Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "Kicsoda hát a hű és bölcs...

"Kicsoda hát a hű és bölcs sáfár, kit az úr gondviselővé tőn az ő háza népén, hogy adja ki nékik élelmüket a maga idejében? "

Figyelt kérdés

Ki hát a hű és értelmes sáfár, akit az ő ura szolgaszemélyzete fölé kirendel?” (Luk 12:42).


Ez a kérdés több mint 1900 éves. Százezrek úgy vélik, hogy megtalálták rá a választ. Akik viszont nem ismerik a választ, örök jólétüket érintő jótéteményektől esnek el. A kérdés most is ez: „Ki hát a hű és értelmes sáfár, akit az ő ura szolgaszemélyzete fölé kirendel, hogy kellő időben kiadja nekik élelmüket?” (Luk 12:42).


E kérdésnek ezért különösen a kereszténység számára van nagy jelentősége, hiszen a kereszténység Krisztust „Urának” szólítja, tagjai pedig az ő tanítványainak vallják magukat.


2009. ápr. 22. 08:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%

Ez mi a búbánat?

Valami térítési kísérlet?

2009. ápr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

De az Úristen kiáltott az embernek, és ezt kérdezte: Hol vagy?" (1 Móz 3:9)

Ez a kérdés több, mint 3000 éves. Százezrek úgy vélik, megtalálták rá a választ....



...nem értem a kérdésedet...

2009. ápr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Hát öcsém, gratulálok, nagyon jelentőségteljessé tetted magad a kérdésed által. Degenerált.
2009. ápr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

A 10:14-es nek,

nagyapám mondását küldöm:


"Nem az a paraszt aki kapál."

2009. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%
Ennek ellenére jobb lenne ha kommentelés helyett kapálnál. Ugye érted.
2009. ápr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Most én is kapjak le egy könyvet a polcról és tegyek föl belőle egy mondatot kérdés alakjában?
2009. ápr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem kapj le egy könyvet s próbálkozz meg vele. Én olvasgatom a Bibliát, s az jött le belőle nekem, hogy Krisztus kinevez egy csoportot, akiknek felelősségük a hit háznépéhez tartozó embertömegeket ellátni szellemileg, a hitüket erősíteni, s mindez akkor történik, amikor az Uruk láthatatlan jelenléte elkezdődött. Nem hamarabb, nem később. Ez segíthet azonosítani a tiszta imádatot, s így számtalan vallás kiesik a rostán. S így tiszta, szeplő nélküli imádatot tudunk bemutatni Istennek. És ez lenne a cél, mellesleg az, hogy egy keresztény szellemileg ne éhezzen és kitartson a hitben a jutalomig, s aztán is. Nekem ezt jelentik ezek a szavak. Nem tudom, a kérdést kiíró mire gondolt, de nekem ez jön le. Nem csak ebből a versből, hanem úgy Jézusnak a 'végidős kijelentéseiből' is.
2009. ápr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
A kérdés föltevője tudja a válszt, ezen az oldalon tanítani szeretne. Az sem rossz, de talán akit érdekel ez a konkrét kérdés, az nem itt keres erre választ. (Ez nehéz, sokaknak érthetetlen.) Csak sok zagyvaságot hoz elő. Maga a téma viszont ennék sokkal komolyabb...
2009. máj. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Azt vágom, hogy tanítani szeretne, ilyen módon kölcsönözve jelentőséget magának. Esze viszont nem sok van ha jobb módszert nem sikerült kieszelnie.
2009. máj. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Egy igazi keresztyén ember, egyben evangelista is .

Az evangéliom, pedig az ="örömhír".

Amint látszik: " Nincs mindenkinek füle a hallásra"

És sokan nem tudják azt sem, hogy két fület is azért adott az Isten, hogy sokat halljunk, egy szájat pedig azért, hogy keveset beszéljünk.

"Bölcsebb maradtál volna, ha nem szóltál volna"


Akinek nem inge, ne vegye magára!


Akinek inge, az pedig ne meztelenkedjen tovább.

2009. máj. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!