült, hogy benézték a teremtést (ugye szénkarbon-vizsgálat nagyon durván megcáfolta a drága mesebeli lényetek létezését). :D 6 nap az 6 nap! Nem 7, nem 100, nem 40 millió... Beszopta a mesélő, hogy 6 napot írt! Vagy ti kajáltatok meg egy nagyon profi módon megírt mesét!


Tudományosan minden bibliai marhaság megmagyarázható... Meg könyörgöm, én rohadtul megértem, hogy régen szükség volt valami isten-szerű dologra, mert az emberek nem tudták megmagyarázni, hogy miért villámlik, meg mit tudom én... de nőjünk már fel... a 21. században vagyunk, már tudjuk, mitől villámlik az ég. Elfelejthetnénk az "ősi maszlagokat". :) Fogadjuk el végre, hogy nem isten végtelen, hanem a multiverzum (vagy ami azon kívül van).

2015. máj. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!