Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az egyháznak mi a baja a...

Az egyháznak mi a baja a rock-metál zenével, és a stílussal?

Figyelt kérdés

A kereszténységnek mi a baja ezzel?

Mert nagyon ellenzik,. vagy nem tudom, hogy most manapság mennyire, de régen a 80-90 es években nagyon ellenezték az ilyet, hogy sátánista zene, sátánista zenekarok, meg hogy a pokolra jutnak azok akik ilyen zenét hallgatnak.

De, mi a baj ezzel a műfajjal, stílussal?


2011. okt. 30. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Számos bandának voltak nyíltan vallás/egyházellenes számaik, lehet ez nem tetszett nekik.
2011. okt. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert olyan jelképeket(és szövegeket) használtak amik, hát nem éppen "barátságosak". Manapság ez a megkülönböztetés abszolút nem jellemző.
2011. okt. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Inkább a szövegvilág, szimbólumok és a rock n roll életmód (ivászat, cigizés, drogozás) az ami nem tetszik. Persze nem kötelező inni ha rocker vagy, de mivel a fiatalok többsége ezt teszi, nyilván egy keresztény fiatal rossz társaságba kerülhet. Sátánista szimbólumok használata megint csak elvetendő.


Azt kell megérteni, hogy a zenének különös szerepe van az ember életében. Már a kisbabákra is jobban hat a zene, a ritmus, a vers, mint bármilyen mese vagy más szöveg, amit nem értenek. A tv meséknek, reklámoknak is a zenéjét jegyzik meg, és az nagy mértékben hat rájuk. A zenével érzelmeket lehet kifejezni és továbbítani. A depressziós zenétől depressziós hangulatba kerülhetsz, a kellemes zene elandalít. Zenével dicsérjük Istent és zenével szolgálhatjuk az ördögöt is.


Egyébként nem hiszem, hogy bárki szavahihető keresztény is azt állítaná, hogy a pokolba kerülsz ha ilyen zenét hallgatsz (van egyébként keresztény rock is!) hanem hogy ezen zenék megnyithatják az érzékeidet a gonosz felé. De önmagában az ilyen zene hallgatása nem bűn.

2011. okt. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Épp hasonló témában próbálunk okosodni egy másik kérdésben; olvasd el, ma másoltam be egy jegyzetet.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Üdv. :)

2011. okt. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Az,hogy sok dalszöveg önálló gondolkodásra késztetheti a híveket.az egyháznak pedig önállóan gondolkodó emberek nem kellenek,mert azokat nem lehet megfelelően irányítani.de sok tekintetben azzal sincsenek tisztában a hívek sem,hogy egy zenekar sátánista-e vagy sem,miért sütik rájuk ezt a címkét,egyáltalán mi az üzenetük valójában.ha alaposan utána járnának,egy csomó buta félreértés tisztázódna.bizonyos gyülekezetekben ezt már olyan durva szinten nyomják,hogy még Madonna zenéjébe is sátánista üzeneteket magyaráznak bele.ez az egész azért is jó,mert minél több dolgot tiltanak a híveknek,annál inkább csak a Biblia,meg az egyház tanai fogják őket érdekelni,elfordulva más hétköznapi dolgoktól.ezenkívül sok metál-rock zenekar dalszövegei nyíltan és őszintén beszélnek az egyházi korrupcióról,hazugságokról,manipulációkról,és ez ugye veszélyes,mert felnyithatja a hívek szemét.azt elismerem,hogy vannak lehúzó,negatív üzenetű metal-rock zenék,(pl.néhány black metal zenekar)ahol maguk a banda tagok is túl komolyan veszik az egyház ellenességet,és ez erőszakhoz,gyűlölethez vezet/vezethet a rajongók esetében is,nos ez valóban nem éppen építő jellegű.....de szerintem az egyház mindenképp túlzásba esik ebben az egész témában.meg személyiségtől is függ,hogy kire mi hat,és milyen mértékben.ha valaki pl.embereket akar ölni,akkor hallgathat napi 24 órában csak komoly zenét,meg fogja tenni,rock vagy metál zene hallgatás nélkül is.amerikában pl.megvádolták Marilyn Manson-t a tinédzserek által elkövetett Columbine-i mészárlás miatt,aztán kiderült,hogy a két elkövető fiatal nem volt Manson rajongó,utálták Manson zenéjét.(persze az nem baj,hogy az Isten oltalma alatt lévő szent amerikában minden második sarkon lőfegyverhez juthat egy tinédzser is.)
2011. okt. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát igen a szövegek miatt. Sok zenekar első sorban black metalból ateista vagy sátánista íróktól vagy gondolkodóktól is szokott szöveget kölcsönözni. És akkor még vannak az olyan dalok mint a Ritual a gorgorothtol vagy a Litani Til Satan egyértelmű, hogy ezek miatt. Amúgy meg ha szigorúan vesszük akkor semmi értelme félni ezektől. Sok zenekar nem is hisz ebben és pont leszarja a vallást. persze azért a nagy részük aki vallás/egyház ellenes szöveget ír azért támogatja is ezeket a nézeteket. A black metalba sok a pogány és sátánista beállítottságú személy.
2011. okt. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

de ne keverd össze az egyházat a hittel. Én is hívő vagyok, és én is elítélem ilyen szemszögből az "egyházat". Pl szerintem a katolikus egyház, a pápasággal az élen, valóban egy korrupt dolog. De egy hívő embernek nem arra van szüksége. Ha megismered Jézust, és hagyod hogy az ő szava irányítson, nem a beszűkült látókörű "öreg"ekre kell hallgatnod, hanem Rá.

És hogy a kérdésre is válaszoljak, már amúgy, - főleg az Usában, mert ott annyira nem konzervatív mindenki - , vannak keresztény metálzenekarok. Hallgass bele pl ebbe:

http://www.youtube.com/watch?v=-68oA61_yuw

itt a tagok is keresztények, és a központi üzenet is. Én személy szerint nem keresztényként szereplő zenekarokat is hallgatok, ha nem ütközik a véleménye az enyémmel, akkor semmi gond. Még a slipknot is kijelentette, hogy ők nem a sátánt szeretnék hirdetni. Onnantól kezdve engem a zene érdekel:)

2011. nov. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb black metal és death metal együttes dalszövegei valóban egyházellenesek, és bizonyos goth csapatok dalszövegeiben is vannak utalások. Amit ma rocknak neveznek, az valami felhígult izé, a metál szerencsére kevésbé vált azzá. Nem magával a stílussal van bajuk, hanem azzal, amit valamikor képviselt, és amit keményebb berkekben ma is képvisel: a lázadással.
2011. nov. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%
Mert az egyház uralja a világot. És nekik semmi sem tetszik. Viszont az egyház egy szekta, mert a hívők törvények szerint élnek. Ezt csináld, ezt ne csináld. Na és mi van, ha isten nem is létezik?
2011. nov. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!