Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha világos számára, hogy nem...

Ha világos számára, hogy nem lehet igaz, akkor miért hisz benne továbbra is?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasom a kérdéseket visszafele a kereszténységgel kapcsolatban, a sok értelmetlen kritika mellet rengeteg jogos feltevés, és ellentmondás is napvilágot lát. Ha elolvasod őket, és a rá érkező értelmes, keresztény válaszokat, akkor észre veheted, hogy egyértelműen, és minden kétség nélkül kiderül a keresztények számára, hogy az amiben hisznek, kizárt, hogy igaz legyen. De az a kérdés, hogy akkor miért hisz továbbra is benne, ha már kiderült számára, hogy nem lehet igaz!


Itt most csak a komoly kritikákra gondoltam, amik valóban alapjaiban rengetik meg a keresztény hitet.


(hiszek Istenben)


2011. ápr. 26. 09:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus az Út, az Igazság az Élet.


- ez kiderült, ez az Igazság, ezt hiszzük

- nincs hitmegrengető ateista - mint ahogy fordítva is igaz, bár nagyon bölcs és komoly a skolasztikusok érvelése: de attól mégse lett senkisem hívő. Ez van.

Ez nem ezen az ontológiai szinten dől el.

Mélyebben és magasabban egyszerre.

2011. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azt hiszem, ezt konkrétan attól kellene megkérdezni, aki a választ kapta. Persze, ha van rá mód. Csak ő tudhatja, hogy elgondolkodott-e azon, amit válaszoltak neki. Gyanítom, így csak provokatív és keresztényellenes válaszokat fogsz kapni.


manju

2011. ápr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A vallásokban való hit egy fura dolog, jobb elkerülni...
2011. ápr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Engem katolikus szülők neveltek, kiskorom óta katolikusok között vagyok (templom, ifjúsági hittan, katolikus suli stb.), mégse vallom magam konkrétan katolikusnak, legfeljebb kereszténynek, mert a Biblia ad számomra útmutatást. Nem ítélem el más vallások szent könyveit sem, azok is jó útmutatók lehetnek, hiszen a lényeg nagyjából mindenhol ugyanaz, csak a könyvek írói más-más közegbe születtek bele, más szellemiségben nevelkedtek, ezért másképp fogalmazták meg ugyanazt a mondanivalót. Viszont nem hiszek abban, hogy szóról szóra igaz minden, ami a Bibliában van, inkább csak jelképes és tanulságos történeteknek tartom, ami benne van, persze ettől még lehet valóságalapjuk. Akik ezeket az ellentmondásokat írják, mind azt hiszik, hogy a Bibliát szó szerint kell értelmezni és csak az létezik a keresztények számára, ami bele van írva.
2011. ápr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Bocs, félig off.


Engem személy szerint sokkal kevésbé (sőt egyáltalán nem) zavar az, ha egy keresztény elismeri azt, hogy hát bizonyos dolgok pl. tudományos szemszögből nem lehetségesek, stb-stb, de a hite ennél erősebb és ennek _ellenére_ hisz Istenben...

Mint mikor áltudományos maszlagokkal bizonyítékot keresnek Isten létére, vagy belekapaszkodnak minden apró hibába amit még nem lehet tudományosan megmagyarázni...


A hit lényege, hogy bizonyítok nélkül vagy akár azok ellenére is higgyen az ember. Akinek ez megy (nekem nem :) ) az nyugodtan lehet büszke keresztény... sokkal inkább mint aki folyton bizonygatja azt amit nem lehet és nem is kell.

2011. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
10:32 folyt... természetesen a harmadik járható út, hogy az ember hisz Istenben csak nem veszi szó szerint a Bibliát... nyilván a fentiekben nem az ilyen hívőkre gondoltam.
2011. ápr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én nem a tudományos képtelenségekre gondoltam, pl Noé és az állatok, mert ez hit kérdése, és ha van Isten akkor az lehetséges. Hanem az elve hitbéli ellentmondásokra.
2011. ápr. 26. 10:54
 8/20 anonim ***** válasza:

Ja értem, akkor bocsánat... :)


Mondanál példát? Most már kíváncsi lettem (bár válaszolni több mint valószínű, hogy nem fogok tudni :) )

2011. ápr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező mondj egy ilyen elve hitbéli ellentmondást, akkor talán jobban megértjük, hogy mire gondolsz.


Nem tudom, hogy milyen kérdéseket és válaszokat olvastál eddig, de az én tapasztalatom az, hogy a nem hívők, nem a Biblia alapján próbálják megcáfolni a kereszténységet, ami számomra teljesen lehetetlen és logikátlan. Kereszténységről a keresztény Biblia alapján lehet beszélni és vitatkozni. Van sok tudományos bizonyíték is a Biblia mellett, (ezeket nem tudom leírni, mert nekem elég a Biblia, én hiszem és nem kerestem soha bizonyítékokat, hogy meg tudjam alapozni vagy igazolni a Biblia Istenébe vetett hitemet) de azok az ateisták sem akik itt irogatnak tudományos kutatások eredményeit írják le miszerint nem igaz a Biblia, Jézus sem élt, nem volt özönvíz, stb. Nekik a tudományos bizonyítékok a következők: "elvakult, lusta keresztény vagy, mert nem vagy képes utána nézni az én álláspontomnak, pedig 100ezer olyan oldal van a neten,ami az én igazamat bizonyítja. Kereszténységgel kapcsolatban pedig ne várd tőlem, hogy majd a keresztény Bibliából érvelek neked, sőt te se mindig azzal gyere." És a legjobb érvük pedig az, hogy: "pont az ilyen keresztényekkel van bajom, mint te vagy." És a rendszeres negatív jelzők sem maradhatnak el a hívők irányába. Az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni.


Én olyan komoly kritikát, ami valóban alapjaiban rengeti meg a keresztény hitet itt még nem olvastam. Azonkívül az sem mindegy, hogy valakinek normális stílusa és jó "beszélőkéje" van és jól megfogalmaz, előad egy kritikát, ami lehet, hogy csak az ő gondolata, de nincs mögötte semmi "tudományos" csak jól van eladva, vagy pedig valaki kutatott a témában a Bibliában is és máshol is és ezek alapján ír le dolgokat.

2011. ápr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
pl szentháromság, eredendő bűn, isteni manifesztálódás, adatok ellentmondása, stb
2011. ápr. 26. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!