Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van-e a kreacionizmuson kívül...

Sághegyi Csaba kérdése:

Van-e a kreacionizmuson kívül más magyarázata annak, hogy használati tárgyakat találtak szénben, és sziklákban?

Figyelt kérdés

A kérdés nem kitaláció, a ténytagadók kíméljenek.

[link]

[link]


2011. júl. 30. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Az időutazás esetleg, vagy az UFO-k. :)


De viccet félretéve én a teremtésben hiszek, olvastam már egy ilyen könyvet, ami felsorakoztat egy csomó bizonyítékot arra, hogy a darwinizmus hülyeség.

De köszi, hogy ezt is megmutattad.

2011. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen a kreacionizmus sem magyarázata. Egyébként szén és kőzet nagyon sokféleképpen keletkezhet. Persze az írásokat nem olvastam el, amit belinkeltél, de akár valamilyen vulkáni kőzet, vagy hasonló olvadt anyag is betakarhatta. Vagy bármi ami később szénné tudott alakulni. (Ha a fenti linkekben ezek cáfolata szerepel, akkor az első mondat kivételével tekintsd semmisnek a hozzászólásomat.)
2011. aug. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

Az evolúció hívők szerint még nem voltak emberek, amikor a szén keletkezett, gondolom ezért se nagyon repdesnek felőlük a válaszok.


Ajánlom az alábbi dokumentumfilmet a Föld fiatal koráról, ez ésszerűbb magyarázattal szolgál, mint más elméletek:


[link]


Üdv.

2011. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm, a videót már letöltöttem, hasznomra volt. :) Persze teremtéshívő vagyok, a fenti kérdés csak egyik oka a nagyon sok közül. További hasonló kérdéseket tervezek a rovatba.
2011. aug. 2. 00:14
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Még nem volt időm ezen a rengeteg megemlített forrásanyagon átrágnom magam, de nem értem hogy mi alapján hisztek az intelligens teremtésben. Az, hogy használati tárgyakat találtak a szénben és a sziklában, az hogyan bizonyítja azt, hogy a föld létrejötte a megfontolt tervezés eredménye? Ha a szén képes gyors átalakulásra, az pont azt bizonyítja, hogy kívülről bármikor odakerülhettek azok a tárgyak. Én személy szerint nem hiszek az intelligens tervezésben. Én úgy gondolom az anyagi világ egy isteni kisugárzás, melyet érzékszerveinkkel képesek vagyunk észlelni. A földi életünk azonban csak ezen érzékek csapdájában töltött rabság. Fel kell ismernünk, hogy valójában a szemünk nem lát, a fülünk nem hall és az agyunk nem gondolkodik - ellenben mi kitűnően használhatjuk a szemünket látásra, az agyunkat gondolkodásra, a fülünket hallásra. Nem azonosulunk ezekkel, csak eszközként használjuk őket. Aztán, mikor elöregednek, majd ledobjuk őket, mint a cipőnket és veszünk másikat. Azért még, hogy idősként már az agyunk nem fog olyan jól, vagy már alig látunk még mindig önmagunk maradunk, nem igaz? Ilyen értelemben tekinthetjük ezt teremtésnek, de az intelligens tervezéstől távol áll. A teremtés elméletében én semmilyen rációt nem látok.


F/18

2011. aug. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

Olvastam Darwin könyvét.

1. A természetes kiválasztódás, az életképes egyedeknek és utódaiknak a fennmaradásának a felismerése. Ezzel a ténnyel egyetértek. Ez igaz testi síkon és a gondolkodás síkján, egyaránt. A fogoly táborokban pl. zömmel azok az emberek maradtak életben, akik erősek voltak hitükben, azaz nem adták fel az Élet iránti és a Szabadulásba (végső soron Istenbe) vetett reményüket.

2. Az emberszabású majmoknak pont ott nincs szőrzet az arcán, ahol a férfiaknak szakálluk nő. :) ergo: nem sok köze van a majomnak az embernek nevezett lényhez.

3. Hívő ember vagyok, gondolkodni pedig nem csak szeretek, de merek is. A Biblia "vas-logiká"-ját, meggyőződésem szerint, még nem ismerjük eléggé! A Kijelentés megértése pedig nincs az angol és a német teológusok személyéhez kötve. Sajnálatos, hogy sokan csak a nyugaton már megjelent gondolatra mernek teológiai felismerésekben előbbre lépni.

2011. aug. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vree ***** válasza:
78%

"gondolom ezért se nagyon repdesnek felőlük a válaszok. "


Azért nem "repdesnek, mert a kérd. azt kérte hogy csak hívők szóljanak hozzá :/


Egyébként a kéznyom amivel az első is indít hamisítvány. Volt már ufómagazinban is és kézről kézre adják a természetfelettiben hívők, így jutott el végül a teremtéshívők kezébe, akik persze b*sznak utánajárni, hogy valóban krétakori képződményről van-e szó, mint egyesek állítják. Az már nem is meglepő, hogy a jelentős tudományos felfedezést egy kreacionista múzeum őrzi, és pontos vizsgálatát külsősöknek nem engedélyezik. Mint annyi más ereklyét egyszer majd ezt is "ellopják". és ezzel örökre úgymond igazolást nyer a történet - mert a kreacionizmusban minél kevesebb a bizonyíték, annál biztosabban tartja magát a történet.

2011. aug. 2. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

"Az evolúció hívők szerint még nem voltak emberek, amikor a szén keletkezett, gondolom ezért se nagyon repdesnek felőlük a válaszok. "


Nem vagyok evolúció _hívő_, de gondolom azért nem röpdösnek a válaszok, mert a kérdező kérte, hogy akik magukat a tényeket tagadnák, ne írjanak.


Innentől kezdve, aki úgy tudja, hogy a fentiekről már rég bebizonyosodott, hogy hamisítványok, az nyilván nem tud érdemben válaszolni.

2011. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
11%

A kreacionisták szerint a Földet 6000 évvel ezelőtt(asszem) teremtette Isten, akkor dinoszauruszok sem lehetnek, se semmi :)


Persze az evolúció hívők is hibáznak valahol, a válasz szerintem az, hogy jóval előbb is élt már emberi kultúra a Földön, mint mi azt képzeljük, onnan maradtak meg ezek a használati tárgyak. Sajnos rengeteg dolgot eltitkolnak előlünk, de egyszer csak választ kapunk ezekre a kérdésekre.

2011. aug. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
14%

Ez jól látható az írásban, hogy megy a népbutítás.

Ha ebből indulunk ki, nem tudjuk már, hogy mi a népbutítás és mi nem. Nem-e ez is az???

Vagdalóznak a tudósok az évmilliókkal, azt fogom egyszer röhögni, ha bebizonyítják, hogy a szénatomok nem úgy bomlanak és az eddigi dolgok tévesek voltak.


Bibliában mi van, ami nekünk, kik hallanak és látnak meg van írva:

1. ne higgy embereknek!

2. ha eljön Isten országa, akkor Isten elveszi a hatalmasok hatalmát, a tudást, kik sokat tudnak mind megmutatja hiábavaló, a tudás mit sem fog érni.

2011. aug. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!