Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi abban a logika, hogy az...

Mi abban a logika, hogy az Isten elítéli azért az embert, amiről nem is tehet?

Figyelt kérdés

mert ugye teljesen tökéletes ember nincs.még Jézus sem volt az,mert amikor jónak nevezték azt,mondta,őt ne nevezzék jónak,mert senki sem jó csak az Isten.

tehát a bűn hozzátartozik az emberhez,nincs feddhetetlen ember.és az Isten ezt tudja.akkor mégis miért haragszik meg az emberre,ha vétkezik?


2011. febr. 4. 15:49
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

"rendben van.akkor miért mondja,azt,hogy őt ne nevezzék jónak,ha egyszer ő és az atya egyek"

Nem mondta,hogy ne nevezzék jónak,csak megkérdezte,hogy miért mondja annak,amikor csak az Isten az.

Ha tagadta volna az így hangzik:

-Ne mondj engem jónak.

Ezt is mondhatta volna,de men mondta,az egész újszövetséget nézve pedig egyértelmű,hogy jó.

2011. febr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

"Nem mondta,hogy ne nevezzék jónak,csak megkérdezte,hogy miért mondja annak,amikor csak az Isten az."

Te most kiforgatod a szavakat.tudod,hogy mind a két verziónak ugyanaz a lényege.

2011. febr. 5. 17:41
 23/34 anonim ***** válasza:

Nem, nem kiforgatás.

Az illető "jó Mesternek" titulálta Jézust, ami szerintem afféle... hogy is mondjam, dörgölőzés-szerűség lehetett az adott pillanatban. Vagy tényleg tisztelet/csodálat/stb. jele, de akkor is a "nagy embernek" szóló tisztelet jele. Jézus meg egy laza kérdéssel felvillantotta, hogy hát igen, a nagy emberek ajnározása ésvagy hozzájuk való dörgölőzés kicsit elhibázott koncepció.

Én ezt mindig is így olvastam.

Nem ez az egyetlen eset egyébként, amikor Jézus egy kérdéssel mutat rá valami olyan gondolkodási hibára, ami egy szinttel "mélyebben", "hátrébb" van, mint maga a téma, amivel kapcsolatban megszólították. Ha kerültél már ilyen kommunikációs helyzetbe, akkor biztosan tudod, hogy ilyenkor eléggé meddő dolog magának az eredeti felvetésnek a kérdező által elvárt módon való vitatása.


Egyébként szerintem jó kérdéseid vannak, ha elgondolkodik rajtuk az ember, egy csomó minden tisztázódhat.

2011. febr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Melyik, pontosabban mikori Isten? Az ószövetségi vagy az újszövetségi? Mert a kettő nagyban különbözik egymástól. Nemrég néztem Az Isten a vádlottak padján című filmet a Viasat Historyn. Nagyon jó film. Azóta is többször eszembe jut az utolsó megállapítás: "Isten nem jó, csak a mi oldalunkon áll."
2011. febr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

21:56

Na igen,lehet,hogy hízelgés volt,és az is lehet,hogy pusztán csak téveszmében élt az ifjú.ez nem derül ki a történetből.mondjuk én azt gondolom,hogy mindegy,hogy Jézus hízelgést látott-e rajta,vagy nem,mert az ő kijelentése nem ettől függött.ha hízelgés volt,akkor esetleg csak hozzátette volna,hogy "különben meg hiába hízelegsz itt,mert ezzel nem fogsz segíteni magadon"vagy valami hasonlót.

Na mindegy:) köszi mindenkinek a választ!

2011. febr. 6. 09:07
 26/34 A kérdező kommentje:

"Isten nem jó, csak a mi oldalunkon áll."

Haha! ez tetszik:)

2011. febr. 6. 09:16
 27/34 A kérdező kommentje:
Ja,amúgy főleg az ószövetségben található haragos Istenre céloztam.de azért az újszövetségi Istenképnél is megtalálható ez az "ítélkezési párhuzam".
2011. febr. 6. 09:21
 28/34 anonim ***** válasza:

Szia!


"Miért mondasz engem jónak? - kérdezte Jézus. - Senki sem jó, csak egy, az Isten." Vagyis, ha a gazdag ifjú Jézust jónak mondja, akkor elismeri őt Istennek.


Tévedés, hogy a bűn hozzátartozik az emberhez. Isten a Bibliában - Jézus Krisztuson kívül - más embereket is titulál feddhetetlennek:

"Volt Úz földén egy ember, akinek Jób volt a neve. Ez az ember feddhetetlen, igaz, istenfélő volt és bűngyűlölő...és mondta az Úr a Sátánnak: Észrevetted-é az én szolgámat, Jóbot? Bizony nincs hozzá hasonló a földön: feddhetetlen, igaz, istenfélő, és bűngyűlölő."

"Heródesnek, a Júdea királyának idejében volt egy Zakariás nevű pap az Abia rendjéből; az ő felesége pedig az Áron leányai közül való volt, és annak neve Erzsébet.

És mind a ketten igazak voltak az Isten előtt, kik az Úrnak minden parancsolataiban és rendeléseiben feddhetetlenül jártak."


Tovább megyek, az Újszövetségben egyenesen felszólítást kap minden Krisztust követő ember arra, hogy feddhetetlenül éljen:

"meg is erősít titeket mindvégig feddhetetlenségben, a mi Urunk Jézus Krisztusnak napján." "A szerint, amint magának kiválasztott minket Ő benne a világ teremtetése előtt, hogy legyünk mi szentek és feddhetetlenek Ő előtte szeretet által". "Hogy majd Önmaga elébe állítsa dicsőségben az egyházat, úgy hogy azon ne legyen szeplő, vagy sömörgözés, vagy valami afféle, hanem hogy legyen szent és feddhetetlen." "Hogy legyetek feddhetetlenek és tiszták, Istennek szeplőtlen gyermekei az elfordult és elvetemedett nemzetség közepette, kik között fényletek, mint csillagok e világon." "Az Ő emberi testében a halál által, hogy mint szenteket, tisztákat és feddhetetleneket állasson titeket Ő maga elé." "Maga pedig a békességnek Istene szenteljen meg titeket mindenestől; és a ti egész valótok, mind lelketek, mind testetek feddhetetlenül őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére."

És egy igéret a végére:

"És az ő szájukban nem találtatott álnokság; mert az Istennek királyiszéke előtt feddhetetlenek."


Krisztus is erre szólít fel: "Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes."


Ha lehetetlen volna nem kérné tőlünk. Isten soha nem az emberre haragszik, minden embert úgy szeret mint gyermekét. Isten a bűnt gyűlöli, és mindent megtesz azért, hogy az ember meg tudjon szabadulni a bűntől, mert csak akkor válik alkalmassá egy örök életre.


Üdv. Péter



Üdv. Péter

2011. febr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Isten jó!

Ha vétkeztél megbocsájt...,majd a tűzre vág.

2011. febr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Isten senkit sem vág tűzre, mi ez a hülyeség?
2011. febr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!