Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Nektek az...

Keresztények! Nektek az inkvizíció le van tudva egy bocsánatkéréssel?

Figyelt kérdés
Nem tudom felfogni, hogy ilyen kegyetlen dolgokat hogyan tehettek meg az emberek(főleg, ha a jeligéjük a szeretet), és még Sátán a gonosz? Hát komolyan nem értem hol itt az igazság, na meg az hogy "szeresd fele barátodat"?És akkor jönnek a válaszok, hogy "az nem Isten büne, hanem az egyházé", de akkor az Isten mért nem állította meg őket? Mért maradt fenn az egyház? Mért követik az emberek?Mindig mondjátok, hogy a gonoszság Sátán műve vagy mi, de szerintem saz inkvizíciónak nincs hozzá köze. Akkor miért voltak ilyen gonoszak? Ez undorító, gusztustalan és vérlázító, és szerintem nem lehet elintézni egy sima bocsánatkéréssel.
2011. aug. 29. 13:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még akkor sem, ha maga a pápa kért bocsánatot.
2011. aug. 29. 13:54
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Igen, a Sátán a gonosz, és ő irányítja a világot, ezért vannak az embereknek bűneik. Isten azért nem állítja meg, mert szabad akaratunk van.


Az emberek nem az egyházat követik, hanem Istent. Attól, hogy vannak keresztények, akik olyan dolgokat tettek, amik nekem nem tetszenek, attól még én megtalálhatom Istent. Nem azt kell nézni, hogy mások mit csináltak, a saját szemedben kéne inkább a gerendát keresni, nem másokéban a szálkát.

2011. aug. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

van valahol egy összesítés hogy Sátán meg isten hány embert ölt meg a bibliában,

[link]

meg is kerestem neked

2011. aug. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Naponta tíz az ötödiken ilyen kérdés van, olvass vissza. A jelent, a jelenben történő eseményeket meg véletlenül se vedd észre.
2011. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Ateisták! A kommunizmus szörnyűségeiért amit az egyházellenesség és tömény ateizmus jellemzett, vagy a francia forradalom utáni gaztettekért amit a józan ész nevében követtek el meggondolatlanul, azokért ki fog bocsánatot kérni?


Magad is tudod,hogy az ember gonosz jószág, épp ezért értelmetlen a kérdésed.

Az átlag keresztény épp annyit tehet a romlott középkori klérus gaztetteiről, mint az átlag ateista a kommunizmuséról.

Semmit.


Istennek semmi köze a gyilkosságokhoz, ahogyan a mai egyháznak sem. És mivel te ateista vagy, ezt pontosan tudod. Azt talán nem, hogy keresztény nem egyenlő a katolikussal.

2011. aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

1.Akkor az egyház tán nem Istent követte?

2.Tisztában vagyok a hibáimmal,természetesen nekem is vannak, de én tudtommal nem vagyok tömeggyilkos.

3.A kommunizmust is elítélem, de az már jóformán nem is létezik, az egyház azóta is vígan éli világát.5

2011. aug. 29. 14:47
 7/15 A kérdező kommentje:
Az 5öst nem akartam belegépelni
2011. aug. 29. 14:51
 8/15 A kérdező kommentje:
Amúgy abban igazad van utolsó, hogy nem érdemes firtatni ezt a témát, mert azon már változtatni nem tud senki, ami történt, belátom.
2011. aug. 29. 15:04
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, borzalmas volt, igen szörnyű dolgokat tettek. Sokan azt hitték az a helyes, úgy követik Istent, ők tévedtek. Sokan csak a hatalmat élvezték, ők csak látszólag követték Istent. Az akkori Egyház nem szerette a felebarátait és sokszor a sátán útjait járta. Mert a sátán cseles, a hivőt úgy kísérti meg, és viszi rosszba, hogy a hivő azt hiszi, helyesen cselekszik.

Az Isten senkit sem állít meg, szabad akaratot adott, vagyis nem avatkozik közbe, bármit is teszel, legyen az hiba, gonoszság, vagy bármi más.

Az Egyházban történtek rossz dolgok, de annyi csodás dolog is. Ott voltak az őskeresztények, akiki a hitükért a halált is vállalták, ott voltak a szentek, akik Istenre figyeltek, ott voltak a szerzetesek, akik átmentették a tudományt az újabb korokba, ott voltak azok, akik rengeteg emberen segítettek és sokakat megmentettek (pl. betegápolók, lásd akár Teréz Anyát). Ne vesd el az egész egyházat egyesek bűnei miatt, mégha azok vezetők is voltak.

Az Egyház igyekszik megújulni és elvetni a rosszat, követni a helyes utat. Néha gödörbe lép, de emberek a tagjai és az ember nem tökéletes.


Mi mást tudnál elképzelni 500 évvel a bűnök után? Bocsánatot kért olyan dologért, amit nem ő tett és sose volt hozzá köze. Te tettél már ilyet? Mit tegyen még? Oszlassuk fel az Egyházat, mert 500 évvel ezelőtt bűnöket követtek el? Szórjunk a fejünkre hamut és öltözzünk zsákruhába? Szerintem ez hatalmas gesztus, főleg azért, mert senki és semmi nem kényszerített bocsánatkérésre a pápát.

A magyarok 1000 éve végigkalandozták fél Európát és megöltek sok ezer embert. Az én bűnöm? A tied? A valamikori magyar kormány bocsánatot kért érte? Nem. Mert semmi köze hozzá.

2011. aug. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

A kommunizmus nagyon is létezik, csak átnevezték és kicsit változtattak rajta, így ez lett a demokrácia. Egy rendszer amely elhiteti az emberekkel, hogy szabadok és ők irányítanak. A demokrácia pedig folyamatosan szedi az áldozatait, hol burkoltan (pl.: Magyarország), hol pedig nyíltan (Közel-Kelet, azon belül a 60 éve tartó palesztin népirtás kiemelendő). Tehát nézz szét a világban kicsikét, mert szerintem ez az elfogadhatatlan, ami most folyik a ,,civilizált" világunkba. Folyton a kereszténységet hibáztatni meg már nagyon unalmas, van rajta kívül egy sokkal gonoszabb nép, egy sokkal gonoszabb vallással, ami régen és most szedi az áldozatait.


Üdv: egy igazságban hívő ember (nem ateista, de hasonló)

2011. aug. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!