Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy térhetek át a buddhista...

Hogy térhetek át a buddhista vallásra?

Figyelt kérdés

Engem nagyon megfogott a buddhizmus, mindíg is érdekelt, és én abban hiszek.


Viszont nem tudom hogy lehetnék buddhista. Sok helyen azt olvastam hogy "buddhista az aki annak vallja magát". Ez ilyen egyszerű?

Mert nem tudom, mert ha annak vallom magam attól még meg vagyok keresztelve, attól még a katolikus egyház tagja vagyok.:S


Vagy van ennek valami menete? Úgy lehet valaki buddhista hogy nem érzi azt hogy még mindíg az adott régi egyházában van?:S


2011. júl. 9. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

A vallásszabadság nevében jogilag mindenki olyan vallású, amilyennek vallja magát. Magyarul, ha te nem vallod magad kereszténynek, akkor nem is vagy az. A keresztség nem elköteleződés semmi mellett, és egyébként is: aki nem hisz benne, még csak nem is tartja többnek egy kanál víznél... magyarul csak keresztény szemszögből jelent valami. Csakhogy ismét itt lép közbe az alkotmány: nem csak a keresztény szempontot kell elfogadni. Remélem, érhetően fogalmaztam :)


Másrészt, vallási szempontból akkor tartozol bizonyos valláshoz, ha követed is annak az előírásait, dogmáit. Tehát ismét oda lyukadunk ki, hogy ha egyszer nem hiszel Jézus isteniségében és tanításaiban, nem fogadod el megváltódnak, sem szent könyvnek a Bibliát, nem követed az keresztény előírásokat - akkor egyszerűen nem vagy keresztény. Mert nem felelsz meg a követelménynek.



Nos, nyilván eme okból buddhista sem lehetsz csak úgy. Jogilag igen, de ha valóban hiszel, akkor nyilván vallásilag is az akarsz lenni. ebben az esetben tanácsos felkeresni valamilyen szakértőt - Magyarországon is élnek buddhista csoportok - és tőlük tudakozódni arról, mik a feltételek, hogy igazán buddhistának vallhasd magad.

2011. júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a buddhizmus, mint létszemlélet, mint metafizikai tradíció engem is megérintett

mailben többet

2011. júl. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A keresztelést vissza lehet csinálni, ha nagyon akarod, de nem lényeg. A buddhista egyház elvben bárkit befogad. Nem lényeg, hogy a katolikus egyház tagja vagy papíron, mert ők a többi vallásra sem fújnak, hanem elfogadják.

Nézz körül a neten, vannak magyar közösségek. De a buddhizmusnak elég sok ága van, szóval nézz utána előbb, hogy melyik tetszik a legjobban.

itt az egyik, az első találtak kb a buddhizmusra a keresőben... [link]

2011. júl. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy áttérés!



Menedékvétel van!



Menedékvételi kérelmeddel fordulj valamelyik hazai buddhista közösséghez.


A Menedékvételt általában nem lehet elutasítani.


Tanító és közösség előtt kijelented, hogy a Buddhához a Dharmához és a Szanghához folyamodsz oltalomért! (ez a három drágaság, és megfogadod az ötös etikai szabályokat.



Ez azért fontos mert számos meditációs gyakorlatot csak és kizárólag menedéket vett buddhista végezhet.

2011. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Lebannen ***** válasza:

Mindig eszembe jut,hogy a Buddhizmus valóban vallás?

Nem is hisznek semmilyen istenben.

2011. júl. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elteritesz egy repcsit, és nekimesz egy épületnek...
2011. júl. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! te mégis miről beszélsz?
2011. júl. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
Mindeggy milyen a vallásod, mert Jézus Krisztus nélkül elveszett vagy. Sajnálom hogy ez most sokakat felháborít, de csak Ö az eggyetlen, nélküle semminek sincs értelme csak IDŐPOCSÉKOLÁS.
2011. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Kedves utolsó!

Mindenkinek joga van megválasztani a vallását.

Én semmiben sem hiszek, de nem hiszem hogy mondjuk a buddhizmus az ő nézőpontjából időpocsékolás lenne.

Még egyszer, mindenkinek joga van megválasztani a vallását, és ezt másnak is el kell fogadni.

Mi is elfogadjuk hogy a jelek szerint fanatikus hívő vagy.

2011. júl. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
off(nem biztos, előző, ő is csak a VÉLEMÉNYÉT mondta el, ugyanúgy, mint Te meg én. Igazad van, meg kell hallgatni a véleményeket - és szerintem tegyük hozzá, nem kell statáriálisan itélkezni. Csak egy vélemény, egy hozzászólás.)
2011. júl. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!