Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mivel igazolható hogy Jézus...

Mivel igazolható hogy Jézus létezett?

Figyelt kérdés
Semmilyen kortárs feljegyzés nincs róla, a neve nem szerepel semmilyen kortárs szövegben, a csodatételei, és a keresztrefeszítése szintén nem. A legkorábbi feljegyzés ami említ egy bizonyos Krisztust (megváltót) az időszámításunk utáni második évszázad elején íródtak. Ha valóban megtörténtek a Bibliában leírt csodatételei, kereszthalála, feltámadása, annak eléggé nagy eseménynek kellettek volna lenni, és valószínűleg az összes fontos kortárs történetíró feljegyezte volna. Továbbá ott van az asztrológiai magyarázat is, mely tökéletesen beleillik a Jézus mondába. Miért kellene akkor valós és létező személyként tekinteni rá?
2011. nov. 27. 11:31
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
43%

A sok ikonon, festményen akkor

hogy lehet az, hogy Jézus mindegyiken

majdnem ugyanúgy néz ki (valami "alapja" kellett

legyen) Meg az evangéliumok is azért különböző képpen írják le "ugyanazt" (ami nem nagyon lehet "véletlen")

2013. jan. 7. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
A halotti lepel nem igazol egyaltalan semmit, az ikonok festmenyek, szobrok a muvesz fantaziajat tukrozik vissza.
2013. jan. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
58%
Jézus létezését vagy hárommilliárd ember hite igazolja,kétezer év után.Üknagyapád tetteiről tudsz?Vagy mások hányan?
2013. febr. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim válasza:

Mi a könyv címe amit olvastál?

Én agnosztikus vagyok és úgy tartom, hogy jézus egy született zseni volt, mint tesla vagy hasonló emberek. Csak jelen esetben filozófiában volt ott.

2017. aug. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 jobbikostibi ***** válasza:
34%
Jézus nem létezett, kitalált személy
2018. máj. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

Egy Osho nevű indiai filozófus szerint Jézus a feltámadása után elhagyta Jeruzsálemet,Indiába ment,egy Kasmír nevű helyen élt 103 éves koráig és ott hunyt el.Ott van eltemetve.

Sírja nem abba az irányba van tájolva,mint az iszlám sírok,onnan lehet tudni,hogy nem, kszlám sír.

Állítólag a neve is rá van írva,onnan lehet tudni,hogy Jézus sírja.


Tény,hogy én ezt nem ellenőriztem le magamnak,nem mentem el Kasmírba,de tetszik a dolog.

2021. ápr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim válasza:
Ha valaki nagyon megbetegszik tehet ugyhogy ahalal nemcsak egy a jovokodebe veszo semmiseg akkor elveszti a hitet . Nemcsak a vallasost .
2022. dec. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!