Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mivel igazolható hogy Jézus...

Mivel igazolható hogy Jézus létezett?

Figyelt kérdés
Semmilyen kortárs feljegyzés nincs róla, a neve nem szerepel semmilyen kortárs szövegben, a csodatételei, és a keresztrefeszítése szintén nem. A legkorábbi feljegyzés ami említ egy bizonyos Krisztust (megváltót) az időszámításunk utáni második évszázad elején íródtak. Ha valóban megtörténtek a Bibliában leírt csodatételei, kereszthalála, feltámadása, annak eléggé nagy eseménynek kellettek volna lenni, és valószínűleg az összes fontos kortárs történetíró feljegyezte volna. Továbbá ott van az asztrológiai magyarázat is, mely tökéletesen beleillik a Jézus mondába. Miért kellene akkor valós és létező személyként tekinteni rá?
2011. nov. 27. 11:31
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
89%
Lehet hülyeséget mondok, de a Halotti lepelről miért nem lehet Dns-t vizsgálni?
2011. nov. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
87%
Mivel valakinek meg kellett alapítania ezt a vallást ezért muszáj hogy léteznie kellett. Lehet, hogy nem Jézus volt a neve, de valaki mindenképpen élt aki alapította a vallást.
2011. nov. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
6%

Én hiszek a létezésében, illetve abban, hogy valaha létezett. A csodatételeiről annyit, hogy akik látták, valószínűleg a mámor állapotában voltak, ugyanis a bort nem a múlt héten találták fel.

Nem tudom, hogy megtalálták-e a földi maradványait, vagy akit megtaláltak, és azt gondolják, hogy Jézus, valóban ő-e?

2011. nov. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
13/14 A többi ideológiát is ember találta ki csak az nem misztifikációra alapozta elvét. Ugyan Lenint is bebalzsamozták mégsem ő találta ki a kommunizmus elvét.
2011. nov. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
83%

"Lehet hülyeséget mondok, de a Halotti lepelről miért nem lehet Dns-t vizsgálni?"


Ez nem jó ötlet, mert mivel veted össze a leplen lévő dns-t?


Kedves Kérdező, honnan veszed, hogy nincs korabeli leírás?

Ha tényleg érdekel a dolog, hallgasd meg ezt:


[link]


Itt az előadó kitér arra is, hogy Jézus esetleg csak egy legenda és sorol fel írásos bizonyítékokat a létezéséről, amiknek Te is utánanézhetsz, ha akarsz.

2011. nov. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem miért haragszol a hívőkre.Azt szűröm le a soraidból, hogy az asztrológiai magyarázat tetszik neked és azt fogadod el.Mindenki abban hisz amiben akar. Engem jobb érzéssel tölt el, hogy olyan Jézusban hiszik, aki már szinte természetfeletti.nekem ez ad erőt. Gonsolom akik úgy gondolják,hogy tényleg létezett azért teszik, mert így segíti őket a hitük.
2011. nov. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
34%
Dehogynem lenne értelme megnézni a Dns-ét, sok minden kiderülne.
2011. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

13-as!


"A csodatételeiről annyit, hogy akik látták, valószínűleg a mámor állapotában voltak" Elképzelhető hisz mi is abban lennénk, de nem értem ez mivel magyarázza azt hogy nem készült az élete alatt feljegyzés ezekről a csodatételekről. A mámor nem tart örökké, lejegyezhették volna napokkal, hetekkel, hónapokkal később, de semmi akkoriban. Miért nem lett belőle akkoriban világszenzáció mai szóhasználattal élve? Az emberi természet, az ösztönök, viselkedés, gondolkodás nem változik meg 2000 év alatt. Nyilván a kor embere is hasonlóan viselkedett volna mint ha ma történne mindez, de természetesen a kornak megfelelően.


"ugyanis a bort nem a múlt héten találták fel."


Valóban nem, hiszen őshazája a mai Örményország, Azerbajdzsán és Irán voltak, a művelet pedig egy idős a fazekassággal, így már jóval Krisztus előtt is létező technológia volt. Ennek ellenére, nem értem hogy mit akarsz ezzel mondani, vagy alátámasztani. Ha kifejtenéd, azt megköszönném.

2011. nov. 27. 14:46
 19/47 A kérdező kommentje:

17-es!


Nem haragszom a hívőkre, ahogy írtam nagyon hülye reggelem volt, és hirtelen felindulásból írtam azt amit. Azóta elnézést kértem, és láthatod, hogy türelmesen, a tiszteletet mindenkinek megadva próbálok vitázni.


Ateista lévén az asztrológiai magyarázat valóban szimpatikus számomra, és logikusnak tűnik,de nem néztem még utána a benne állított dolgok valóságalapjának, így nem tudom kijelenti hogy teljes mértékben elfogadom és elhiszem. Ez csak mint leghihetőbb magyarázat szerepel számomra.


Ha valakinek ez az erőt hát legyen. Nem akarom őket emiatt elítélni. A kérdésem célja pusztán annyi, hogy jobban megérthessen ezt az egészet.

2011. nov. 27. 14:50
 20/47 A kérdező kommentje:

Azoknak akik azt írják vegyünk DNS mintát.


A Biblia szerint Jézus feltámadt és a mennybe ment, így nem találhatjuk meg a földi maradványait, ergó nincs mihez viszonyítani. A logikai buktatója a dolognak ezek:


A. Jézus valóban létezett, és minden úgy történt ahogy a Biblia leírja. Ebben az esetben nem találunk maradványokat, és DNS vizsgálat sem végezhető Ez két dolgot bizonyíthat: a hívőknek azt hogy valóban élt és minden úgy történt ahogy le van írva, az ateistáknak azt hogy soha nem is létezett, mert nincsenek utána maradványok.


B: Jézus soha nem létezett, így DNS teszt sem készíthető. Ha mégis készítünk, és találunk használható DNS-t, akkor sincs mivel összevetni, és lehet hogy nem is Jézusé, hanem az évszázadot alatt a papoktól/keresztesektől "rátapadt" DNS. Ebben az esetben sincs mivel összehasonlítani.

2011. nov. 27. 14:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!