Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért jó az, ha csecsemőként...

Miért jó az, ha csecsemőként megkeresztelik az embert, esélyt sem adva neki a szabad választásra?

Figyelt kérdés

Vajon nem lenne jobb később eldönteni, hogy kíván-e tartozni az adott vallási közösségbe?

Vajon hány olyan keresztény él, akinek eszébe sem jutott volna megkeresztelkedni, nem a vallása szerint él, csak megkeresztelték kiskorában?

Vajon hány ember - a SAJÁT vallásáról mit sem tudva vagy alig rendelkezve információkkal, felszínes ismeretekkel - keresztelteti meg a kisgyermekét, mert "az a normális?"


2011. márc. 29. 18:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
41%

1, A keresztség az egyik legmélyebb kegyelem, az üdvösségre való meghívó, melytől az ember Isten gyermeke, az Egyház tagja lesz. Az ember bukott, hazugságra való természetét eltörli.


2, A keresztség NEM FÜGG a "befogadótól".


Magyarázat:


1, Érdekes, hogy csak az ateista, liberális államok óta elégedetlenek az emberek ilyen dolgokkal, mert ők ateista államelméleten nevelkedtek, és ezért tartják furcsának a keresztény központú államiságot.


2, Lebecsülöd a szentségi kegyelem erejét; enélkül - a hamis látszat ellenére - nagyon kevesen kevesen tudnak "szabadon" dönteni: a szabadság "mindent tehetsz, de másoknak ne árts" formulája eléggé modern, anti-keresztény, hamis alaptézis. A szabadság az, ha az Igazság teljes tudatával ítélkezik egy dolog felett.


Ez a katolikus tanítás.

2011. márc. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
49%

Attól, hogy megkeresztelnek valakit, később bármilyen más vallást választhat, és akár ateista is lehet.


Mikor legutóbb megnéztem, a keresztelő nem más, mint a gyerekre víz öntése, majd rituális szövegek elmormolása, nempedig agyműtét végrehajtása a gyereken, hogy a kereszténységen kívül mindent elutasítson, és ha jól tudom "vallás igazolvány" se létezik, ami illegálissá teszi számára utána más vallás gyakorlását.

2011. márc. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Ha később nem lesz valaki vallásos vagy más vallású lesz akkor nem történik semmi ,mert vagy újra keresztelkedik vagy ha ateista lesz akkor nem fog vele törődni hiszen csak egy ostoba szertartásnak fogja gondolni ,mert ugyebár nem hisz benne. De minden esetre ,ha ez a vallás az igazi akkor be van biztosítva.
2011. márc. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
Ez egy többlet, ami később semmire sem kötelez. Ilyen alapon utólag kellene, hogy joga legyen minden embernek, hogy megválassza a saját nevét, szüleit, nemzeti hovatartását is!
2011. márc. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

"1, Érdekes, hogy csak az ateista, liberális államok óta elégedetlenek az emberek ilyen dolgokkal, mert ők ateista államelméleten nevelkedtek, és ezért tartják furcsának a keresztény központú államiságot."


Liberális? Hány keresztény ember liberális? Egyszer szívesen végigszámolnám, hány az, aki nem a 10 parancsolat szerint él...

2011. márc. 29. 20:08
 6/30 A kérdező kommentje:

"Ez egy többlet, ami később semmire sem kötelez. Ilyen alapon utólag kellene, hogy joga legyen minden embernek, hogy megválassza a saját nevét, szüleit, nemzeti hovatartását is!"


Milyen többlet?

2011. márc. 29. 20:09
 7/30 anonim ***** válasza:
53%

"Egyszer szívesen végigszámolnám, hány az, aki nem a 10 parancsolat szerint él..."


Igen, ezért kell keresztény társadalom.

2011. márc. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Ó, lemaradt, hogy a keresztények közül... :) Persze, azon kívül is, de úgy érzem, lennének azok is szép számmal... :D


Egyébként rohadt nyitott vagyok, ezért is tettem fel a kérdést, hátha kezdek valami rációt érezni majd a dologban.

2011. márc. 29. 20:33
 9/30 anonim ***** válasza:
Tudom én, ezért próbálom terelgetni a nyájat.
2011. márc. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Gondolod, hogy össze fogod tudni terelni? Olyan emberek tömkelegét - tisztelet a kivételnek -, akik jó nagy része alig tud valamit a vallásáról? Sok annyit sem tud - sőt nagyon sok -, mint azok, akik kritikával illetik.
2011. márc. 29. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!