Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Így is megkeresztelik?

Így is megkeresztelik?

Figyelt kérdés
4 hónapos kisfiam egyedűl nevelem,mert az Apukája eltünt.Nagyon szeretném megkereszteltetni mert fontosnak tartom.A legnagyobb probléma,hogy nincs lehetséges keresztszülő.Így is megkeresztelik?
2009. okt. 10. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvállalja a pap, vagy felkér valakit. Kérj segítságet tőle.
2009. okt. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megkeresztelik, én már csak tudom, de olyan nehéz egyet találni manapság?
2009. okt. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megkeresztelik, de hogy-hogy nincs keresztszülő? Barátnő, barát, rokon, senki?
2009. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

És azt is eldöntöd helyette, hogy kommunista lesz-e majd, liberális, konzervatív, vagy épp szociáldemokrata? Ugye, hogy nem. Akkor hagyd csak meg szépen neki a vallást is. Az is ugyanolyan intellektuális feladat. Majd szépen felnő, mérlegeli a dolgokat, és eldönti, hogy ő tud-e ebben hinni, vagy nem. Attól, hogy megkeresztelteted, még mindig lehet, hogy k-ra nem fog majd törődni vele, és csak az egyházi statisztikákat gyarapítja, de az életében köze nem lesz a valláshoz ezen túl.


Egy vallást ráerőltetni egy gyerekre pont olyan rossz dolog, mint egy politikai szemléletet, vagy bármi hasonló nézetet, amiről rendesen magának kell döntenie az életében.

2009. okt. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy megkeresztelik, még nincs "ráeröltetve" a vallás! Amúgy meg nem ez volt a kérdés...


Kérdésedre válaszolva: Egyik ismerősömék is ilyen helyzetbe voltak, és az anyának megengedték, hogy ő legyen a keresztszülő. De a legbiztosabb az ha beszélsz a pappal.

2009. okt. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Jövő héten bemegyek a plébániára és megkérdezem!
2009. okt. 10. 16:10
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves 12.44-es válaszoló!Neked is köszönöm ,hogy kifejtetted a véleményed!Tudod én ezt a babát 12 évig vártam ezért nekem Ő Isten ajándáka!Nem szeretnék semmit ráerőltetni .Ha nagy korában úgy dönt,hogy nem gyakorolja a vallást ,joga van hozzá!Mellesleg én sem vagyok templomba járó emberke.egyszerűen hiszek Istenben és így mutatok felé tiszteletet és köszönetet.
2009. okt. 10. 16:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!