Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért alapozza valaki az...

Miért alapozza valaki az életét egy vallásra?

Figyelt kérdés
Hogy bír valaki aszerint élni, amit egy könyvben leírtak, és ráadásul nem is igaz, csak mese. Az nem baj hogy rámehet az emberi kapcsolatuk? Miért nem lehet elfogadni hogy nem tudjuk hogy hogy lett az emberiség?
2011. jan. 31. 20:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%

Tehát te a Bibliára gondolsz (mert ugye akkor nem cáfolod a többi vallást, amelyek akkor keletkeztek, mikor az uralkodóknak még híre sem volt).


Nos, magam sem vagyok keresztény, ettől függetlenül, bizonyítsd be nekünk, hogy nincs Isten. Mert ugye nem mi akarunk valamit elismertetni másokkal, hanem te - nem nekünk kell bizonyítani azt, amit igaznak vélünk, hanem neked, amit te vélsz annak.

Ugyanis amíg a legutolsó megmagyarázhatatlan esetet meg nem sikerül magyarázni, addig éppúgy feltételezhetjük Isten létét, mint azt, hogy nincs. De tessék, a fórum minden nap itt van, kezdheted. Ha igazad van, úgyis sikerül.


Rámehet az emberi kapcsolatuk? Te miért csak a szélsőséges példákra hajazol? Rengeteg tök normális keresztény embert ismerek, sőt a papok civilben nagyon barátságosak.


Egyébként jól mondták előttem, magad cáfoltad meg a vallások igaztalanságát, azzal hogy kijelentetted, nem tudjuk, hogyan lett az emberiség. Akkor miért ne feltételezhetnénk Isten létét?

2011. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Én nem próbálok meggyőzni senkit, mert tudom hogy nem lehet. De miért hiszik sokan azt hogy attól magukat sanyargatják (böjt), attól nekik jobb lesz? Nem lenne jobb természetesen élni?
2011. jan. 31. 20:56
 13/24 anonim ***** válasza:
86%

Miért nem lehet úgy élni ahogy jól érzed magad? Miért kell az "úr" haragjától rettegni ha szexelek házasság előtt?


A vallást nem kell bizonyítani, de ha már itt tartunk a tudomány dogmái is hit útján terjednek. Vagy Te láttad saját szemeddel pl. Nérót, vagy Mátyás királyt? Ott voltál bármelyik csatában? Gondolom nem. Tehát elhitted. Manapság is történnek csodák, de a Barátok köztben, vagy a VIVA csatornán erről nem nagyon fogsz hallani. Tájékozatlan vagy. És tudod azért ilyen mocskos a világ, mert túl sokan élnek úgy, ahogy jól érzik magukat.

2011. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%

"De miért hiszik sokan azt hogy attól magukat sanyargatják (böjt), attól nekik jobb lesz? "


Elég felháborító, hogy nem azokon vagy kibukva, akik másokat sanyargatnak!

2011. jan. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi a természetes.

Mellesleg amíg ilyen kérdéseket teszel fel, addig azt bizonyítod, hogy nem tudod elfogadni más emberek eltérő véleményét. Ehhez pedig nagy egoizmus kell, mert csak az egoisták hiszik, hogy csupán nekik lehet igazuk és senki másnak. A bölcsek elfogadnak, mert tudják, hogy akármi van, felesleges másokat győzködni, az semmin nem változtat.

2011. jan. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

A böjt eleve rossz példa, mivel csak egyes vallások, de azokban is csak egy szűkebb kör gyakorolja. A Biblia éppen nem teszi a keresztényeknek kötelező érvényűvé a megtartását - mellesleg olyan gyakorlatról van szó, mely a mai élelmiszerek mellett, nem is feltétlen rossz dolog, ha nem viszik túlzásba.


Isten, vagyis egy felsőbb Intelligencia létezése sokkal valószínűbb a jelen tudományos ismereteinkkel, mint a nem léte!


[link]

2011. jan. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Az értelmes keretek közt folytatott böjt egészséges, tanultuk bioszból :)


Ugyanis a bélbolyhok között megrekednek a mindennapok során mindenféle rostok, ami később betegséget okozhat. A böjt során ezektől tisztul meg. Mellesleg a böjt a szellemi elmélyüléshez nagyon fontos, ezt tapasztaltam.

2011. jan. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Minden ember hisz valamiben. Te abban hiszel, hogy nincs Isten, és a keresztény életet önsanyargatásnak tekinted. Úgy gondolod te boldogtalan lennél keresztényként. Úgy gondolod, hogy az a fajta természetes élet tesz boldoggá amiben most élsz. Én megértelek, mert én is gondolkodtam így.


Azonban egyszer esélyt adtam Istennek, ha valóban létezik szólítson meg. És tudod mi történt? Megtette! Azóta eltelt közel 25 év, és én boldogabban élek, hiszem, hogy a Biblia igaz, naponta tapasztalom a vezetését az életemben, az emberi kapcsolataim harmonikusak, tudok mindenkit szeretni, mert Isten erőt ad hozzá. A böjt egyébként kiváló hatással van az emberi szervezetre!


Üdv. Péter

2011. febr. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
2011. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

1. "Hogy bír valaki aszerint élni, amit egy könyvben leírtak, és ráadásul nem is igaz, csak mese."

Honnan tudod:) Az őserdőben élő bennszülötteknek a felhőkarcoló is mese, pedig létezik. Még életedben nem fogtál a kezedben 5 milliárd forintot, vagy aranyrudat, pedig van.

2. "Az nem baj hogy rámehet az emberi kapcsolatuk?"

Ami erre rámegy az nem is emberi kapcsolat. Bocsássa meg a világ hogy ezek a "prűd keresztények" nem tapsolnak hozzá hogy az emberi kapcsolatok lassan lealacsonyodnak az állati ösztönök szintjére.

3. "Miért nem lehet elfogadni hogy nem tudjuk hogy hogy lett az emberiség?"

Valóban, nem TUDJUK, mi HISSZÜK hogy isten teremtette.


Kedves kérdező kicsit úgy érzem hogy belőled süt a tagadás, és igazából nem is akarod hogy meggyőzzünk, és erre a kérdésre addig nem kapsz választ amíg nem tételezed fel hogy netán tévedsz.


Én megtettem. Nem volt egy habos mese de most már megbizonyosodtam.

2011. febr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!