Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai prófétákat hol találom...

A mai prófétákat hol találom meg és ők Isten parancsolataiból mit hirdetnek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 19:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Freya:Na,azért képzeld el a szitut,hogy valaki azt mondja magáról buzgó keresztények előtt,hogy az Isten szavát bírja,és az eltér a Bibliában leírtaktól....Jézust azért ítélték el,majd feszítették keresztre,mert a főpapok szerint akkor is ki volt már nyilatkoztatva minden,a messiás csak abban a formában jöhetett el,ahogyan ők elképzelték,szóval nem tudták elviselni,hogy Jézus nem ugyanazt mondja,amit ők....ez a baj a fanatizmussal.

Persze,a mai korban nem szó szerint feszítenék keresztre az ilyen hírnököket,de azért megkapnák a magukét valamilyen formában,pl.Sátán szolgája,ezoterikus boszorkány,pogány Isten imádó,Istenkáromló....

Anthony De Mello-t pl.kitagadta a keresztény katólikus egyház.

2011. febr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Freya.


De mi van olyankor, hogy ha Isten egy magyarázatot is kinyilatkoztatott, ami a Biblia mondanivalóját tisztítja meg a téves nézetektől(és a vallások tanait)? Mert azt gondolom te is észrevetted, hogy iszonyat sok a téves tan, és valós keresztények azért alig-alig. Lehet vannak őszinte hívők, de ha nem is tudják mi van, akkor az a hit vak, ha jól tudom. :)

Mit gondolsz erről?


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"Jézust azért ítélték el,majd feszítették keresztre,mert a főpapok szerint akkor is ki volt már nyilatkoztatva minden,a messiás csak abban a formában jöhetett el,ahogyan ők elképzelték,szóval nem tudták elviselni,hogy Jézus nem ugyanazt mondja,amit ők....ez a baj a fanatizmussal."


A mondanivalód második felével egyet értek, az elsővel nem. Ők is tudták, hogy még nem volt kinyilatkoztatva minden, ezért is várták a messiást. Jézust azért ölték meg, mert "elkövette az egyik legnagyobb bűnt": egyenlővé tette magát Istennel. De ennek így is kellett lennie, Ő tudta, mit vállal.

LOL: Neked csak annyit tudok mondani, hogy igen,vannak magyarázatok, de hogy ezek mennyire kinyiltakoztatsáok, azt csak a Biblia tükrében tudja egy hívő keresztény megítélni. Nem a soron lévő egyházi dogmákra gondolok, csak a Szent Írásra.


De a magyarázat nem prófécia.

Nekem is vannak "magyarázataim" péládul a teremtésről, amit kevés keresztény fogad el. De mivel ez másnak is igazság tőlem függetlenül, szerintem van benne valami. Többen is ráébredtünk. Ám ezek nem hittételi kérdések, vagy a nem megválaszolható kérdések kategóriája.


Te is tudod hogy Isten szava onnan ismerszik meg, hogy Jézust Úrnak, testben megjelent Krisztusnak mondja. Aki egy emberi tanítónak állítja be, az nem a Bibliát tisztítja meg, hanem attól eltérő tanokat állít. Ezzel én most nem a mondanivaló jó szándékát vagy jó célját kritizáltam meg, csak tényeket közlök. Nekem nagyon szimpatikus amiket te mondasz, sokban egyet értek veled,(Isten mint Szellem, Logosz, mint gondolat stb) de ha jól emlékszem,pontosan Jézus személyében és céljában vannak apróbb eltéréseid, amelyek ellent mondanak a Biblia lényegével. De javíts ki ha tévedek.

Üdvözletel:

FReya

2011. febr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Freya: Nekem is vannak "magyarázataim" péládul a teremtésről, amit kevés keresztény fogad el...


Léci írd le, engem nagyon érdekelne, mert nekem is van elgondolásom, amit ha hívőkkel beszélgetek, azt mondják rá hülye vagyok.

Akár privátba is - köszönöm.

2011. febr. 8. 19:03
 15/25 anonim ***** válasza:

Freya. :)


Nem tudom, de van egy olyan érzésem, Te tévedsz az én nézetemmel kapcsolatban.

Jézus Krisztusról nagyon jól tudom hogy a megtestesült Ige. Nem egy sima embernek(akik itt élnek a Földön most) tartom őt...nagyon jól tudom mi volt Jézus Krisztus. Nem véletlenül tudta manipulálni az anyagot ilyen szinten, nem véletlenül mondta, hogy egy az Atyával. Nem véletlenül támasztotta fel magát(ezt most úgy értsd, hogy a mélyebb énje, az Isten volt az ugye), vagyis tudta ezt megtenni. És én úgy látom, hogy mindezeket a csodatételeket azért tette meg, s persze mellé egyértelműen a tiszta jellemet társítva(mivel csak akkor tehet szert bárki ilyen tudásra), hogy azt bizonyítsa, hogy az ember valójában az Elme, mintsem az ego, hogy az ember képes ilyen fantasztikumokra, hogy az ember eképpen szabad igazán, de ugyebár csak az Atya közreműködésével, és azért, mert az Atya a minden, és az egyén csak akkor tehet szert ilyen tudásra, ha az Egésszel együttműködik teljes eszéből, azaz elfogadja Krisztust a szívében. Számomra Jézus nem áldozatot mutatta be a halálával, hanem az áldozatot azzal mutatta be, hogy vette a fáradtságot, és idejött, és annak ellenére, hogy mindenki megvetette, lenézte, kiutálta, leadta a tananyagot...mert ez volt a feladata, az élete volt az áldozat, nem a kereszthalála...az csak egy eszköz volt neki, nem bántott senkit, pedig megtehette volna, inkább csak azt tette, amit korábban állított...és ezt hitelesítette a feltámadással, és azzal, hogy ezt előre meg is mondta. a saját halálát használta fel arra, hogy bizonyítsa, az Elme az anyag felett áll, és az Elme az Isten, nem a test(ego).


Igazság szerint én nem olyan magyarázatról beszélek, hogy pl a teremtésnél 1 nap mennyi idő valójában...Én arról a magyarázatról beszélek, amiben kiderül, hogy mi pontosan Isten, mi az ember, és mi a világ és hogyan jelenik meg. Azaz hogyan kell elképzelni a létezést.


üdvözletem

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Lol: Okés, igazad van. Most hogy belegondolok tényleg. Már emlékszem, hogy csak a halálán nem értettünk egyet, de egyébként igazad van hogy az élete volt maga az áldozat. A halálának áldozata azt hiszem zsidó szemszögből tökéletesen érthető, de nem mindenkinek fekszik ez a téma.

Nem tudok véleményt mondani az önvalós könyvről, mert nincs időm a gép előtt ülni és elolvasni a kisbaba mellett, de időt fogok rá szakítani, főleg ha be tudom szerezni valódi könyv formájában. Nekem Hamvas Béla életműve ilyen jellegű élményem, de ő kersztények által "veszélyesnek" tartott dolgokról is ír, úgyhogy tudom, hogy nem mindig könnyű ilyen jellegű üzeneteket átadni.


Mindenesetre fenntartom, hogy a modern kori próféták inkább magyarázók.

Üdvözlet,

Freya

2011. febr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


olyasmikre gondolok,hogy hogyan kell értelmezni a teremtés napjainak idejét, hogy Ádám és Éva jelképezi az egész emberiséget, ezekről ebben a kérdésben jó sokat írtam volt egy rakás hozzászólásom:



http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


Aztán ott vannak az elszállt dolgaim hogy két teremtés volt (ledöbbentem, hogy rajtam kívül mások is vallják ezt, ezért mondom hogy talán nem is saját ötlet, hanem van valami alapja) mivel a Biblia az ember teremtésének kétszer rugaszkodik neki.

Péter barátunk a fórumról azt írta, ez zsidó írásmódra jellemző, hogy a lényeget megismétlik, ismerem is ezt a formát a zsoltárokból mondjuk, de valójában erre ez az egyetlen példa ilyen formában, és másképp ír mindkét esetben a történtekről. Úgy tűnik, az első esetben egy szellemi emberpárt teremtett, míg a második esetben egy testit.

Véleményem szerint a "ráébredtek, hogy meztelenek" az a pillanat volt, amikor elveszítették dicsőséges testüket, ami olyan lehetett,mint Jézus feltámadáskor kapott teste, és az "állatbőrökből készített nekik ruhát" volt az a pillanat, amikor a legfejlettebb állati jellegű lényt használta Isten arra, hogy megmentse a végső enyészettől Ádám és Éva lelkét. (Igen,az "ősemberről" beszélek.)

Aztán ott van az a gondolat, hogy az egyéni lélek nem üdvözül, hanem elpusztul, de az ember szelleme élő szellem, és ez Ádám és Éva szelleméből vétetett. Ezért vagyunk mindnyájan egyek. Végül visszatér a férfiak lelke Ádámba, a nőké Évába, nem a földi emberpárba,hanem az égibe, hogy végre egyek lehessenek, ahogy az Atya akarta. És egyek lehessenek Jézussal is, megtisztítva, hiszen nekik ígértetett a megváltó először. Egyek, ahogyan Jézus és az Atya is egy, és végül minden egy.


Na, ilyen dolgok. Kiderült, hogy a kabbala is írt ilyeneket, azóta bolondulok a zsidó misztikusokért.


Szia,

Freya

2011. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Kedves Freya! Köszönöm a választ. Én ennél még korábban kezdeném: Isten a világegyetem megteremtésével több milliárd égitestet készített (ma már tudjuk, ha őseink nem is tudhatták). Megalkotta a Földet is, lakhatóvá tette és végül elkészítette az embert is. Lelket lehelt beléje és azt mondta sokasodjál és szaporodjál, kaptunk hozzá "használati utasítást" is. Az első teremtésnél óriásokat alkotott, a másodiknál vélhetően a "mai formát". Mikor tudatra ébredtünk, megbüntette az embert. Mikor elkezdődött az emberek között a gyűlölködés, akkor már megbánta a teremtést és el akarta pusztítani az embert és így tovább. Én arra keresem a választ, hogy mindezekkel mi lehet a célja, miért csinálja?

Néhány kérdésre logikai alapon már találtam megoldást és erre mondják, hogy hülye vagyok (pl.: az élet célja a halál, az győz, aki a leglassabban ér oda.)!

2011. febr. 8. 21:19
 19/25 anonim ***** válasza:

Érdekes gondolatok,de honnan veszed, hogy az első emberek óriások voltak? Szerintem az élet célja maga az élet, mint ahogy az utazásé is maga az út és nem is annyira a megérkezés. De ettől kerek a világ, hogy másképp gondolkodunk.

Szép estét,

Freya

2011. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Freya: az utazás is szép lehet, de van célja. És a teremtésnek is van célja, csak még nem tudjuk, hogy mi.

Óriások: Mózes I. 6/4.: de erről az értelmezésed is szívesen venném.

2011. febr. 8. 22:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!