Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van-e a kreacionizmuson kívül...

Sághegyi Csaba kérdése:

Van-e a kreacionizmuson kívül más magyarázata annak, hogy használati tárgyakat találtak szénben, és sziklákban?

Figyelt kérdés

A kérdés nem kitaláció, a ténytagadók kíméljenek.

[link]

[link]


2011. júl. 30. 17:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
38%

Én írtam, hogy olvastam Darwin könyvét - 02:07

Furcsa, de azt kell, hogy mondjam:

amióta megszünt a kétpólusu ideológiai világ, és nincs u.n. szocializmus, mint ellenzék a világ gondolkodásában, azóta a tudomány kontrollálatlanná vált, hatalmi és pénz kérdések játékszerévé. Lásd - H1N1 és a madár-, sertésinfluenza.

Miért kell nekem, a Bibliát ismerő embernek régészeti lelet ahhoz, hogy tudjam, nem a majomtól származik az emberiség?

A teremtésről pedig annyit:

az egyszerü, de Bibliát olvasó és bibliai műveltségü falusi néni mondta valamikor egy lelkipásztornak:


"Tiszteletes Úr! Isten teremtett minket, a szüleink pedig eszközök voltak a teremtésben!"


Ezt a bölcsességet az akadémiákon - sem világi, sem teológiai - akadémiákon nem tanítják.

Ám minden általános iskolát kijárt ember érti a lényeget.


F.B.

2011. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
61%

"A kérdés nem kitaláció, a ténytagadók kíméljenek."


Ez után hogyan várod el, hogy olyanok válaszoljanak, akik szerint a linkelt oldalakon vegytiszta hülyeség található. Márpedig így van. A források hitelessége konvergál a nullához... -∞ felől. Innentől kezdve nincs miről beszélni.

2011. aug. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen mindegy hogy a fenti linkekben írt anyagok igazak-e, a kreacionizmus nagyon sok mindenre nem ad választ, csak ködösít. Nem vagyok ateista, se elvakult tudomány párti, csak próbálok racionálisan gondolkodni.


A Bibliáról már kiderült, hogy az egyik leghiteltelenebb, zsinatokon legtöbbször átírt "szent" könyv, ezért most majd jól lepontoznak itt, de így van, utána lehet nézni.


Arra pedig tényleg nem tud senki választ adni, hogy akkor miért nincsenek említve a teremtés könyvében többek közt az őshüllők, vagy hogy akkor hogy találnak 7000 (a legelvakultabb hívők szerint ennyi idős a Föld) évnél régebbi leleteket, több tíz vagy százezer éves emberi használati tárgyakat.. Valahol az USA-ban (ott a legnagyobb a parasztvakítás)kérdeztek valami hitgyüli vezetőt, hogy akkor mi a helyzet pl a dínó csontvázokkal.. Az volt a válasz, hogy azokat a Sátán tette oda, hogy próbára tegye a hitünket.. Úgyhogy asszem ennyit erről. :)

2011. aug. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!