Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi abban a logika, hogy az...

Mi abban a logika, hogy az Isten elítéli azért az embert, amiről nem is tehet?

Figyelt kérdés

mert ugye teljesen tökéletes ember nincs.még Jézus sem volt az,mert amikor jónak nevezték azt,mondta,őt ne nevezzék jónak,mert senki sem jó csak az Isten.

tehát a bűn hozzátartozik az emberhez,nincs feddhetetlen ember.és az Isten ezt tudja.akkor mégis miért haragszik meg az emberre,ha vétkezik?


2011. febr. 4. 15:49
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

16:34

igen ezt értem,csak azt nem,hogy minek a büntetés,meg az ítélet.mert ahogyan Lastone.Left is írja,van egy fenntartott rendszer,amit meg szeretne ismertetni velünk a teremtő.de ez a halál utáni ítélkezés,meg mindenféle büntetés ez sokkal inkább gonosznak és a sátántól valónak látszik.nem értem,hogy ha vki már egyszer hisz Istenben,akkor miért ilyen ítélkezőnek képzeli el? ez olyan magasságos,és örömmel teljes Istenkép? és miért lenne ilyen az Isten,hiszen mindenkire kiárasztja a szeretetét? ítélkezni meg haragudni minden ember tud,ebben semmi nagy szám nincs,akkor ezek szerint Isten nem fejlettebb nálunk,hanem ugyanolyan primkó szinten van,mint mi.és nem hiszek abban,hogy "de az ő ítélete igazságos",mert az ítélet az ítélet,nem lehet szépíteni.

2011. febr. 4. 20:43
 12/34 A kérdező kommentje:

17:04

azért én kíváncsi lennék,ezt,hogyan egyezteted össze Jézus személyes kijelentésével miszerint:„Amikor útnak indult, odasietett hozzá valaki, térdre borult előtte, és úgy kérdezte: „Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?” „Miért mondasz engem jónak? - kérdezte Jézus. - Senki sem jó, csak egy, az Isten.” (Mk 10, 17-18)

Akkor most néhány ember félreértette Jézust,vagy Jézus nem ismerte eléggé saját magát? gyanítom nem a második eset áll fenn...

2011. febr. 4. 21:06
 13/34 anonim ***** válasza:

Ha Jézus miden beszédét és cselekedeteit figyelembe veszed, Jézus tökéletes volt. Az Atya is annak tarotta. Jézus pontosan azért nem tartotta magát tökéletesnek, mert az volt.

Ha valaki azt mondja nekem: te olyan szerény vagy! Mire én: igen, tudom. Na, akkor most tényleg szerény vagyok? Nem hinném...

2011. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Senki sem jó,csak egy,az Isten.


Ján 10:30 Én és az Atya egy vagyunk.


Peace

2011. febr. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Maga Jézus mondja ,hogy minden bűn és káromlás megbocsájtható,csak eggy nem ,ha valaki vissza utasítja a megbocsájtást!! Vagyis neki nem kell KRISZTUS bűnteltörlő vére,hanem marad a saját felfogásában,vallásában.Isten nem haragszik az emberekre,sőt szeretetét mutatta meg Jézus által.ÉRTED!!! ÉRTED???
2011. febr. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

22:31

azt gondolom részben helytálló,részben pedig belemagyarázás amit írsz.ha jónak nevezték,akkor meg kellett mondania,hogy ő nem jó,nem tökéletes,mert ez volt az igazság.vagy talán nem beszélt volna nyíltan,és egyenesen?(nem az volt az érdeke,hogy az emberek tanuljanak tőle?)nem hinném...akkor nem mondta volna,hanem hagyta volna,hogy az ifjú téves dolgot gondoljon róla.önmagát nem tagadta meg,mint ahogy a kereszthalált is vállalta.nyilván,ha vki kérkedik valamivel,akkor szinte biztos,hogy az nincs meg benne,ezt én is így gondolom.de itt nem kérkedésről volt szó,pusztán elmondta az igazat.tehát azt mondanám,úgy volt tökéletes,hogy nem volt tökéletes,mert elfogadta azt,hogy nem lehet teljesen tökéletes.mert mihez képest lett volna az? ivott alkoholt,ami köztudottan káros a szervezetre,néhány vallás tiltja is.elátkozta a fügefát,mire az elszáradt:tőle talán szép és tökéletes cselekedet volt a teremtő egy alkotását tönkretenni,csak azért,mert ő nem talált rajta fügét? szóval ez az egész tökéletesség egy kissé paradox dolog.

2011. febr. 5. 10:11
 17/34 A kérdező kommentje:

"Senki sem jó,csak egy,az Isten.


Ján 10:30 Én és az Atya egy vagyunk"

rendben van.akkor miért mondja,azt,hogy őt ne nevezzék jónak,ha egyszer ő és az atya egyek? ha az atya jó,akkor neki is automatikusan jónak kell lennie.akkor ezek szerint egy értelmetlen dolgot mondott,mert teljesen ellentmond saját magának.

2011. febr. 5. 10:18
 18/34 A kérdező kommentje:

00:16

értem,nyugi.

2011. febr. 5. 10:21
 19/34 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy ez félreértésre vezetett volna, csak ha nem éred a háromság lényegét. Jézus nem egyenlő az Atyával, hanem egylényegű. De a födre emberi testben jött, azaz teljesen Isten és teljesen ember volt. Az evangéliumok mindkét oldalról megközelítik: emberi és isteni oldaláról. Ha nem lett volna Isten, nem lett volna értelme az áldozatának. Ha nem lett volna ember, akkor sem.
2011. febr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Jól gondolja a kérdező, mivel nem a Teremtő ítél személyesen, hanem a rendszer úgy van megalkotva(visszahatás), hogy tulajdonképpen az egyének ítélik el önmagukat a negatív gondolataikkal, tetteikkel, hogy majdan tanulhassanak belőle, és ugye a fejlődés mehessen tovább. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!