Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért jó az, ha csecsemőként...

Miért jó az, ha csecsemőként megkeresztelik az embert, esélyt sem adva neki a szabad választásra?

Figyelt kérdés

Vajon nem lenne jobb később eldönteni, hogy kíván-e tartozni az adott vallási közösségbe?

Vajon hány olyan keresztény él, akinek eszébe sem jutott volna megkeresztelkedni, nem a vallása szerint él, csak megkeresztelték kiskorában?

Vajon hány ember - a SAJÁT vallásáról mit sem tudva vagy alig rendelkezve információkkal, felszínes ismeretekkel - keresztelteti meg a kisgyermekét, mert "az a normális?"


2011. márc. 29. 18:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
"Si Deus nobiscum, quis contra nos?"
2011. márc. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nagyanyám miatt kellett, de már nem tartjuk a kapcsolatot, ezért szívesen kikeresztelkednék, ha valaki tudja hogy kell szóljon.
2011. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

"Si Deus nobiscum, quis contra nos?"


Mundus est contra nos.

2011. márc. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

""Si Deus nobiscum, quis contra nos?"


Mundus est contra nos."


Deus tuus sum et mundus tuus morietor!

2011. márc. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ha egy gyerek nincs megkeresztelve, és nem nevelik egyik vallás szerint sem, mert "majd ő eldönti", akkor kérdezem én: mikor fogja eldönteni? Hogy kell ezt elképzelni? 18 éves korában leül a net elé, és végigböngészi, hogy melyik vallás mit tanít, és ami a legszimpatikusabb, ahhoz csatlakozni fog? Nem hinném.. :)

Természetesen azt én sem helyeslem, amit leírtál, hogy valakit csak amiatt keresztelnek meg, mert "az a normális"

2011. márc. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
53%
Az ember beleszületik egy kulturális környezetbe, aminek hatásait nem lehet kiküszöbölni. Mindannyiunk számos olyan vonást viselünk magunkon, amelyek neveltetésünkből fakadnak, és nem választhattunk meg. Nem lehet egy embert minden hatásoktól mentesen nevelni, valamibe mindenképp belekerül. A Kedves Kérdező is bír olyan meggyőződéssel, ami nem az ő független döntéséből fakad, hanem a környezete döntéséből, mikor még fejlődött a személyisége.
2011. márc. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Természetesen az a vélemény is elgondoltatható, hogy ha egy kis vizet fröcskölnek a gyermek homlokára, az nem agyműtét, miért kell felháborodni. Nem kell, valóban, baja a gyermeknek nem lesz belőle.

De ha keresztelő akkor nem a Bibla lenne a mérvadó? Hiszen mire is keresztelődik a gyermek? Mert gondolom Krisztusra. Én úgy gondolom Isten igéit, tanításait, példamutatásait a Bibliában találhatjuk meg. Ha valami ellenkezik az Úr tanításaival, akkor az nem jó, nem kedves Neki.

Nézzük meg:

Hol találkozhatunk a kereszteléssel? Ha valaki nem is igazán tájékozott a Bibla világában, akkor is tudja, hogy Krisztus előtt a Keresztelő (bemerítő, kinek mi a szimpatikusabb) János végzett ilyen tevékenységet. Nem kell sokat olvasnunk, csak bármelyik evangéliumot a négy közűl, láthatjuk, hogy nem esik szó gyermekkeresztségről. Maga Krisztus is talán gyermekként keresztelkedett?

János ezt mondta: "Én ugyan vízzel keresztellek titeket megtérésre"

Vagy máshol:"Előáll vala János, keresztelvén a pusztában és prédikálván a megtérésnek keresztségét a bűnöknek bocsánatára."

Apostolok cselekedetei:"Monda pedig Pál: János megtérésnek keresztségével keresztelt, azt mondván a népnek, hogy a ki ő utána jövendő, abban higyjenek, tudniillik a Krisztus Jézusban.

Mikor pedig ezt hallák, megkeresztelkedének az Úr Jézusnak nevére."


Lehet-e gyermeknek a megtérés keresztségét felvennie, lehet-e gyermeknek Krisztus nevét felvenni?


Krisztus gyermekkorában mit csinált, mielőtt megjelent Jánosnál? " Jézus pedig gyarapodék bölcsességben és testének állapotjában, és az Isten és emberek előtt való kedvességben"

Márk evangéliumában: A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik. Hinni ÉS megkeresztelkedni. Csak a pacsa látszólag semmi.


A Biblia sehol nem említi a gyermekkeresztelést. Fizikailag semmit nem ártunk vele, de nem Isten igéje. És ez azért elgondolkodtató.

Egy okot lehetne említeni, ami ráadásúl érdekből említhető, miszerint, ha például katolikus esküvőt szeretne, egyszerűbb a procedúra. Hát ez azért nem tűnik szépnek...


Sziasztok

2011. márc. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"Ez egy többlet, ami később semmire sem kötelez. "


Mitől lenne többlet?

És ha mégis ez lenne az "igazi" akkor miért is lenne bebiztosítva? Miért lenne jobb egy csecsemőként megkeresztelt ember, aki egész életében bűnözik, mint az, akit nem kereszteltek meg, de szabálykövető, tisztességes embernek nevelték?

2011. márc. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

" Vérszomjas pandamaci válasza:


"Ez egy többlet, ami később semmire sem kötelez. "


Mitől lenne többlet?

És ha mégis ez lenne az "igazi" akkor miért is lenne bebiztosítva? Miért lenne jobb egy csecsemőként megkeresztelt ember, aki egész életében bűnözik, mint az, akit nem kereszteltek meg, de szabálykövető, tisztességes embernek nevelték?"


Köszönöm szépen erre próbáltam célozni!

Szóval?

Én spec. nem vagyok megkeresztelve, sosem jártam hittanra, temploma (jó, esküvőn igen), nem is tervezem, hogy meg leszek keresztelve - persze kitudja -, nem tervezek templomi esküvőt, nem szeretném a kisgyermekemet megkeresztelni... Ennek ellenére tudom, látom, érzem, tapasztalom, hogy jópár kereszténynél - az én környezetemben - tisztességesebb, sok esetben visszafogottabb életet élek (ÉRTEM EZT ERŐSEN A PARÁZNÁLKODÁSRA PÉLDÁUL). Szóval ennyit a liberalizmus meg a kereszténység kapcsolatáról, vagyis nem kapcsolatáról... A sor hosszú.

2011. márc. 30. 14:20
 20/30 A kérdező kommentje:
És megelőzve egy támadási felületet: Nem, nem azért írtam a liberalizmust és a kereszténységet egy mondatba, mert azt gondolom, hogy a kettő összekapcsolódik. Azonban itt olvastam, hogy valaki erősen a NEM kereszténységet a liberalizmussal társította... Uggggyanmár...
2011. márc. 30. 14:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!