Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hivő zsidók kreacionisták?...

A hivő zsidók kreacionisták? Vagy melyik elmélet hívei? Mi a hivatalos álláspont?

Figyelt kérdés
Gondolom régen Jézus korában azok voltak mind,de mi lehet a helyzet manapság?Ill. ha nem azok ,akkor mióta nem?
2011. dec. 7. 15:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Valóban megállja a helyét ez a felfogás?"


és az a felfogás szerinted megállja a helyét, hogy a világ 6000 éves???? okos gyerek.

2011. dec. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"Rosszul olvasod. Az első nap teremtette az egeket és a földet, tehát az égitestek már adottak voltak. De a föld még csak egy formátlan massza volt. A negyedik napon hűlt le a légkör annyira hogy feltűntek az égitestek. Nagy különbség."


És mielőtt lehűlt volna annyira, hogy előtűnjenek az égitestek, előtte lett a növény eggyel előtte???


Mégegyszer:

3. nap (korszak) növények

4. nap (korszak) Nap

5. nap (korszak) rovarok


Összeegyeztethetetlen a divatos tézisekkel...


"és az a felfogás szerinted megállja a helyét, hogy a világ 6000 éves???? okos gyerek."


Igen!

2011. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Harmadik nap (3,750,000,000 tól 1,750,000,000 ig. ) Biblia: Óceánok, szárazföldek, a "nap végén": első növényi forma megjelenése. (Gen.1, 9-13) Kabbalah: ez csak a növényi létezés kezdete volt, a növények kifejlődése egy folyamat volt. (Középkori misztikusok, nem modern megjegyzés!) Tudomány: A föld lehűlt és folyékony víz megjelent (addig pára) 3,8 mill éve és rögtön az első korai létformák: baktériumok és FOTOSZINTETIZÁLÓ ALGÁK.


Negyedik nap (1,750,000,000 től 750,000,000 ig.)Biblia: Nap, Hold és csillagok láthatóvá válnak az égen. (Gen,1,14-19)(Talmud Hagigah 12a) Tudomány: a Föld atmoszférája transzparens lesz, a fotoszintézis oxigéndús atmoszférát eredményez.


Nos, így már remélem érthetővé válik a dolog. Ha én szerda este begyúrok egy linzertésztát és bedobom a hűtőbe, majd csütörtök reggel kinyújtom, kiformázom, megsütöm és elkészítem a linzereket, akkor melyik napon kezdődött az egész folyamat? Szerdán. És mikor történt több minden? Csütörtök reggel.

2011. dec. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"A föld lehűlt és folyékony víz megjelent (addig pára) 3,8 mill éve és rögtön az első korai létformák: baktériumok és FOTOSZINTETIZÁLÓ ALGÁK. "


Majd:


"Negyedik nap (1,750,000,000 től 750,000,000 ig.)Biblia: Nap, Hold és csillagok láthatóvá válnak az égen. (Gen,1,14-19)(Talmud Hagigah 12a) Tudomány: a Föld atmoszférája transzparens lesz, a fotoszintézis oxigéndús atmoszférát eredményez. "


Eltelik 1-2 milliárd év, hogy itt vannak az algák Napfény nélkűl? transzparens atmoszféra nélkűl? Ne már?....


Nap nélkűl nincs oxigéntermelő alga, oxigén nincs oxigéntermelő alga nélkűl. És elteli 1.245.000.000.000.432.432 év és lesz....dínókaki a moszatból, melyből lettünk mi magunk is, tök feleslegesen, mert meghalsz, és semmivé leszel, én is mindenki, kihűl a világegyetem, összehúzódik 234.222.123.000.000.000 év alatt, hogy felrobbanjon, majd megint táguljon, hogy legyen egy föld és véletlenek folytán itt leszünk megint mi, de nem így, hanem mint fénysugár, egy másik életforma, de azt már kit érdekel, mert mi már a sok nullás évmillióval ezelőtt a semmivé lettünk. Ha ez így van, akkor végigerőszakolom mindenki családját, felkoncolom akit csak érek, mivel olyan tök mindegy, hogy ma döglök-e meg, vagy 100 millió év múlva....:DDDD


Na, még egyszer:


"3. nap (korszak) növények

4. nap (korszak) Nap

5. nap (korszak) rovarok


Összeegyeztethetetlen a divatos tézisekkel... "


Tudomány = halál

Teremtés = élet


Az igazság meg csak egy. Nem az a fontos, hogy miben hiszel, attól még az nem lesz igaz, mert csak egy az igazság.

2011. dec. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, de ezt a tudósokkal beszéld meg.
2011. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

miután egybe érő folyamatokról beszélünk,nehéz ketté szedni. de azt azért meg tudod érteni, hogy nap már akkor is volt, csak még nem volt teljesen transzparens a légkör. nyilván néhány látomás által adatott képből egyetlen ókori próféta sem tudta halál pontossággal összerakni az adatokat. Itt a meglepő hasonlóság a fontos, illetve az a tény hogy a világmindenség nem egy hatalmas teknősbéka hátán nyugszik stb.

Szerintem nagyon jó a leírás, és külön érdekes hogy osztályozza az állatok megjelenését és remekül leírja hogy az élet a vízben keletkezett. Más "eredetmondából" ilyet nem kapsz.

bocsi, hogy kettőbe ment el, gyerek az ölemben ült és küldött amíg én itt pakolásztam.

2011. dec. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ezzel az elmélettel az a éegnagyobb baj, hogy ha nem az ember hozta a halált a világba, akkor mi a frászkarikának nekünk a megváltó?
2011. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A két teremtéstörténet leírása pontosan erről szól. A szellemi teremtés megelőzte a fizikait és a szellemi történések a fizikai síkon ismétlődtek meg. A halált nem Ádám az első megvilágosult, öntudatra ébredt ember hozta el a földre, hanem Ádam a teremtett, szellemi ember. Akinek lelke adja a földi ember lelkét, ezért hordozzuk magunkban az ő bűnét. És ezért kell nekünk megváltó.
2011. dec. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ó, te... Milyen két teremtéstörténetről beszélsz?


Ugyan az a prófétai stílus figyelhető meg a teremtés történet leírásában, mint amilyet a Dániel könyvében vagy a Jelenések könyvében megfigyelhetsz. Leír valamit vázlatosan, majd kiemeli, részletezi a fontos eseményt. Itt ugyan ez van. Leírja a hatnapos teremtést, majd kiemeli a hatodik napot. Ne azt higyjél el, amit mondanak. Olvasd és értsd. Ez csak az a papolás, melyet már nem egyszer hallottam.


Üdv: L

2011. dec. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én nem azt hiszem amit mondanak, hanem ismerem a zsidó felfogást és megértést ezen a területen. Nem véletlen hogy a teremtés legfontosabb mozzanata kétszer kétféleképpen lett leírva. Kétféle, de nem egymásnak ellentmondó módon. Ez nem egyszerű költői ismétlés (vagy tipikus hebraizmus, ha úgy tetszik), hanem színtiszta metafizika. Ha a te gyomrod nem veszi be, ne vegye. Nem ezen múlik az ember üdvössége.
2011. dec. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!