Kik találták ki Istent és miért?
Hallottam már olyat, hogy az emberek azért, mert félnek a haláltól.
Vagy a gazdagok azért, hogy a szegények ne lázongjanak és inkább várják a túlvilági üdvösséget.
Érdekel ez a dolog és bárkitől kérdeztem vagy bárhol utánanéztem, nem kaptam kielégítő magyarázatot.
Kinek mi a véleménye?
Az ember, mert szüksége van valami meg nem foghatóra, akihez fordulhat, akiben még akár vígasztalást is talál..
Lásd Mexico- Esőisten, Egyiptom - Napisten, Indiánoknak is van...
Miután Isten létezése természetes volt minden korai társadalomban, nincs okunk feltételezni, hogy nincs Isten. Ami nincs az nem is hiányzik. Az, hogy az emberek tökéletlen módon fogják fel és olyan dolgokat is neki tulajdonítanak, amit nem kéne, nem jelenti azt, hogy kitalált vagy hülyeség.
A régi emberek pedig korántsem féltek úgy a haláltól,mint a maiak. Ez e természeti népeknél elég jól megfigyelhető. Az a bölcsesség, ahogyan a gyermekeik elvesztését fogadják például, elárul valamit az ősi emberek hozzáállásáról is. Egy olyan fajta keménységet, amit csak a természettel szoros kapcsolatban élő embereknek a sajátossága.
Nem hiszem, hogy a haláltól való félelem, vagy a vagyon megvédése a tömegektől lett volna az az elv, ami Istent szükségszerűvé teszi, ez eléggé marxista elgondolás, bár tény, hogy az egyházi szervezetek többé kevésbé megszédültek a világi hatalom dicsőségétől.
De akkor nem egy szegény Jézust "találtak volna ki" egy szenvedő Istent, hiszen az pont az egyház és a vagyonosok dúskálását kérdőjelezi meg.
Addig tudták ezt megtenni, amíg latinul voltak a misék és nem fordították le a Bibliát más nyelvekre. Tehát a Biblia eltitkolásával tudták manipulálni az embereket, nem a megismertetésével.
Tudom, hogy valószínűleg nem sokan fogtok velem egyet érteni, de egy elgondolkodást végül is megér.
freya
"Miután Isten létezése természetes volt minden korai társadalomban, nincs okunk feltételezni, hogy nincs Isten. Ami nincs az nem is hiányzik."
Honnan tudod, hogy még mindig hiányzik? Farkunk is volt régen, aztán a fejlődés során feleslegessé vált, ezért visszafejlődött, és mára nagyon kevés nyoma maradt. Szerintem az isten mém is ilyen: régen szükség volt rá, de egyre haszontalanabb, ezért veszti el a befolyását.
"Nem hiszem, hogy a haláltól való félelem, vagy a vagyon megvédése a tömegektől lett volna az az elv, ami Istent szükségszerűvé teszi, ez eléggé marxista elgondolás, bár tény, hogy az egyházi szervezetek többé kevésbé megszédültek a világi hatalom dicsőségétől."
Szerintem pont a vagyon szeretete volt, ami miatt a keresztény vallás létrejött. Ne feledjük, hogy az eredeti keresztény tanítások nagyon hasonlóak a marxista ideológiához.
Viszont az egyház akár a szegények megfékezése céljából is létrejöhetett, de az biztos, hogy sokat tettek érte.
kérdező!
attól mert a tv beléd manipulálta az istentelenséget, még ne m kell olyan kérdést feltenni még ebben a kategóriában sem, ami már más hamis dolgokat állít tényként és épít rá - jelen esetben - kérdést.
Aki legyőzte a halált az Jézus. Az életedet nem mentheted meg ezért nem ok arra hogyha félsz a haláltól hogy hívő ember légy.De az örökkévalóságra Jézus adott hitet.És bíznunk kell ebben.
János első levele:
"Maradjunk meg Krisztusban.Mármost gyermekeim maradjatok meg őbenne,hogy amikor megjelenik,bizalmunk legyen iránta és meg ne szégyenítsen minket eljövetelekor.Ha tudjátok hogy ő igaz,ismerjétek fel hogy aki az igazságot cselekszi az is mind tőle született."
Nos, íme néhány makacs, de igaz tény:
A vallás az egyszerű emberek "találmánya" és azért találták ki, mert ettől nagyobb lett bennük a biztonságérzet. Történelmileg bizonyított, hogy a vallások azokban az időkben nyertek nagyobb hangsúlyt az emberek körében, mikor világukat veszedelem fenyegette (pl.: Sötét Középkor). Igaz továbbá az is, hogy az akkori politikai elit gyakran használta fel a vallást, abból a célból, hogy az egyszerű embereket cselekedetre bírja (pl.: Keresztes Hadjáratok - 1096-ban II. Orbán pápa bűnbocsánatot hirdetett a kitaszított kóbor lovagoknak, akik így ezrével özönlöttek Bouillon Gottfried seregébe, hogy felszabadítsák Jeruzsálemet a szeldzsuk uralom alól. Az igazi oka a hadjáratnak azonban a kelet mesés gazdagságában rejlett és Európa magtárai már nem bírták etetni a népet). A vallási háborúkat a kor nagy kereskedővárosai is támogatták, mert ez pénzszerzési lehetőséget jelentett számukra, mivel ők szállították át keletre a seregeket. Az egyház térnyerése ekkor kezdődött csak meg igazán, vallásos szövegeikkel könnyen befolyásolhatták az embereket.
Jézus azt tanította, hogy ne bálványozzanak, éljenek jámbor életet, segítsék a szegényeket és ne háborúzzanak. Az egyház mit csinál??? - templomokat épít, vagyont halmoz és a történelem folyamán számos háborút vívtak csak Róma üdvéért (Keresztes Hadjáratok, reconquista, invesztítúra harcok, erőszakos hittérítések Kelet-Európa pogányaival szemben) A Pápa saját hadsereggel rendelkezett egészen az olasz nacionalizmus koráig!!!- ez egy hatalmas ellentmondás.
A másik dolog a Biblia.
Tudjátok ki írta?
325-ben Nikaia-ban zsinatot hívtak össze és a püspökök eme alkalommal válogatták ki a szent tekercsek közül azokat, amelyek az ő véleményük szerint belefért abba a vallásképbe, amit kialakítani igyekeztek.
Továbbá, egészen a XI. századig a kereszténységen belül nem létezett olyan, mint hit a Pokolban vagy a Paradicsomban. Ez a Clunyi Reformok koholmánya. Ezekben az időkben ugyanis a katolikus egyház módfelett lezüllött; a papok nősülhettek, egyszerre több szeretőt is tartottak, a kolostorok élete demoralizálódott, s ott a nagy egyházszakadás Bizánccal, ami tovább rontott a helyzeten. Szükség volt rendezésre, amit aztán VII. Gergely tett meg: ekkor alkották meg a cölibátust és még sok ehhez hasonló nagyon szigorú törvényt. S hogy az embereket is jámborabb, kötelesség teljesebb életre neveljék, elkezdték őket a Pokollal ijesztgetni.
Az egyház ekkor állította fel a Szent Inkvizíciót. Fanatikus tagjait nem arra képezték ki, hogy a lelkekből űzzék ki a gonoszt, s védjék meg tőle az embert. A boszorkányégetések túlnyomó többsége politikai okokból történt, míg a kisebb hányadért az emberek hülyesége tehető felelőssé - elnézést a kifejezésért. A 15. - 18. század között csak Európában 9 millió embert égettek el...
Később, mikor a nyugati egyház hatalma a reformáció korában megingott, újra kitörtek a harcok. A harmincéves háború alatt (aminek voltak igen vallásos okai is / a katolikus Habsburgok vallási "restaurációra" törekedtek /) közel 12 millió ember vesztette életét (többsége civil).
Létezik-e Isten vagy sem?
Én nem igazán hiszek benne, csak a Sorsban.
Hogy e tényekkel te mit kezdesz, rajtad áll, de mind igaz, utánuk is járhatsz, ha nagyobb bizonyosság kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!