Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mindent megmagyarázó hívők!...

Mindent megmagyarázó hívők! Ilyenkor hol volt az Isten? Ott volt és fentről végignézte az egészet?

Figyelt kérdés

Nézd meg a linket ! :

[link]


2011. márc. 24. 05:33
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
51%
Felháborító! Többet keresett kubikosként, mint én közalkalmazottként!
2011. márc. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
96%

Az isten meg fentről nézi a sok közalkalmazottat, akik éhbérért dolgoznak.

Áhh! akkor lehet hogy nincs isten. :)

2011. márc. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

No de viccen kívül:

Több vallás, többféleképp magyarázhatja. A (látszólag) rossz dolgok történését.

Végérvényben nehéz bármire is egyértelműen kijelenteni, hogy jó, avagy rossz.

Most ne egy rövidke emberi (szenvedéssel teli) élettel szemléld, hanem öröktől fogva és örök időre.

2011. márc. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

A _szabad akarat_ mindenkinek adatik. De végül úgyis az lesz, ami "elrendeltetett".


Tételezzük fel, hogy a Deák téren kell lenned holnap tízre. De az utad megteheted Mátészalka érintésével is.

2011. márc. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
69%

a 6:28-asnak igaza van!

De ha egy kicsit tanulmányozod a bibliát akkor

abban minden benne van mi miért történik. tudom ez borzasztó, meg Japán is és nem kell elfogadni ezeket

de segít a biblia.

2011. márc. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
82%
Isten nem fog senkit arra kényszeríteni, hogy jó legyen. Mint hogy arra sem, hogy higgyen Benne.
2011. márc. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező.Én értem a felháborodásod és a kérdésed, de ilyen alapon bármiről ide linkelhettél volna: holocaustról, háborúkról, természeti katasztrófákról.


Az igazság az, hogy Isten nem egy égi mikulás, aki a jó gyerekeknek cukorkát osztogat. szabad akarat van, mert az ember ezt választotta. az ember, aki mindig arra büszke, hogy ő Isten nélül is tud jó lenni. Hát nézz szét a világban, és állapítsd meg magad.


Most mondjam azt, hogy Isten törvénye tiltja a gyilkosságot? Majd az örök ítéletkor mindenki rendezi a számláját. Nem kell itt semmit kimagyarázni, az emberi gonoszságon nincs mit magyarázni. Nézd meg a Bibliában hogyan is kezdődött az emeriség történelme az édekert (=Istennel való szoros közösség) elhagyása után: egy testvérgyilkossággal.


Én azt mondom, aki hívő, az koncentráljon arra, hogy a saját életét és közvetlen környezetét a szeretet hassa át, a többit meg bízza Istenre és az életre. Ha holnap legyilkol engem is egy őrült, attól még nem hiszek kevésbé Istenben mint ha majd 60 évesen halok meg rákban vagy 120 évesen végelgyengülésben. A kérdés az: hogyan élek, nem az, hogyan halok meg.

Tisztelettel,

Freya

2011. márc. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
71%
Melyik istenre gondolsz? Allah, Buddha, Zeusz? Bár mondjuk nem hiszem, hogy Zeusz ellát idáig az Olimposzról...
2011. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
9%
Isten egy s3ggfej!Illetve nem,mert nem is létezik,csak a sok fanatikus idióta bemagyarázza magának,mert azt hiszik,hogy attól jobb lesz.
2011. márc. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
92%
Hmmmm.Az özönvíz,a pestisjárványok,2 világháború,stb még belefért,de a néni halálával már betelt a pohár?
2011. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!