Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mindent megmagyarázó hívők!...

Mindent megmagyarázó hívők! Ilyenkor hol volt az Isten? Ott volt és fentről végignézte az egészet?

Figyelt kérdés

Nézd meg a linket ! :

[link]


2011. márc. 24. 05:33
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


"Tavaly is feltetem ezeket a kérdéseket amikor a tényői apa kiírtotta a családját,de már akkor is ködös válaszokat kaptam szabad akaratról,eleve elrendelésről,meg a t**öm tudja már mikről,ja meg nekem is estek a hívők,hogy a tragédiába,hogy tudom belekeverni az Istent.Na mindegy.Egy bizonyos !A keresztény hívők sohase tudják megmagyarázni,összehozni a borzalmakat Istennel úgy,hogy ő kerüljön ki győztesen. "


Valószínűleg azért nem kapsz olyan választ, ami megfelel Neked, mert hívő embereket kérdezel, és racionális választ vársz.

Nem tudjuk, hogy akikkel ez történt, milyen életet éltek. Lehet, hogy világi szemmel nézve rendes emberek voltak. De emellett az is lehet, hogyha megnézzük a Tízparancsolatot, akkor azt nem tartották be. Márpedig ez a Teremtő első mércéje. Ezzel nem szeretném felmenteni az elkövetőt, mert ahogy nekünk sem, úgy neki sem tisztje megítélni a másikat. Főleg nincs joga elvenni az életét. Szomorú, hogy ilyen megtörténik, de sajnos dolgozik a másik oldal is, a Patásé. És ilyenkor örül, hogy pl. Te nem hallod Isten szavát.


manju

2011. márc. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
64%

Igen!


Ha te nem vagy hívő, akkor a kérdésedet kár feltenned ide akár többször is. A hit azon alapul, hogy amit nem tudsz, amit nem lehet bebizonyítani és ködös állapotban írtak le, össze-vissza, abban vakon bízni kell, mert az úgy van.


Egyes embereknél ezt vagy a gyermek korban kezdődő beleneveléssel, vagy lelki terrorral érik el. Másik részénél az önbizalom hiánya váltja ki és a saját felelősség áthárítása felsőbb lényre (nem merem önmagam felvállalni).


Tisztelet a kivételeknek a hívők körében. Azokat sorolom ide, akik mernek kérdezni és van saját elképzelésük a jelenlegi tudásuk alapján Istenről.


A Biblia által megjelenített Isten nem mindenható, nem jóindulatú és nem szereti az embert. Egészen más célja van velünk. Ha nem így lenne, akkor az általad említett és sok más helyen végrehajtott értelmetlen gyilkosságok nem történtek volna meg.


Sőt nem büntetné az embert immár több ezer éve. A szabad akaratról meg annyit, hogy ha az ember nem eszik a tudás fájáról lopott gyümölcsből, akkor a mai napig ész és értelem nélkül tengetnénk életünket, mint az állatok. Ha komolyan veszem a bibliai leírásokat (nem szimbolikusan, azaz, azt magyarázok bele amit akarok) megállapíthatom, hogy Isten kiűzte az embert a paradicsomból, hogy nehogy olyan legyen mint közülük egy, azaz örök életű. Még őröket is állított, hogy eszünkbe se jusson visszamenni a másik fa gyümölcséért. Nesze neked szeretet!


Ha ez az Isten létezik, akkor kegyetlen.

(Már csak zárójelben jegyzem meg, hogy: az élet célja a halál, az győz, aki a leglassabban ér oda - nekem a bibliai leírásokból ez jön le.)

2011. márc. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező és 22:18!


Bemásolom ide egy másik, hasonló kérdésre felelt válaszom. Talán jó arra, hogy egy másik szemszögből is megnézd. Persze, hívők és nem hívők között mindig lesznek nézeteltérések, és ezzel szerintem nincs is baj, amíg tiszteletben tartjuk a másik embert, és nem kezdődik el a sértegetés és a sárdobálás.


"Több ilyen típusú kérdéssel találkoztam már itt. "Isten hol volt, amikor...?" Ezek azért érdekesek számomra, mert valószínűleg egy nem hívő ember teszi fel a kérdést. Ha hívő lenne, fel sem merülne.

Aki nem hívő, az ugye mivel nem fogadja ez a Teremtő létezését, ezért aztán be sem tartja a törvényeit. Mégis, ha valami rossz történik, számonkéri az Urat. Miért nem segítettél? Miért engedted meg?

Mondok egy világi példát. A gyermekednek megmondod, mit szabad, és mit nem. És ő mégis rosszat tesz, nem engedelmeskedik Neked. Megbünteted? Igen. Hagyod, hogy elessen, hogy tanuljon belőle? Igen.

Az Úr és a teremtményei esetében ugyanerről van szó, csak nagyban. Engedi, hogy rossz történjen velünk, hogy tanuljunk belőle, és jellemünk fejlődjön. És van, hogy büntetést kapunk."


manju

2011. márc. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
60%

22:18.


"manju":

Csak részben van igazad. Az el nem fogadott törvények csak a zsidókra érvényesek és nem általában az emberiségre. Hiszen 450 féle vallás létezik és vannak más törvények is.


Ha az Isten mindenható lenne, akkor látná előre azt is, hogy minden egyes ember fejében mi van, és ha gyilkosságra készülne, akkor küldene egy figyelmeztetést (legalább az áldozatnak és megmenekülne) és utána büntetne.


A világi példád is sántít, mert lehet így is nevelni, de ez kegyetlenségre vall.

Erre én is írok egy példát az itt megjelenő értelmezések alapján:

- ha Jézus Isten fia, és a hasonlatodnál maradok, akkor az apja az okosodásra és tapasztalat szerzésre még meghalni is hagyta (micsoda apa? - te a saját fiadat büntetésből hagynád meghalni?),

- ha Jézusban Isten született le és tapasztalni akart, akkor meg nem mindenható.


Normális emberi ésszel, amit Isten művelt (vagy amit az írás neki tulajdonit) az nem szeretettről és jóságról szól. Ha mindenható a jellemünket nem ezzel a könyörtelen módszerrel kellene fejlesztenie.

2011. márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
36%

Kedves 22:18!


Azt hiszem ez az oldal kevés lenne a rengeteg gondolat kifejezésére, ami a hsz-eddel kapcsolatban feltorlódott bennem. Sok dolgot másképp látunk, és azt hiszem, Te (érthető okokból) nem nagyon mélyedtél bele a Biblia olvasásába. Így sok kiindulópontod pontatlan, ezáltal a következtetés is.


A kérdés Istenre vonatkozott, nem a vallásokra. Talán lényegtelen, hogy a hívő válaszolók közül ki milyen egyház tagja, szimpatizánsa. A Biblia fényében azt is megérdemelne egy külön kérdést, hogy ki a zsidó. Aki annak született, vagy inkább az, aki a lelki életében az? És miért vonatkozna csak a zsidókra? Nekik adta a törvényeket. De nem azért, hogy megtartsák maguknak, hanem azért, hogy megismertessék a többi emberrel.

Se nem bántani nem szeretném az elhunytakat, sem pedig ismételni magam. Ezzel kapcsolatban el lehet olvasni a korábbi hsz-emet.

Jézus nem okoskodni és tapasztalni jött a földre, hanem egyrészt beteljesíteni a próféciákat, másrészt példát mutatni, hogyan kell helyesen élni. Úgy, ahogy a parancsolatokban meg van írva, és ahogy azt a zsidók nem tették. Csak beszélték, de hit nélkül éltek. Sőt! Egy új parancsolatot is adott, a szeretetét.


Mindezek mellett nem szeretném, ha úgy éreznéd, bármit is bántó szándékkal írtam. Pusztán szeretném felhívni a figyelmed egy másik álláspontra. Természetesen tiszteletben tartom a Te véleményedet is.

2011. márc. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
35%

Kedves 18:26-os!

Én azért úgy látom a leírt válaszaidból,hogy keresed azokat a pontokat a többieken ahol bele köthetsz a válaszaikba!

Látszik,hogy nem vagy teljesen képbe a Bibliával kapcsolatban,mert ha lenne elég ismereted akkor nem írnál le sok mindent.Pl:"hagyta meghalni a fiát az Isten"!

Ha vennéd a fáradságot és utána olvasnál egy kicsit a Bibliában akkor te is rájönnél,hogy nincs igazad.

János:3:16-"MERT AZ ISTEN ANNYIRA SZERETTE A VILÁGOT,HOGY AZ Ő EGYSZÜLÖTT FIÁT ADTA,HOGY MINDAZ,AKI HITET GYAKOROL BENNE,EL NE PUSZTULJON,HANEM ÖRÖK ÉLETE LEGYEN."

Jézusban nem Isten született le,a Bibilia tisztán és érthetően leírja számos helyen ,hogy Jézus Isten fia.

János 17:3:"Az pedig az örök élet,hogy megismerjenek téged,az egyedüli igaz Istent,és akit elküldtél,a Jézus Krisztust." Ez csak egy példa,és ezenkívül nagyon sok helyen kijelenti ezt Jézus!!!

Az ,hogy Isten a saját fiát áldozta fel,az azért volt mert, az emberiség örök életét egy tökéletesnek teremtett ember veszítette el,így csak egy tökéletes ember válthatott meg a bűneinktől!!

2011. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
53%

"Jézusban nem Isten született le,a Bibilia tisztán és érthetően leírja számos helyen ,hogy Jézus Isten fia."


Isten teremtette a világot, egyedül Jézust "szülte" azaz bocsátotta ki magából. És ahogyan az ember embert szül, úgy Isten Istent szül. Valóban nem önmaga született le, hanem az önmagából kibocsátott Fiú, az Ige. Aki nem tekintette zsákmánynak azt, hogy egyenlő Istennel, hanem megüresítette magát, szolgai formát öltött és engedelmes volt. Azután, hogy megüresítette magát. Előtte nem pusztán engedelmes volt, hanem Ő és az Atya egyek voltak.


"Az ,hogy Isten a saját fiát áldozta fel,az azért volt mert, az emberiség örök életét egy tökéletesnek teremtett ember veszítette el,így csak egy tökéletes ember válthatott meg a bűneinktől!!"

Itt most tévedsz. Az Isten ellen való bűnöktől egy harmadik, ártatlan áldozat nem válthat meg, mert akkor Isten egy despota,aki igenis hagyta meghalni a fiát, én viszont Jézusnak vagyok hálás csak és nem az Atyának, hiszen az Atya keménysége miatt engem Jézus mentett meg. Minek köszönném meg az Atyának, ha csak Jézus engedelmességének köszönhető az én megváltásom?


Az egész megváltásnak csak akkor van értelme, ha Isten maga egy részt magából tett emberré, és önmaga áldozta fel magát. Az egyszülött fiú, mivel az Atya minden teremtés előtt szülte az saját, örökkévaló önmagából, Istennel egyenlő. Isten életre kelt beszéde, ahogy ezt János többször meg is jegyzi róla. És így értehtővé válik oly sok igehely, ahol Jézus egyértelműen csak Isten által megtehető dolgokat tesz meg: bűnöket bocsát meg, halottat támaszt fel, felülírja a törvényt, ítél stb.

2011. márc. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
47%
Én is feláldozok bármit,ha tudom,hogy rögtön utána visszakapom.Ez is csak a logika teljes mellőzésével áll össze kerek történetté.Lemaradtam erről a vallásosság dologról teljesen,azt hiszem.
2011. márc. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
De Jézus nem tudhatta biztosan, csak hitte. Ugynais divinitásától megüresítette magát. Emberként született meg, ő is megéhezett és elfáradt, a sátán őt is kísértette. A misztérium lényege, Jézus teljesen ember és teljesen Isten, azaz mindkét szerepét totálisan betöltötte. A Biblia szerint mindenben hasonlatossá vált hozzánk, kivéve az ádámi bűnt,azt nem örökölte. De neki is meg kellettk üzdenie a saját démonjaival.
2011. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

"MERT AZ ISTEN ANNYIRA SZERETTE A VILÁGOT,HOGY AZ Ő EGYSZÜLÖTT FIÁT ADTA" Erre gondoltam volna.

A világot Isten teremtette,ugye.Akkor miért kellene érte bármit is adnia.Na jó,kell és persze a fiát,ami nem nagy dolog,ha tudja,hogy úgyis feltámad.

Amúgy persze tudom,hogy feleslegesen kötözködök,mert a vallásos emberek már 2000 éve tanakodnak a válaszokon,én meg csak 40 éve a kérdéseken........

2011. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!