Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Meddig köti a "papot" a...

Meddig köti a "papot" a gyónási titoktartás?

Figyelt kérdés
Ha valaki a gyónás keretein belül bűncselekményt vall be a papnak,akkor is hallgatnia kell? Büntethetik a papot ha hallgat?
2011. aug. 28. 23:12
1 2
 1/17 ava87 ***** válasza:
100%
Ezt egyszer egy paptól kérdeztem meg, és azt mondta, hogy igen, akkor sem mondhatja el.
2011. aug. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Igen, akkor is.
2011. aug. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

De a rendőrség nem bünteti meg ilyenkor például, ha valaki egy gyilkosságot hallgat el?


Bocsánat, hogy ide írtam a kérdést, de felesleges lenne ezért kiírnom egyet nekem is.

2011. aug. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A bíróság kötelezheti a papot hogy tanúként beszéljen? Lecsukják ha megtagadja? Egyáltalán hivatkozhat a gyónási titoktartásra,érdekli ez a bírót?
2011. aug. 29. 00:21
 5/17 A kérdező kommentje:
Semmi baj! Nekem is ez járt a fejemben. Érdekes dolog.
2011. aug. 29. 00:22
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

mindörökkön örökké.


amúgy..ugyan ki fogja a papra bizonyítani, hogy hallotta a bűncselekményt? :D csak annyit mond, hogy nem mondhat semmit a gyónásról, oszt cső.


nekünk ezt mondta anno a papunk: volt egyszer egy pap, nagyon szerette a szalonnát, volt is neki otthon, de egy ministráns ellopta, megette (:D). erre a pap kiakadt, dühöngött (micsoda, egy pap..?), rendőrt hívott a szalonna miatt..(:D) erre a srác bement a paphoz gyónni, és meggyónta, hogy ő lopta el a szalonnát. tehát nem volt mit tenni, isten megbocsájtott, a pap is megbocsájtott.. majd elküldte a népet hogy az ügy le van zárva..senki nem szedte ki belőle miért. (na már most, akkor honnan tudjuk a sztorit? :D)


hát mondjuk, a bökkenő ott van, hogyha a bűnös annyira megbánná a bűnét, esetleg felelhetne is érte a bíróságon.. szar az egyház, valljuk be. ;)

2011. aug. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Vannak személyek, akiknek a tanúkénti kihallgatása a törvénynél fogva kizárt. Ilyen az ügyvéded és a papod is.

Azaz a nem a papnak kell elhallgatnia, hogy mit tud, hanem a bíró nem kérdezheti meg.

Szóval a titoktartás a papot az ő haláláig köti.

2011. aug. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam,értem köszönöm!
2011. aug. 29. 11:02
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
Egy papot a gyónási titoktartás egészen a sírig vagyis a halálig köti.. tehát semmilyen estben nem szegheti meg. ugyanez a dokira is él.
2011. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Az jutott eszembe,hogy mi van akkor ha a pap olyan súlyos dolgot tud meg,ami már őt is emészti?! Tudja ha elmondaná,megoldódna minden! Ilyenkor hogy tud elszámolni a lelkiismeretével???

Tegyük fel hogy valaki meggyónja neki hogy ő egy sorozatgyilkos. Senki nem tudná bizonyítani csak ő,rajta múlik hogy elítélik e azt az embert. Ilyenkor mi van?

És ha mégis megszegi a gyónási titoktartást,akkor mit tesznek vele? Vagy ha azért szegte meg mert ember életek múltak rajta? Gondolom dutyiba nem zárják. Az azért érdekelne,hogy az egyház ezt hogy reagálná le?!

2011. aug. 29. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!