Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mindent megmagyarázó hívők!...

Mindent megmagyarázó hívők! Ilyenkor hol volt az Isten? Ott volt és fentről végignézte az egészet?

Figyelt kérdés

Nézd meg a linket ! :

[link]


2011. márc. 24. 05:33
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
42%

"manju": a világi példámra nem adtál választ, vagy nem vagy még apa, esetleg nincs gyereked. Ebben a témában még mindig várnám válaszod (emberi ésszel és érzéssel, te mint apa hagytad volna egyszülött fiadat megalázni, megkínozni és végül megöletni? - vagy Isten másként gondolkodik?).


18:26- igen, így is lehet fogalmazni! Az fel sem merül benned, hogy valaki (mondjuk én) már túl vagyok a vallásokon alapuló hiten. Már egy kicsit okosodtam, mertem kérdezni a paptól, a hittérítőktől és olyan válaszokat kaptam, amit normális gondolkodó aggyal már nem lehet felfogni, vagy nincs értelme hinni benne.

Ha a fenti kérdésre koncentrálok, akkor hol van Isten? No látod erre senki nem tud értelmes, elfogadható választ adni (még ezeken az oldalakon sem).


Vagy itt van az idézeted: János:3:16-"MERT AZ ISTEN ANNYIRA SZERETTE A VILÁGOT,HOGY AZ Ő EGYSZÜLÖTT FIÁT ADTA,HOGY MINDAZ,AKI HITET GYAKOROL BENNE,EL NE PUSZTULJON,HANEM ÖRÖK ÉLETE LEGYEN." Valószínű, hogy te e szerint élsz, akkor biztosan tudod, hol, milyen testben és mikor leszel örök életű. No látod én már ebben sem hiszek.


És engedj meg még egy kérdést: a pap azt mondja, hogy Jézus megváltotta bűneinket és elvitte az atyához, akkor a hívőknek miért van bűnük, miért és mit kellene meggyónni?

Nekem logikátlannak tűnik, vagy a papok részéről ez egy jó trükk.


Ha úgy érzed, hogy ezek a kérdések kötözködések, akkor ne válaszolj - nem fogok megsértődni, mert a szeretet nem a hiten alapul.

2011. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
40%

Nem volt nagy dolog, hogy odaadta a fiát, mert tudta, hogy úgyis feltámad? Te megöletnéd a gyereked egy sereg gonosz emberért, ha fel tudnád támasztani?

Ha pedig továbblépünk és látjuk, hogy Isten valójában önmagát áldozta fel, értelmet nyer az egész.



Utolsó hozzászóló kérdése: " a pap azt mondja, hogy Jézus megváltotta bűneinket és elvitte az atyához, akkor a hívőknek miért van bűnük, miért és mit kellene meggyónni?

Nekem logikátlannak tűnik, vagy a papok részéről ez egy jó trükk."

Bár nem engem kérdeztél, kérlek hadd válaszoljak neked. Tudod, amikor a papokról beszélsz meg gyónásról, a katolikusokról beszélsz. Más keresztény felekezetben is vannak lelkészek, és bűnmegvallás ott is van, bár ott jóval személyesebb, és csak olyankor, ha a hívő külön kéri, mert amúgy nincs más közbenjárónk az Atyánál, csak Jézus.

De: a bűnök nem kitalációk. Ugyanis ha Jézus áldozata azt jelentené, hogy mostantól automatikusan mindenki bűntelen, akkor mindenki lophatna, gyilkolhatna kedvére, és az egész nem ért volna egy lyukas fabatkát sem.

Jézus áldozata egy lehetőség azoknak, akik elfogadják és követik őt, hogy ők is Iten fiaivá váljanak. Akik tiszta szívből újra akarják kezdeni, azoknak a régi bűnei eltöröltetnek, ami az Istennel való elszámolást illeti. De itt a földön a következményket vállalni kell.

2011. márc. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

"Te megöletnéd a gyereked ....."

Nem,mert nem vagyok Isten,az én útjaim könnyedén kifürkészhetőek......:)


Az meg hogy végső soron önmagát áldozta fel,az aztán végképp nem ad értelmet a történetnek,sőt....

2011. márc. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

ma 20:30 - Nem sértődöm meg a te válaszodon sem. Ez is egy megvilágítása a dolgoknak.

Egy érdekes dolgot felvetettél: az elszámoltatást - te a saját személyeden keresztül hogyan képzeled el (bibliai idézetek nélkül)?

2011. márc. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
48%

Kedves eredetileg 22:18!


" világi példámra nem adtál választ, vagy nem vagy még apa, esetleg nincs gyereked. Ebben a témában még mindig várnám válaszod (emberi ésszel és érzéssel, te mint apa hagytad volna egyszülött fiadat megalázni, megkínozni és végül megöletni? - vagy Isten másként gondolkodik?)."


Én ember vagyok, nem Isten. Nem tudok Istenként gondolkodni. Igyekszem megérteni a Szentírást, és aszerint élni. Azt sem tudhatom előre, hogy mikor mit fogok a gyermekemnek megengedni. Ha tudom, hogy a gyermekem tettével, ugyan elképzelhetetlen veszélyek között, de akárhány ember életét meg tudja menteni, és utána hazajön, akkor tegye.

(Bocsánat a fogalmazásért!) - Fiam, menj! Emberi testben születsz meg a földön, mutasd be, hogy kell értelmezni az Írásokat, hogyan kell betartani. Így ugyanazokat a próbákat kell kiállnod, mint egy embernek. Ugyanúgy meg fog kísérteni a Sátán. De ha mindezeket a próbákat kiállod, akkor visszakerülsz mellém. Eljön a nap, amikor minden embernek meg kell állnia énelőttem és azok az emberek, akik elfogadnak Téged megváltójuknak, betartják a törvényeket, ahogy mutatod, üdvözülnek majd, ők is ide kerülnek mellénk.

Lehet, hogy rosszul gondolom, de Jézusnak nem a fizikai fájdalmai voltak a legnehezebbek. Mi viszont csak azokat tudjuk átérezni. Sokkal nehezebb volt a Sátánnak ellenállni. Vagy pl. szerintem fogalmunk sincs, micsoda kínokat állt ki a Gecsemánéban.


"valaki (mondjuk én) már túl vagyok a vallásokon alapuló hiten"

Ezzel nincs is baj. Ne embert kövess, hanem a Teremtőt. Ha napi kapcsolatban vagy Vele, vezetni fog.


"Valószínű, hogy te e szerint élsz, akkor biztosan tudod, hol, milyen testben és mikor leszel örök életű."

Nem, nem tudom. Illetve nem mindent. A mikorra nincs válasz. Ezt csak a Teremtő tudja. A többi pedig nem biztos. Legalábbis számomra. Én már tudok annyit, hogy azt is tudjam, ez a tudás még mennyire kicsiny. Mint amikor nekiállsz megfoltozni egy ruhát. Aztán észreveszed, hogy még egy lyuk van. Oh, és még egy. Igyekszel teljesen rendbe hozni, de segítség nélkül nem megy. És akkor találkozol Jézussal, aki rád teríti hibátlan köpenyét. Nem látszanak a lyukak, a foltok. Így már meg tudok állni az Úr színe előtt. De ennek a köpenynek "ára" van. Van, aki ezt hajlandó "megfizetni"; van, aki nem. És van, aki el sem hiszi, hogy van Valaki, aki átadná a köpenyét.


"a pap azt mondja, hogy Jézus megváltotta bűneinket és elvitte az atyához, akkor a hívőknek miért van bűnük, miért és mit kellene meggyónni?"


A hívőknek addig van bűnük, amíg azt meg nem vallották, és el nem hagyták. Hogy mit kell a papnak meggyónni, fogalmam sincs. Sosem gyóntam papnak. Azt tudom, hogy Istennek milyen bűnöket kell megvallani. Én ezeket szoktam, ha bűnbe esek. Itt jön elő a korábban említett tudás. Eleinte csak a Tízparancsolat betartása a fontos. Aztán már sokkal több. Egyszerűen azért, mert szeretem a teremtőt, és nem akarom elszomorítani. Ahogy nő az ismeret, egyre több olyan dolog van, amit felismerve rájövök, húú, ezt nem jól tettem. És azonnal imádkozom. De nem a papnak, Istennek kell a bűnöket megvallani. És ahogy már más is írta, Jézus közbenjár értünk. Ő a mi főpapunk.


:-) Nem gondoltam kötözködésnek. Szívesen beszélgetek az Úrról.

2011. márc. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 Tyler913 ***** válasza:
48%

Most nem volt idom az osszes erkezett valaszt elolvasni, lehet,hogy ismetlek valakit,ha igy van,akkor srry.

Igazan nem ertem,miert tetted fel ezt a kerdest. Ha ugyanis nem vagy hivo, akkor mi ertelme van egy olyan lenyt "magyarazatra felszolitani", akinek a letezeseben nem is hiszel?

Ha pedig hivo vagy,akkor jo esellyel erted,es megtapasztaltad,hogy a hit nem egy univerzalis vedohalo,ami megved minden rossztol. A hivo emberekkel is tortennek rossz dolgok, balesetek, termeszeti katasztrofak,egyebek. Es szemely szerint nem hiszem,hogy ezeket Isten adna vagy rendelne. Egyszeruen megtortennek es kesz.A hit nem ment meg a halaltol, hanem atertelmezi azt.

Ahogy elottem irta valaki, attol meg,hogy hivo vagyok, engem is meggyilkolhat egy elmebeteg. De miert kene elvarnom Istentol, hogy az en erdekemben mindenkeppen csodat tegyen es megmentsen? Kenyszerithetem ra? Nem. O nem egy automata,aki mindenaron ugy kell cselekedjen,ahogy azt mi elvarjuk. Ha pedig emiatt ingott meg a hited,akkor szerintem az nem volt igazi hit, csak a sajat, kitalalt, "Egi Mikulasban" valo hit, akinek az a dolga, a KOTELESSEGE,hogy mindenkit megmentsen.

2011. márc. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
42%

Na akkor most elmagyarázom ezt az istenhistóriát (az igazságot):


Az isten kezdetét vette a pogányoknál: mindenki abban hitt, amiben akart.

Később Egyiptomban, úgy gondolták, hogy a napot a szelet a halált, egy külön isten irányítja, bennük kellet hinni.

A társadalom fejlődött, így megjelent a pénz. kellet valami, amivel munka nélkül lehet gazdag a szegény. Jöttek az egyistenhitek. Végül a Római Császár a kereszténynél beadta a derekát, így lett az a világvallás.

A papok meg jól eléldegéltek a szegény parasztok pénzén, mondták is: "jó üzlet ez".

Csak aztán a sok hülye elhitte, így ezek is papok akartak lenni. A kitalálók generációi pedig arra jöttek rá, hogy akkor legyenek azok, ők meg főpapok, így dolgozni sem kell.

Ebből lett ugye a legokosabb, a pápa.


Csak aztán ez nagyon beleivódott a köztudatba

Itt a vége!

Aki nem hiszi, annak utána járnak!

2011. ápr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Ott a pont
2012. máj. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!