Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha világos számára, hogy nem...

Ha világos számára, hogy nem lehet igaz, akkor miért hisz benne továbbra is?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasom a kérdéseket visszafele a kereszténységgel kapcsolatban, a sok értelmetlen kritika mellet rengeteg jogos feltevés, és ellentmondás is napvilágot lát. Ha elolvasod őket, és a rá érkező értelmes, keresztény válaszokat, akkor észre veheted, hogy egyértelműen, és minden kétség nélkül kiderül a keresztények számára, hogy az amiben hisznek, kizárt, hogy igaz legyen. De az a kérdés, hogy akkor miért hisz továbbra is benne, ha már kiderült számára, hogy nem lehet igaz!


Itt most csak a komoly kritikákra gondoltam, amik valóban alapjaiban rengetik meg a keresztény hitet.


(hiszek Istenben)


2011. ápr. 26. 09:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"szentháromság, eredendő bűn, isteni manifesztálódás, adatok ellentmondása"


Ezek így nem konkrét dolgok. Mit hisz egy keresztény ezekkel kapcsolatban és milyen kritika rengette meg ezt a hitét?

2011. ápr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
pl ha az Isten az élet és a halál ura, akkor nem képmutatás, hogy feláldozta magát?
2011. ápr. 26. 12:46
 13/20 anonim ***** válasza:

nem - (de ilyen szót nem használnék értetlenkedéseim során)


Isten emberré lett, hogy az ember Istenné lehessen - ez a mondat a görög egyházatyák megváltástanának alaptétele.


[link]

2011. ápr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

- Meghalt, és feltámadt, ezzel ura a halálnak:)


- A Szentháromságban gondolom az az ellentmondás számodra, hogy hogy lehet egy Isten mégis három személy, ugye? Nekünk ezt úgy magyarázták, hogy ez olyan mint a zászló: ha a magyar zászló 3 színéből hiányzik egy, az már nem magyar zászló. Ez amúgy az egyik legnehezebben megérthető része a keresztény hitnek, de nem hiszem, h ellentmondás.


- Eredendő bűn: ezt én mindig úgy fogtam fel, hogy nyilván nem azért van, mert az ostoba Éva evett arról a fáról, hanem mert saját bűneink vannak. De ez csak saját felfogás, kérdezz meg róla vki hozzáértőbbet.


- Isteni manifesztálódás - miért lenne ellentmondás? :) Egyébként a magánkinyilatkoztatások (pl szenteknek) nem tartoznak a dogmák közé, nem kötelező hinni bennük. A Jézus által kinyilatkoztatott dolgokban kötelező.


Adatok ellentmondása - konkrétabbat tudnál mondani? A Bibliában tényleg vannak ellentmondások, de annak a nagy része szimbolikus.


Nem hiszem, hogy olyan hatalmas és legyőzhetetlen ellentmondások volnának a hitünkben. Volt, amikor én is így gondoltam, de rájöttem, hogy csak meg kell érteni.

2011. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"szentháromság -" Ami alatt mi Istent értünk, az nem tud máshogyan manifesztálódni, mint Isten három személyében, ezzel kifejezve a közösség és az egyén ősprincípiumát (Szt. Ágoston). Aki csak az egyént (mohamedán - judaista "monoteizmus") és aki csak a katyvasz többet (politeizmus) vallja, az egyértelműen értelmetlen.


eredendő bűn - Az eredendő bűn az emberi nem elsődleges vétke. Ez egy természeten túli hitigazság, tapasztalati megnyilatkoztatása csak logikai absztrakció útján lehetséges.


isteni manifesztálódás - Itt pontosan mire gondolsz? Minden dolog Istené, és az akarata minden olyan dolgon, amely Istené végbemegy.



adatok ellentmondása" - Ajánlom Michael Hesemann archeológiai felfedezéseit (A Názáreti Jézus).

2011. ápr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Számomra soha sem derült ki egyértelműen, minden kétség nélkül, hogy amiben hiszek az kizárt hogy igaz legyen, mert egész egyszerűen tudom hogy igaz:)

A hitem sosem rengett meg ezek alapján. Inkább nekem is felvetődtek kérdéseim, amiket azonban nem egy ilyen helyen hanem arra alkalmas közegben teszek fel.


Egy keresztény, aki egyébként sokszor olvassa mások véleményeit, mert szeret gondolkodni. :) (20/L)

2011. ápr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Ha nem értitek meg a súlyos ellentmondásokat, persze, hogy nem változtat meg bennetek meg semmit a felismerés, mert eleve nincs felismerés.


De lehet, hogy pont ez a válasz a kérdésemre.

"Ha világos számára, hogy nem lehet igaz, akkor miért hisz benne továbbra is?"

Úgy, hogy csak én hiszem, hogy világos számára!


Köszönöm a válaszokat.

2011. ápr. 26. 20:46
 18/20 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a "képmutatás" szó? Talán ellentmondásos.


Tegyük fel, hogy előtted megjelenik Isten. Ugye most képmutató, mert megmutatta magát, meg hogy milyen hatalmas. Még talán büszke is. Ha nem jelenik meg, akkor meg nem hiszem el, hogy létezik.


Ha Jézus nem képmutató és nem hal meg a kereszten, akkor mi most nem nagyon hinnénk.


Ezek alapján nehéz dolga van Istennek ezzel az emberi fajjal, mindenbe bele tud kötni.

2011. ápr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

ma16:16

az alábbit olyan írta, aki sokat vívódott lelkében:

------------

Kétezer év óta Golgota a föld, s a Megváltók sóhajától siralomvölgye lett.

A nagynak, a jónak, a nemesnek most is keresztfa, bitó a sorsa, míg fényben, ragyogásban élnek a latrok, s dorbézolásuk zsivaját alig-alig képes elnémítani a keresztfáknak biztató feltámadási éneke.

A megváltás munkája mikor lesz befejezve?...

A jók mikor hódítják meg már a földet?...


Elveszne a hit, öngyilkos lenne a lélek, ha az elsõ Istenember keresztje nem volna!...


Bízzunk a keresztben, bízzunk a szenvedésben. Az Élet és Halál harca nincs még eldöntve, s a nagypéntek után húsvét jõ!!... Feltámadunk!!!


Ady Endre (részlet, Debreczeni Hírlap 1899.márc.30.)

----------------

2011. ápr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Mert szokássá vált, egyértelmű. Engem reformátusnak kereszteltek (én buddhista hiten vagyok) és azzal próbáltak rávenni a konfirmációra, hogy "kapsz pénzt" én meg mindig azt mondtam nekik, hogy "nahát, pont ezért nem teszem, mert elvesztette az értékét, a régi érzések, hitmegvallás átment szokássá, csúnya szokássá". Szóval engem vetnek meg azért, mert átlátok a dolgokon.


Kb emiatt hisznek. Van a szomszédunk, aki azt mondta, hogy konfirmálj le, én is lekonfirmáltam, nem járok templomba de legalább nem vagyok POGÁNY. Anyira csőlátásuak, hogy elképesztő. Na mindegy.. Lényeg a lényeg: ez az egész azért van, mert a nagymamád a dédnagymamád, az üknagymamád, a szép nagymamád stbstb ezt csinálta:)

2011. máj. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!