Melyikben hiszel? Az istenes vagy az ősrobbanásos verzióban?
Ma törin ez volt a vita téma.
Kíváncsi vagyok a többség véleményére. :)
"Mélyen hiszem, TUDOM, hogy a mi egyetlen és irgalmas Istenünk teremtette a világot, minket, mindent!"
Ez a válasz 15%-ban hasznosnak tűnik.
A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 21:15
Ezt a választ miért kellett 15%-ra lepontozni????
"Sőt, mindez 1:0 a Biblia javára, ugyanis az ősrobbanás azt jelenti, hogy az addig divatos elmélet, mely szerint a világegyetem öröktől fogva van, megdőlt."
Nem dőlt meg, csak más megvilágításba került.
"Továbbá Darwint is át kell gondolni, mert nem igazán volt idő mindarra a VÉLETLENSZERŰ változásra, amiről ő beszélt."
És ez az állítás azon alapul, hogy...
"A véletlenszerűt azért emeltem ki, mert ha az intelligens tervezést fogadjuk el"
De nem fogadjuk el, ahogy a tudóstársadalom 99%-a sem.
"Mindez választ ad néhány érdekes kérdésre."
Csodákkal és varázslattal sok mindent meg lehet magyarázni. Nem biztos, hogy helyes válaszra jutunk, de válaszra.
"Hinni pedig azt jelenti, hogy bizonyosak vagyunk abban, amit remélünk. Aki hisz valamiben, az meg van győződve arról, hogy az a
dolog valóságosan létezik, annak ellenére, hogy nem látja."
Az ősrobbanás egy elmélet, amelyet el kell hinned. Mivel nem volt jelen senki, és nem ismételhető meg. Tehát hit által elfogadod, a nálad okosabb tudós emberek teóriáját.
A teremtés elmélet is hit által fogadható el. Vagyis két világnézet, két hit áll szemben egymással. Az evolúciót többen vallják mint a teremtést, de ez önmagában nem bizonyít semmit. Az evolúció szerint egy nagy fejlődésen mentünk keresztül a világ, az egyszerűbből egy bonyolultabb fejlődött ki. A teremtés szerint pont fordítva, a kezdeti állapot igen jó volt és egy folyamatos romlás megy végbe, tehát minden a romlandóság alá van vetve és egy leépülés látható. Az evolúció szerint az élet egy véletlen műve, maga a létezésnek nincs értelme, se célja, sőt veled is csak rosszabb ez a világ mert Te is csak szennyezed ezt a világot. A teremtés elmélete szerint nem a véletlen műve vagy, az életednek van értelme és célja, és a világot jobbá is teheted. Az evolúció szerint az élet után nincs létezés, a halál teszi értelmetlenné az életet pont ezért. Így élvezd ki az életed napjait, tegyél bármit, érezd jól magad! A teremtés szerint van létezés a halál után, és lényeges hogy miként éljük meg a földi létet mert van számonkérés. Ha ez idő alatt megtaláljuk a földi létünk célját és értelmét, akkor végül elnyerjük annak jutalmát az örök életet. Végül pedig ha az evolúcióban hittünk és kiderül hogy tévedtünk, máris nagy bajban vagyunk és kimászni se tudunk belőle. Ha teremtésbe hittünk és ott derül ki hogy tévedtünk akkor se vesztettünk semmit, mert egy kiegyensúlyozottabb életet éltünk.
Mind a kettő hibás elmélet, mert a "tyúk vagy a tojás" dilemmájába ütközik.
ha minden az ősrobbanással kezdődött akkor valamikor az ősrobbanás előtt keletkeznie kellett valaminek valamiből ami azután fel tudott robbanni. Tehát ez megdőlt.
Ugyanúgy mint az Istenes mese. Mert, ha az isten teremtette a világot, akkor ki teremtette Istent? És az istent teremtő izét ki teremtette?
Ez is baromság. Nyilvánvaló, hogy lenni kell egy harmadik verziónak. Akkor is, ha ezt még nem tudjuk elképzelni.
De a másik kettő elmélet alapjaiban hibás.
"ha minden az ősrobbanással kezdődött akkor valamikor az ősrobbanás előtt keletkeznie kellett valaminek valamiből ami azután fel tudott robbanni. Tehát ez megdőlt."
Már a felvetésed is téves. Nem volt olyan, hogy az ősrobbanás előtt, mivel akkor nem létezett az idő. Gondolom erre hamarosan felvetitek a szokásos kérdést: jó, jó de mégis akkor mi volt előtte? Erre a kérdésre nincs válasz mivel teljesen értelmetlen. Olyan mintha az kérdeznénk milyen az íze a zöld színnek?
Az ősrobbanás egy hipotézis, amely abból indul ki, hogy volt egy "véghetetlenül kicsi szingularitási pont", amely oly csekély volt, hogy az idő és a tér már nem fért el benne. Mivel ilyet még soha senki nem látott és mivel a fizika a tér és idő keretein belül a létező dolgok külső, járulékos tulajdonságaival foglalkozik, ezért ilyet nem fogadok el. Fizikailag lehetetlenség egy olyan pont, amelynek ne helyezkedne el térben és időben.
Az ateista aspektust már csak azért nem fogadhatom el, mert elméletben csak akkor, és csak is csak akkor létezhet ilyen véges pont, ha előfeltételei vannak, tehát okai vannak, de akkor már nem is a kezdetleges, legelső pont a dolog menetében. Csak abban az esetben nem nevezhetjük egy létezőt okozatnak, tehát egy olyan valaminek, amelyet teremtettek, ha az végtelen, független, a teremtett világot fokozatokban átható és lényegileg egy létező.
A teremtés pedig alapvetően ezeken a kérdéseken felül van, de szervesen kiegészítik azt a problémát, amelyet az utóbbi sorozatbeli gondok okoznak.
Egyszerűen nézem a válaszokat és szörnyülködök mennyi idióta magát okosnak tartó ember van. Először is az Ősrobbanás elmélet nem teljes mivel már a tudósok és inkább más elméleteket támogatnak amiknek persze egyik alapja az Ősrobbanás. Ott van a multiverzum elmélet miszerint a mi csak egy buborék univerzum vagyunk a sok közül és szinte végtelen számú világ van eszerint ha a mi világunkba a sört választom a pálinka helyett akkor egy másik világban pont fordítva van. Ez az elmélet hasonlít a párhuzamos univerzum elméletre is. Szomorú látni hogy sok ember még mindig a ma sulykolt kiegészítetlen Ősrobbanás elméletet szajkózza ami még közel sem teljes. Az Ősrobbanás elmélet a hívők utolsó mentsvára ezért is olyan népszerű. Hiszen a semmiből nem lehet valami.
Van egy másik elmélet is a felfúvódó univerzum elmélet. Eszerint a világunk ciklikus akár végtelenszer is roskadhat össze és tágulhat újra. Ebben is van valami. Lehet hogy ez és a multiverzum elmélet együtt igaz.
A vallás csak az emberiség fejlődését hátráltatta már rég megdőltek a Föld lapos, a Föld van a világmindenség középpontjában tézisek ahogy a kreacionisták is csak átformálták a tudományossá a sok tudománytalan maszlagot. Persze nincs bizonyíték arra hogy nincs Isten de nem kell Isten ahhoz hogy a világunkat megmagyarázzuk. Az is lehet hogy a tudomány téved. Valaki már írta hogy Isten csak van és nem ölt semmilyen formát cseréljük ki Istent a világmindenségre. Nem ugyanaz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!