Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények mit értenek...

A keresztények mit értenek pontosan "Istenfélelem" alatt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 07:34
1 2
 11/16 Tyler913 ***** válasza:

En csak annyit irok (anelkul,hogy elolvastam volna a vallas-temakorben szokasos merfoldes hozzaszolasokat:),hogy ez nem rettegest jelent.Az en szemelyes viszonyomban IStennel nincs helye a felelemnek,hiszen szerintem amikor valaki azert hisz,mert fel Istentol ill. az isteni buntetestol,az regen rossz.

Az Istenfelelem annyit jelent,hogy elismerem ISten mindenhato hatalmat,amely az en eletem folott is all.Tehat tisztaban vagyok vele,hogy Istent nem korlatozza semmi,es en a kezeben vagyok mindenestol.

2011. márc. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 dudiska ***** válasza:
Ha egészséges félelmet érzünk Isten iránt lelkiismeretesen vigyázunk arra,hogy a nemtetszését vonjuk magunkra.Isten iránt érzett szeretetünkből fakadóan szeretnénk neki tetsző módon cselekedni,viselkedni a mindennapi életünk során.Pl:egy búvár szereti a tengert de vannak dolgok amitől óvakodnia kell.Az egészséges félelem tudatosítja benne,mi az amit tehet és mi az amit nem.Ehhez hasonló az Isten félelem is.
2011. márc. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Ezt nagyon szépen megfogalmazta dudiska, én is valami hasonlót szerettem volna válaszolni: "ha egészséges félelmet érzünk Isten iránt lelkiismeretesen vigyázunk arra, hogy a nemtetszését vonjuk magunkra".


Ezzel a barátkozással részben egyetértek, nekem is van két gyermekem, akiket szeretnék barátaimként nevelni. A neveléshez azonban hozzátartozik az, hogy a "vadhajtásokat metszegessük", ez pedig elképzelhetetlen anélkül, hogy a gyermek tisztelje a szülőjét, és legyen benne egy egészséges félelem abban a tekintetben, ha rosszat tesz, akkor azzal a szülei nemtetszését vívja ki...


Üdv. Péter

2011. márc. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Tyler913 ***** válasza:

En ezzel nem teljesen ertek egyet.Istent sok szempontbol lehet szulohoz hasonlitani,de egy az egyben nem.Szerintem Isten nem buntet,az ember az,aki megbunteti sajat magat,a sajat rossz hozzaallasaval,cselekedetei eredmenyeivel,melyek visszahullnak ra.De ezeket a tenyezoket szerintem nem konkretan Isten iranyitja,tehat nem azonosithato egy olyan szulovel aki megbunteti a gyermeket,mert az valami rosszat tett.

Ha "ha egészséges félelmet érzünk Isten iránt lelkiismeretesen vigyázunk arra, hogy a nemtetszését vonjuk magunkra",akkor megint csak ott tartunk,hogy a cselekedeteinket a felelem es a megfelelesi kenyszer iranyitja.

2011. márc. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
13:34 Igen,én is azt érzem,hogy Péter és Dudiska válasza ugyanoda vezet vissza,hogy csak van félelem az egészben,mert lesni kell egy uralkodó elvárásait,hogy mi tetszik neki,és mi nem.....szóval szerintem ez nem egy helyes felfogás,nem értem mitől szeretetteljes kapcsolat az ilyen....
2011. márc. 21. 22:12
 16/16 dudiska ***** válasza:
Ha egy gyermeknek jó kapcsolata van a szülővel,bármit elmondhat neki ugye?Még ha a gyermek rosszat is tesz,egy szülő tud neki segíteni abban,hogy ki igazítsa a helytelen viselkedését vagy gondolkodás módot!Ehhez a szülő-gyerek kapcsolathoz lehet hasonlítani az Isten-ember kapcsolatot is.Ha valaki felismeri,hogy helytelenül viselkedik avagy gondolkodik a Biblia által ki iskolázott lelkiismerete arra fogja indítani hogy tisztelet teljesen,istenfélelemmel párosulva ki igazításokat tegyen az életében.Persze ez nem megy könnyen.Hiszen az ember olyan mint egy szivacs,mindent magába szív (rossz szokások ami a környezetünkben jelen van).
2011. márc. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!